Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

ja dla siebie i znajomych kupiłem  w tydzień  25  ton  węgla  typu  orzech, transport  całej  łyżwy w cenie  3,6  od km  więc  zmieścimy sie  w 1 tyś  za  tonę  po doliczeniu  kosztów  wagi  przeładunku  i transportu  pod  dom .Kupić jest  trudno  ale  jest  to  możliwe 

podobny  portal  powinien  być  jeśli  chodzi o nawozy, duży rolnik bierze  cała  naczepę  a mali  się muszą  zebrać  w kilku, Ci co brali  na zeszyt mogą  pozostać  nadal  klientami składu  z nawozem 

Edytowane przez janko1
Opublikowano
11 godzin temu, galan99 napisał:

A na składzie od 2 tyś do 2,5 tyś czyli skład zarabia 1000 zł na tonie ładnie .

A no nie . Kiedyś z 5 lat temu w TVP była rozmowa o węglu i zaproszeni górnicy lub ktoś z tego środowiska .

Wyjaśnili dlaczego węgiel jest drogi -poptzednie ekipy rządzące na kopalni wyprzedały  ziemię/place . Obecnie kopalnia ma tylko drogę dojazdową a nie ma gdzie składować węgla . Dlatego też musi odrazu sprzedać albo płacić krocie za plac przy kopalni.

Ps. Ta wypowiedź nie spodobała się prowadzącym program nie wiedzieli co mają zrobić

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano

Panowie, jak jest z tymi dopłatami do nawozu ? Jest minimalny limit kilogramowy do każdego ha czy też nie ma ? Załóżmy, że posiadam 10 ha, kupiłem dwie tony saletry, na każdej tonie różnica w cenie wynosi 2,5 tys zł. Jeżeli złożę wniosek o dopłatę to za 10 ha otrzymam 5 tys zł, czy dwie tony zostaną podzielone na 300 kg i wówczas otrzymam ok 3,5 tys zł ? 

Opublikowano

Dostaniesz 5 tysi, tak wynika zarówno z obliczeń hekatrowych jak i z różnicy ceny. Gdybyś np. kupił 1t nawozu to dostałbyś 2,5tys. a nie 5k bo wybierają mniejszą kwotę z tych dwóch porównując hektary w stosunku do ilości nawozu razy różnica ceny.

Opublikowano

Przerabiał ktoś temat gdy faktura jest na małżonkę a nie na osobę która składa wniosek o dopłaty ? (Mąż) 

Czy ARiMR uznaje takie faktury ?  Razem prowadzimy jedno gospodarstwo 

Opublikowano
8 godzin temu, sebe1033 napisał:

A no nie . Kiedyś z 5 lat temu w TVP była rozmowa o węglu i zaproszeni górnicy lub ktoś z tego środowiska .

Wyjaśnili dlaczego węgiel jest drogi -poptzednie ekipy rządzące na kopalni wyprzedały  ziemię/place . Obecnie kopalnia ma tylko drogę dojazdową a nie ma gdzie składować węgla . Dlatego też musi odrazu sprzedać albo płacić krocie za plac przy kopalni.

Ps. Ta wypowiedź nie spodobała się prowadzącym program nie wiedzieli co mają zrobić

Wierzysz w te brednie?

Węgiel jest drogi bo zarabia pośrednicy, kopalnie z wydobyciem schodzą coraz głębiej a to kosztuje coraz bardziej. Górnicy żądają kolejnych przywilejów 13 i 14 deputatów węglikowych choć mało kto z nich piec ma itd. Węgiel który wyjeżdża z kopalni nad morzem drożeje o drugie tyle. 

Opublikowano
Dnia 30.04.2022 o 12:49, areqo napisał:

Sól potasowa 3200

superfosfat prosty 1400 zł  nadaje się ten nawóz pod rzepak? Zawsze szedł polidap albo polifoska

Gdzie takie ceny ? Pewnie że.sie.nadaje 

Opublikowano
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Saletrzak 4200 zł i gdzie tu korzyść z dokupowania na dopłatę .

No jest korzyść... jak masz wolny limit to ci wyjdzie tyle co podali coś 1100zl albo to co masz na fakturach do porównania czyli jeszcze mniej. 

Opublikowano (edytowane)

A weź no :D 10 stron o limicie 330kg do ha, kolejne 10 o darmowych dekoderach na poczcie, nie wspominając o węglu :D 

Dobra, już wiem 🙃

Edytowane przez raven18
  • Haha 2
Opublikowano
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Wierzysz w te brednie?

Węgiel jest drogi bo zarabia pośrednicy, kopalnie z wydobyciem schodzą coraz głębiej a to kosztuje coraz bardziej. Górnicy żądają kolejnych przywilejów 13 i 14 deputatów węglikowych choć mało kto z nich piec ma itd. Węgiel który wyjeżdża z kopalni nad morzem drożeje o drugie tyle. 

Pośrednicy prawda , ale to nie znaczy że to skład węgla w okolicy najwięcej zarabia. 

Logiczne że skoro kopalnia nie ma gdzie składować musi sprzedać tanio albo płacić za przetrzymanie komuś .

Tak samo jak rolnik ze zbożem jak ma magazyn to teraz za ładną sumę sprzeda a gdy prosto z pola wiezie to biedna cena .

Jakby na węglu zarabiała kopalnia nie pośrednik to by pensje górników nie kuły w oczy . Niewiem ile tam zarabiają i za co ale wcale im nie zazdroszczę pod ziemią zapewne wcale nie tak przyjemnie 

Opublikowano

Skąd wiesz, że nie ma gdzie składować? Na własne uszy słyszałem jak górnicy mówili Morawieckiemu w grudniu, że pis bierze węgiel od ruskich a polski w ilości 2 mln ton leży na hałdach.

Opublikowano
9 godzin temu, sebe1033 napisał:

A no nie . Kiedyś z 5 lat temu w TVP była rozmowa o węglu i zaproszeni górnicy lub ktoś z tego środowiska .

Wyjaśnili dlaczego węgiel jest drogi -poptzednie ekipy rządzące na kopalni wyprzedały  ziemię/place . Obecnie kopalnia ma tylko drogę dojazdową a nie ma gdzie składować węgla . Dlatego też musi odrazu sprzedać albo płacić krocie za plac przy kopalni.

Ps. Ta wypowiedź nie spodobała się prowadzącym program nie wiedzieli co mają zrobić

Wyłącz tvp, włącz myślenie. Węgiel jest drogi, bo oprócz górników, którzy faktycznie fedrują, jest do utrzymania cała banda związkowych nierobów( których trzeba wy***ać albo zesłać na przodek), spółek, spółeczek.

Opublikowano
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

No jest korzyść... jak masz wolny limit to ci wyjdzie tyle co podali coś 1100zl albo to co masz na fakturach do porównania czyli jeszcze mniej. 

Ja mam mało do dopłat a kupuje dużo nawozu na dzierżawy to i tak w plecy , ta korzyść to bardzo maleńka bo był po 850 zł a jest po 4200 zł no ale jak ktoś ma z 10 -20 ha wolnego limitu to kupić i odzyskać dopłatę warto .

Opublikowano
2 godziny temu, Grzegorz90 napisał:

Gdzie takie ceny ? Pewnie że.sie.nadaje 

RRS lokalny skład, właściciel twierdz że ze starych zapasów stąd taka cena 

Opublikowano
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

Wyłącz tvp, włącz myślenie. Węgiel jest drogi, bo oprócz górników, którzy faktycznie fedrują, jest do utrzymania cała banda związkowych nierobów( których trzeba wy***ać albo zesłać na przodek), spółek, spółeczek.

Akurat w tvp to się nie spodobało nawet zdziwienie jak to możliwe .

A te działki przed przy kopalni to niby kto posiada jak nie jakaś banda/spółki spółeczki powiązani z zarządem kopalni czy rządu .

Opublikowano

Ja mogę kupić saletrę 34,4 % po 3750 na przyszły sezon ale w ciągu prawie roku dużo może się zmienić, nie będę ryzykował raczej. Jedynie ŚOR na cały następny sezon kupiłem taniej już w lutym.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witajcie, poniżej zamieszczam listę 10 najpopularniejszych pytań dotyczących cen nawozów z jakimi sie spotykamy:
      Jakie będą ceny nawozów w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrzak w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować mocznik w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletra amonowa w 2025 roku?
      Jakie będą ceny nawozów wieloskładnikowych w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 4 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 8 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrosan w 2025 roku?
      Czy ceny nawozów pójdą w górę w 2025 roku?
      Co się będzie działo z cenami nawozów w 2025 roku?
      Zapraszam do wymiany opinii na temat cen nawozów, podawajcie proszę konkretne ceny nawozów u swoich dostawców, w poszczególnych powiatach. Informujcie czy cena dotyczy sprzedaży detalicznej czy są to ceny za dostawy całosamochodowe.
      Przykładowo niech to będą wpisy tego typu: powiat świdnicki, saletra Zaksan 33.5 - cena 1300zł netto - zakup całosamochodowy.
      Przy dyskusjach unikajmy poróżnień, wyzwisk, czy wycieczek politycznych. Rozmawiajmy merytorycznie, szanując rozmówcę i jego punkt widzenia.
    • Przez AgroMinerał
      Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 577177974. Możliwy dowóz na terenie całej Polski. Produkt, suchy idealnie nadający się jako nawóz naturalny pod wszystkie rodzaje upraw.
       Chętnych zapraszam do kontaktu.
       Pozdrawiam 
      AB
    • Przez chabo
      Witam czy RSM 32 trzeba rozcieńczać wodą przed aplikacją w zbożach ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Bartek933
      Szereg czynników w ostatnim roku wywindował ceny nawozów do niespotykanego poziomu. Każdy z nas jest dotknięty wysoką ceną nawozów jako jednego z podstawowych składników produkcji rolniczej. Końcówka ubiegłego roku przyniosła mały spadek w cennikach sprzedawców nawozów. 
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v