superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

kubamako66    555
39 minut temu, Michall51 napisał:

oprysk zboża :traktor 70 km+opryskiwacz 1600l ciągany , belka 18 m. 
ile za hektar takim zestawem?
 

ja t25 krukowiak 450l-15m biorę 60 zł i siew nawozu tak samo ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, Michall51 napisał:

oprysk zboża :traktor 70 km+opryskiwacz 1600l ciągany , belka 18 m. 
ile za hektar takim zestawem?
 

 

1 godzinę temu, rocknrollnik1 napisał:

kolega po znajomości mi pryskał za 60 zł/ha.  Jd 125 km + amazone 3200  21m.

Od tego roku po 70,-/ha biorę

Nawóz też 70/bb 

Tego akurat niewiele się robi

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Witam, a słyszeliście już po ile w tym roku belowanie? Chodzi mi o samo belowanie bez zwózki i owijania folia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

  po 32 ,to niby za co . u mnie całości nie robię ze swoją folią i siatką ,ale nie wiem czy za 50 by było chętnych  . Pewnie wyjdzie 15 zl ,za 120 ,10 za samozaładowczą  ,ze 2 zl za siatkę i  16 folia , . Parzą raczej zaladunek i rozladunek w czynie społecznym  ,no może jakieś 5 zł z przywiezieniem  .  Ustawienie na pryzmę ,to nie pamiętam ,czy kiedy co kapnęło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

Belowanie z równoczesnym owijaniem 30-35

A  zbiór słomy pewno koło 20,  ale najlepiej jak kasują baloto/ tony   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, hardkor113 napisał:

I zaraz po żniwach zawiesisz czy jak to wygląda ? Pozostaniesz dalej na krus czy wywali na zus?

Tak, we wrześniu zawieszam lecz na krus będę cały czas. Jeszcze nie wiem jak to dokładnie wygląda ale kolega tak robi i płaci podwójną składkę KRUS przez czas otwarcia działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, kizak napisał:

  po 32 ,to niby za co . u mnie całości nie robię ze swoją folią i siatką ,ale nie wiem czy za 50 by było chętnych  . Pewnie wyjdzie 15 zl ,za 120 ,10 za samozaładowczą  ,ze 2 zl za siatkę i  16 folia , . Parzą raczej zaladunek i rozladunek w czynie społecznym  ,no może jakieś 5 zł z przywiezieniem  .  Ustawienie na pryzmę ,to nie pamiętam ,czy kiedy co kapnęło .

ja robiłem po 35 za komplet, bez mojej folii. Prasowanie ,owijanie   samozaładowczą ,zbieranie, układanie. Po robocie stwierdziłem, że ledwo na swoje wyszedłem. Teraz bez 50 za szt nie będę ruszał z domu i drogiego sprzętu tłukł za darmo. 

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
16 godzin temu, Karol6130 napisał:

Znajomy liczył to 70 na gotowo, czyli jakieś 32 zł minimum. 

No i u mnie 70zł na gotowo. A samo prasowanie 30-35zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

Witam wie ktoś ile może kosztować usługa zbioru trawy sieczkarnią? Jak to liczą od hektara czy na przyczepy? 


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

panowie jak wycenić dobrze pracę rozsiewaczem nawozu? Mam do obsiania 40ha gryką+do tego nawóz czyli +- 80ha, rozsiewacz na gps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Biorę 70/bb przy założeniu 200kg/ha wychodzi 28,-/ha

gryki mniej się sieje więc te 40/ha powinno być ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Za zwinięcie beli sznurkiem bierzecie ze 1 zł więcej ,czy tyle samo co siatką, przy założeniu siatka jak i sznurek klienta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grokonR30    0

Witam, kompletnie nie wiem ile liczyc, a zostalem poproszony o usluge owijania bel... folia po mojej stronie, kiedys stacjonarką pare ładnych lat temu brało sie 10zł z folią zlecajacego. Teraz robota na polu z owijarka samozaladowcza, na ten moment folia wychodzi jakies 16zł/na belę. Jak to sie ksztaltuje u was badz w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ile kosztuje u Was godzina pracy prasą małą kostką? Ktoś jeszcze korzysta z tego typu usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
52 minuty temu, krilan06 napisał:

Ile kosztuje u Was godzina pracy prasą małą kostką? Ktoś jeszcze korzysta z tego typu usług?

Rok temu brałem 160-180 ale po  sezonie dowiedziałem się że inni brali i po 200 a na ten rok przy tych cenach coś słychać nawet o stawce ok 300zł ale u mnie są 2 prasy które chodzą po usługach na kilkanaście wsi a jeszcze kilka osób robi kostkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
3 godziny temu, grokonR30 napisał:

Witam, kompletnie nie wiem ile liczyc, a zostalem poproszony o usluge owijania bel... folia po mojej stronie, kiedys stacjonarką pare ładnych lat temu brało sie 10zł z folią zlecajacego. Teraz robota na polu z owijarka samozaladowcza, na ten moment folia wychodzi jakies 16zł/na belę. Jak to sie ksztaltuje u was badz w okolicy?

 w zeszłym roku samozaładowcza 8 zł ,w tym 10-11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

w mojej okolicy już dawno brali 15 zł za  samozaładowczą bez folii. Zawsze mnie to dziwiło ,jak to przeliczali. Załóżmy ,że za owijanie 15/szt ,za zwożenie 10/szt , a  za komplet 35/szt. Wychodziło z tego ,że za prasowanie 10 zł/szt.

Gdzie dobra prasa + ciągnik przy zakupie i eksploatacji wychodzi najdrożej z całego zestawu.

W tym roku już zapowiedziałem ,że  kompleksowo koszt 50 zł/szt. Taniej nie wyjeżdżam z podwórka. Jak się nie podoba, to niech sobie kupują zestawy i głowy nie zawracają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

  O ja pitu , po 15 zł 🙆‍♀️,to trzydziestką 20 zrobię w godzinę i byłoby 300 zł🙆‍♀️,o kutwa ,ale kasiorka do zrobienia ,trzydziestka chodzi na multiplikatorze 1000 obr i hula       W komplecie pewnie liczyli za prasę 15 ,owijanie 10 . U mnie to za 35 zł sz ,pewnie będzie chodzić .  A i to nosami będą kręcić ,a i tak roboty ze zwożeniem nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Też uważam  ,że powinny być jakieś proporcje choćby do ceny sprzętu ,jakości bel czy ilości pracy czy kosztów paliwa itd. Na dziś ceny 25+ 15 +10 wydają się w granicach rozsądku. Ja dużo nie robię, bo w okolicy krowiarzy coraz mniej. może z 500 w sezonie po ludziach. Ale wbrew pozorom zwożenie owiniętych  jest najgorsze. Bele ciężkie, trzeba dużym ciągnikiem , a więc sporo paliwa. Do tego powoli i ostrożnie, żeby nie uszkodzić folii. A często jeszcze położyć w jakichś ciasnych zakamarkach ,żeby nikomu nie przeszkadzały. 

Po ile liczycie w tym roku koszenie ha trawy? 

Łąki w większości koślawe i nierówne. Za szybko nie ma szans pojechać ,max 10-12 km/h. Ciągnik 145 km + jedna albo dwie dyskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Mimo, że sianokiszonki nie robię, to zawsze mnie dziwiło, że ludzie nie owijają bel w miejscu gdzie będą składowane. Rozwiązało by to problem zwożenia już owiniętych beli i wszelkich uszkodzeń powstałych podczas transportu. 


Może się będę powtarzał
Usługi koszenia kombajnem będę w tym roku cenił na poziomie 500zł/godz. cena zawiera koszenie z sieczkarnią.,
Lubuskie słaby dostęp do usług dla małych gospodarstw

 


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 podpowiem Ci na moim przykładzie ,do owijania na pryzmie trzeba 3 ludzi ,a gdy jestem sam ,to sam sprasuję ,sam na polu owinę ,i zwiozę kiedy zechcę ,o ile nie jest to na kawale gdzie lubią być różnego rodzaju ptactwo i poprostu je rozwalają . Oczywiście skutkuje to częstszym rozrywaniem bel i uszkodzeniem podczas ściskania i dwukrotnego przekładania . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)

@BusteR   owinięcie bel w jak najkrótszym czasie od zwinięcia jest podstawową czynnością w sukcesie zakiszania , przy małych ilościach to trudno zrozumieć ale przy np 10 ha+ czas jest bardzo ważny i zwożenie na miejsce składowania i potem owijania zajmuje dużo czasu

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj