superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

soltys48    19709

Znajomy który praktycznie jako jedyny we wsi robi tylko usługi będzie brał po 400/h

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Neveragain napisał:

Poniżej 500 zł/ hektar nie ma co nawet wyjeżdżać. Ludzie uswiadomcie to sobie...

słusznie. nawet nie odpalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Zawsze było koszenie hektara w wartości pół tony żyta , więc w tym roku 500 zł

Zobaczycie jaki będzie podatek gruntowy ze średniej ceny żyta 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

To u mnie w zeszłym roku zapłaciłem za skoszenie bizonem z056 4,2 ha 2200zł. To w tym roku to strach się bać. U nas nikt od ha nie bierze tylko od godziny.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
19 godzin temu, Matpol napisał:

u mnie 280 za hektar paliwo po mojej stronie

a jak palwo policzy wiarygodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
15 minut temu, Axd529 napisał:

U nas nikt od ha nie bierze tylko od godziny.

A ja już nigdy nie wezmę na godziny, trzy lata temu jak młócił kuku na godziny to mało mnie szlag nie trafił, zapłaciłem z 20% więcej niż od hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Matpol Czy na pewno, bo raczej z pełnym odjeżdża, dojazdów w gratisie nie robidą. 280-300 zł/ha bez paliwa, ~ 500 zł/ha z paliwem (oczywiście duże maszyny gdzie sapalanie 40 l/h), tak to wygląda na dziś info od operatora kombajnu pracującego na usługach, ja nie wykonuję usług także osobiście nie wiem jak rozliczają bez paliwa.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

To u mnie w zeszłym roku zapłaciłem za skoszenie bizonem z056 4,2 ha 2200zł. To w tym roku to strach się bać. U nas nikt od ha nie bierze tylko od godziny.

To wychodzi ponad 500 za hektar , a niektórzy beczą że w tym roku 500 to dużo 

1 godzinę temu, witejus napisał:

A ja już nigdy nie wezmę na godziny, trzy lata temu jak młócił kuku na godziny to mało mnie szlag nie trafił, zapłaciłem z 20% więcej niż od hektara

Nie zawsze tak to działa ale najczęściej jest to tak że gdy ktoś kosi na godziny i robi to powoli nie oznacza to że więcej zarobi , szczególnie przy zbożu, bo żniwa trwają 11dni i 8 godzin dziennie to rzadko się udaje zrobić , więc z góry można przewidzieć  mniej-wiecej będzie godzin w sezonie 

Kosząc na hektary usługobiorca cieszy się że ma szybko sprzątnie ale jest ryzyko że dużo będzie strat 

Podsumowując , albo trzeba kupić własny kombajn , albo płacić za usługę 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
11 minut temu, Marecki2922 napisał:

Kosząc na hektary usługobiorca cieszy się że ma szybko sprzątnie ale jest ryzyko że dużo będzie strat 

Jak ktoś jedzie w tempie kulawego żółwia a na moje ponaglenia by popuścił na lejcach ten kombajn, robi przedziwne manewry na polu i mówi mi ,,spokoojnie mamy czas"🤬- to jakie straty mogą być w kukurydzy?ja doskonale wiem jak można szybko młócić kukurydzę, a i jeszcze nie był to właściciel tylko najęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

żniwa trwają 11dni i 8 godzin dziennie to rzadko się udaje zrobić

Gdzie tak szybko żniwa kończycie? U mnie minimum 1,5 miesiąca po 12h dziennie.

  • Confused 1

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
3 godziny temu, witejus napisał:

Jak ktoś jedzie w tempie kulawego żółwia a na moje ponaglenia by popuścił na lejcach ten kombajn, robi przedziwne manewry na polu i mówi mi ,,spokoojnie mamy czas"🤬- to jakie straty mogą być w kukurydzy?ja doskonale wiem jak można szybko młócić kukurydzę, a i jeszcze nie był to właściciel tylko najęty.

To czemu go bierzesz, jak tak wolny jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
4 godziny temu, witejus napisał:

Jak ktoś jedzie w tempie kulawego żółwia a na moje ponaglenia by popuścił na lejcach ten kombajn, robi przedziwne manewry na polu i mówi mi ,,spokoojnie mamy czas"🤬- to jakie straty mogą być w kukurydzy?ja doskonale wiem jak można szybko młócić kukurydzę, a i jeszcze nie był to właściciel tylko najęty.

No to mogło być wqur...e 

2 godziny temu, kuba9449 napisał:

Gdzie tak szybko żniwa kończycie? U mnie minimum 1,5 miesiąca po 12h dziennie.

To jadę do ciebie na żniwa , odpalam dobrą dole jak mi ustawisz klientów na 1,5 miesiąca 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
witejus napisał:

robi przedziwne manewry na polu i mówi mi ,,spokoojnie mamy czas"🤬- to jakie straty mogą być w kukurydzy?ja doskonale wiem jak można szybko młócić kukurydzę, a i jeszcze nie był to właściciel tylko najęty.

i u mnie tak było... a wiesz dla czego? bo właściciel kombajnu stał schowany za krzakami i obserwował czy aby za szybko nie chodził

Marecki2922 napisał:

Kosząc na hektary usługobiorca cieszy się że ma szybko sprzątnie ale jest ryzyko że dużo będzie strat  Podsumowując , albo trzeba kupić własny kombajn , albo płacić za usługę

czy płacisz za godzinę czy za hektar to nie zwalnia Cię z obowiązku kontoli jakości wykonanej usługi. skończyły się czasy monopolu że były tylko dwa bizony we wsi. teraz mam takiego usługodawcę który zawsze mówi: "będziesz zadowolony" no i w sumie zgrzeszył bym jak bym powiedział złe słowo na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ja zawsze jak wjeżdżam na pole kosić to mówię do gospodarza żeby poszedł i sprawdził czy wymłaca i czy nie gubi bo tej roboty nie da się poprawić , i są różni ludzie niektórzy sprawdzają, inni nie , a są i tacy co znajdą za kombajnem dosłownie kilka ziaren na 1 metr kwadratowy i robią lament że gubi 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Tak dokładnie. Mam tez i takich, stąd dla nich lupa na wyposażeniu kombajnu. Za rok się do takiego nie jedzie i niech się wali na ryj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

To czemu go bierzesz, jak tak wolny jest?

To był pierwszy i ostatni raz

31 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

a wiesz dla czego

Domyślam się bo bo robili na godziny więc żaden nie miał interesu się spieszyć, czas to pieniądz, dla jednego i drugiego a ja za to płaciłem 🤬 i jeszcze ,właściciela nie było przy tym

35 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

w sumie zgrzeszył bym jak bym powiedział złe słowo na niego

Ostatnie dwa lata kosi mi chłopak , właściciel Lexiona ,i też złego słowa nie powiem, wręcz przeciwnie ,równo i do kantu😆.Szybko, nisko i bez strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj