Polecane posty

pawelek98    1175
6 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Gaz już po 67 euro, staniał trzykrotnie od najwyższych pułapów!!!! Będą tanie nawozy

też tak myślałem, ale poszperałem trochę w Internecie i prawdopodobnie ceny gazu mogą znowu wystrzelić do góry, bo jest spekulacja w Europie na gazie, i szykuje się odbicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Trudno tu cokolwiek przewidzieć, może być równie dobrze w obie strony. Dylemat jest czy kupować czy nie, ja mam towar na pierwszy strzał w marcu a drugi w zależności od pogody pewnie początek kwietnia to wtedy będę się martwił zakupem. Jedno co wiadomo to to że nic nie wiadomo.  W poniedziałek trzeba podjechać na skład i sprawdzić cennik 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hydrant0793    14

Ludzie po co wam teraz nawóz przytrzymajcie ich do połowy marca będą mieć pełnego pampersa ro cena zaraz spadnie a jak nie to niech sami go żrą rok nawozu nie dacie świat się nie zawali

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009
3 godziny temu, mirro napisał:

A jak nie  ugoruję tych 12 ha to co mi zrobią?:lol:

dopłat nie dostaniesz

 

3 godziny temu, Rafcioo96 napisał:

Teraz jest trudno cokolwiek przewidziec, gaz tanieje, wszystko idzie do gory, paliwo 20gr do dołu a w radio jaka to tarcza antyinfalcyjna nie została uruchomiona przez rząd. Na chwilę obecna nie da się nic zaplanować na dłuższą metę

 

Ta propaganda będzie więcej kosztować od tarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957
5 minut temu, Hydrant0793 napisał:

Ludzie po co wam teraz nawóz przytrzymajcie ich do połowy marca będą mieć pełnego pampersa ro cena zaraz spadnie a jak nie to niech sami go żrą rok nawozu nie dacie świat się nie zawali

Jestem tego samego zdania👍 kłopot mają  tylko Ci co hodujesz zwierzęta krowy, bo bez paszy lipa, a jak ktoś  ma zobowiązania Programowe zmniejszyć stada nie może.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Gaz już po 67 euro, staniał trzykrotnie od najwyższych pułapów!!!! Będą tanie nawozy

Tak było też z LNG. Wiosną i latem 2020 roku płacono 2 dolary za milion metrycznych brytyjskich jednostek cieplnych (mmBtu –jednostka miary stosowana w obrocie gazem LNG). Cena ta spadła z 4-9 dolarów, które płacono za mmBtu w 2019 roku (Dla porównania, w ostatnim tygodniu grudnia cena LNG z lutową dostawą do Azji Północno-Wschodniej wynosiła 33,8 dolarów za mmBtu, jak podaje Agencja Reutera).Hegemonię Stany Zjednoczone budowały od 2015 roku, odpowiadając rosnącym eksportem na rosnące zapotrzebowanie na LNG na świecie. Jednak dziś to wysokie ceny w Europie wspierają wzrost potęgi USA. Stany zarabiają właśnie na eksporcie do Europy, gdzie ceny gazu pozostają 11 razy wyższe niż w kraju.

Ile na prawdę będzie kosztował gaz okaże się po 10.01, przecież obecnie wszystko pracuje na pół gwizdka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957
6 godzin temu, STIG13 napisał:

Jeżeli firmy naprodukowały przy wysokiej cenie gazu to nie łudźcie się że wam teraz tanio sprzedadzą

To co za ten drogi gaz zrobione to na zachód  I na wschód niech sobie jedzie👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

też tak myślałem, ale poszperałem trochę w Internecie i prawdopodobnie ceny gazu mogą znowu wystrzelić do góry, bo jest spekulacja w Europie na gazie, i szykuje się odbicie

Może być rekini giełdowi tylko czekają, jak przygłupy na bessie akcje sprzedadzą. Sztucznie wywołany spadek ceny na giełdzie jest wskazany dla kumatych inwestorów. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

To co za ten drogi gaz zrobione to na zachód  I na wschód niech sobie jedzie👍

Fajnie by było, ale opchnąć Niemcom nawóz po 4 tysie i wyprodukować dla krajowych rolników po 2 tysie to science fiction. Wszyscy wiemy że tak niestety nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Wystarczy trzymać się tematu dyskusji a nie pisać o inwestycjach w mieszkania i problem rozwiązany ;)

To proponuje sprawdzić cenę nawozów u naszych sąsiadów np. Dania Niemcy Czechy i napisać to zobaczymy czy nas nie robią w balona.

Moze ktoś ma takie info i napisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4988
1 godzinę temu, maczopestka napisał:

Trudno tu cokolwiek przewidzieć, może być równie dobrze w obie strony. Dylemat jest czy kupować czy nie, ja mam towar na pierwszy strzał w marcu a drugi w zależności od pogody pewnie początek kwietnia to wtedy będę się martwił zakupem. Jedno co wiadomo to to że nic nie wiadomo.  W poniedziałek trzeba podjechać na skład i sprawdzić cennik 🤔

Jak masz na tyle nawozu to jest ok. Gorzej mają Ci którzy nic nie kupili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888
36 minut temu, GRZES1545 napisał:

Jestem tego samego zdania👍 kłopot mają  tylko Ci co hodujesz zwierzęta krowy, bo bez paszy lipa, a jak ktoś  ma zobowiązania Programowe zmniejszyć stada nie może.

Wlasnie ci co mają zwierzęta są w bardzo dobrej sytuacji. Pierwszy pokos przy dobrej pogodzie jest zbierany koło 15 mają , w tym roku zapowiadają zimna wiosnę więc pewnie będzie to przełom mają/czerwca. Nawozy minimum miesiąc wcześniej trzeba wysiać więc powiedzmy że będzie to koniec kwietnia. Jak ktoś daje corocznie pełne dawki i ma jakąś gnojowicy czy dał obornik jesienią to może dać nawozy dopiero pod 2 pokos i nic się nie stanie abędzie to już czerwiec. Ci co mają zboża to w czerwcu będą myśleć o zbiorach a nie o nawożeniu więc może cena do tej pory się trochę unormuje jak większości rolników nie będzie potrzebny już nawóz. U siebie jak nawozy będą drogie to dam pod drugi pokos , albo i pod trzeci . Zasobności na bardzo wysokim poziomie, do wiosny praktycznie wszędzie będę miał nawiezione gnojowica w dawce 30 m3 lub 30 ton obornika więc się nie martwię   

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4988

@krzychu121 podstawą żywienie krów nie są dzisiaj łąki ale kukurydza. Zaś ona jest bardzo żarłoczna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888

Co za problem pod kuku dać 80-100 ton obornika. A nawet jak się nie ma tyle to na te pare ha można i dać drożej za nawóz pod kuku. Druga sprawa to zapas. Mogę zebrać połowę tego co zawsze w przyszłym roku i bez problemu mi paszy wystarczy. Podziwiam ludzi co jada na styku paszy wzgledem ilości bydła i liczą że każdy rok będzie bardzo obfity 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Jak już będziecie się dowiadywać o ceny to zapytajcie o dostępność, płatność i termin dostawy. Bo z tego co piszą ludzie to cenniki na stronach są w cenach netto, ograniczona ilość, płatność gotówką przy zamówieniu, a kiedy towar będzie tego nie wiadomo. Także róbta se podśmiechujki dalej z tych co kupili 😂 ja miałem chwilę zwątpienia czy dobrze, że kupiłem, ale ta cena 2650 brutto za saletrzak pewnie nie wróci 🙄 rozbestwili się i coraz bardziej w uja lecą

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888

@pedro2 gaz poszedł ostro w górę to od razu nowe cenniki , teraz poszedł gaz ostro w dół to tęż powinien być nowy cennik z saletrą po 2 tyś brutto. Dziwisz się że handlarze chcą gotówkę przy zamówieniu? Ja wcale. Przykładowo. Aktualnie gaz tanieje. Zamawiam dziś saletrę za 3 tyś brutto. Cena gazu utrzymuje się na dzisiejszym poziomie lub spada jeszcze niżej. Przyjeżdża skład z moimi nawozami za miesiąc lub półtora za 3 tyś brutto a wtedy saletra chodzi po 2 tyś brutto. Kasa zapłacona więc trzeba towar brać. Jak nie zapłacona kasa to zawsze jakaś furtka od odstąpienia jest. Koszta jakieś trzeba pokryć ale nie bedą to 24 tysie przy całym składzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

W stanach co zdażyłem wyszperać cena odpowiednika naszego rsm-u? 24N i 3%S to pod koniec grudnia 600$ tona i  dostępny

Francja płynny rsm [brak bliższych danych co do ilości N] październik do 800€

Mocznik Niemcy przy 25t ok 875€/t , saletra amonowa 28 N 575€/t [wszystko netto]

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4988
27 minut temu, krzychu121 napisał:

Co za problem pod kuku dać 80-100 ton obornika. A nawet jak się nie ma tyle to na te pare ha można i dać drożej za nawóz pod kuku. Druga sprawa to zapas. Mogę zebrać połowę tego co zawsze w przyszłym roku i bez problemu mi paszy wystarczy. Podziwiam ludzi co jada na styku paszy wzgledem ilości bydła i liczą że każdy rok będzie bardzo obfity 

Wszystko można, ale wcale to nie oznacza, że hodowcy mają łatwiej. Ceny wszelkich pasz idą w górę, a mleka słabo. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
50 minut temu, Leszy napisał:

@krzychu121 podstawą żywienie krów nie są dzisiaj łąki ale kukurydza. Zaś ona jest bardzo żarłoczna.

Ja sieję kukurydze i będę zwlekał z zakupem nawozów najdłużej jak się da. Zazwyczaj sieję około 20 kwietnia, część azotu można wysiać nawet końcem maja początkiem czerwca. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Wystarczy trzymać się tematu dyskusji a nie pisać o inwestycjach w mieszkania i problem rozwiązany ;)

Cena nawozów w Niemczech to chyba jest na temat?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Jak ten gaz taki tani to trzeba było GA teraz zakontraktować dostawy gazu na kilka miesięcy począwszy od końca stycznia  i byłby tańszy nawóz w perspektywie około marcowej

Ceny obecne są odzwierciedleniem zawartych kontraktów zawartych przed listopadem gdzie ten gaz był drogi.

Do końca stycznia nic się nie zmieni a nawet i dłużej. po za tym co zostało drogo wyprodukowane to i drogo będzie sprzedane

Edytowano przez racyl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

@pedro2 gaz poszedł ostro w górę to od razu nowe cenniki , teraz poszedł gaz ostro w dół to tęż powinien być nowy cennik z saletrą po 2 tyś brutto. Dziwisz się że handlarze chcą gotówkę przy zamówieniu? Ja wcale. Przykładowo. Aktualnie gaz tanieje. Zamawiam dziś saletrę za 3 tyś brutto. Cena gazu utrzymuje się na dzisiejszym poziomie lub spada jeszcze niżej. Przyjeżdża skład z moimi nawozami za miesiąc lub półtora za 3 tyś brutto a wtedy saletra chodzi po 2 tyś brutto. Kasa zapłacona więc trzeba towar brać. Jak nie zapłacona kasa to zawsze jakaś furtka od odstąpienia jest. Koszta jakieś trzeba pokryć ale nie bedą to 24 tysie przy całym składzie

Dziwię się że chcą gotówkę nie wiedząc kiedy i czy towar dojedzie jak sami mówią

 

46 minut temu, solek01 napisał:

Ja sieję kukurydze i będę zwlekał z zakupem nawozów najdłużej jak się da. Zazwyczaj sieję około 20 kwietnia, część azotu można wysiać nawet końcem maja początkiem czerwca. 

Mocznik z inh będziesz dawał na liść?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
7 godzin temu, HF86 napisał:

pytanie mam. na pierwszą dawkę N to lepiej saletra  gdzie azot 8,75 czy mocznik 8.1 za kg. 

dawki mają być dwie. jęczmień ozimy i pszenica. 

mocnik z inhibitorem 

Z ekonomicznego punktu napewno mocznik bo tanszy.

Jesli plantacja wymaga dokrzewienia to saletra.

Jesli nie chcesz sie spieszyc z sianiem nawozu to saleta.

Jesli plantacja ladnie rozkrzewiona i odpowiednia obsada to spokojnie zastosowac mocznik tylko wtedy trzeba pamietac ze mocznik dziala wolniej ale dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj