superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

grabaz    0

Czy może ktoś podpowiedzieć która z tych dwóch skrzyń to jest nowszy typ? Lub ewentualnie która jest lepsza?

20220412_152839.jpg

20220412_152724.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Chyba jednak przyinwestuje w tego 7011 ten maskę i wspomaganie i wystawie za 40, do tego 8145 że zrobiona skrzynia (już prawie) to z 50 i można żyć 😅

 

Tak na marginesie - kumpel pisał, że hydraulika w 1056 działa normalnie - był niski stan oleju w tym dodatkowym zbiorniku. Także została elektryka do poprawy. Licznik niby nie działa mth, klakson od zawsze nie działał i te światła przejrzec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 jooou ,z tym licznikiem ,to teraz ups .policja za każdym razem patrzy  . ale w sumie wystarczy pamiętać i po każdej kontroli ,,skorygować''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
1 godzinę temu, grabaz napisał:

Czy może ktoś podpowiedzieć która z tych dwóch skrzyń to jest nowszy typ? Lub ewentualnie która jest lepsza?

20220412_152839.jpg

20220412_152724.jpg

Tapierwsza chyba nowsza idzie tam obrócić tryby i zmienić wysiew. Mam taką w amazone nadbudowany 6 lat sieje około 80 ha rocznie i sprawuje się bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, kizak napisał:

  .policja za każdym razem patrzy  . 

Bo taki jest przykaz - każdorazowo przy kontroli trzeba wklepywac stan licznika. Po tych zmianach z tym, że nie trzeba mieć dokumentów przy sobie to tyle lepiej, że nie trzeba o nich pamiętać, ale już przy kontroli wydłuża to czas, bo nawet jak masz kwity, to i tak muszę wrzucić w system i sprawdzić. Takie to udogodnienie 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, daron64 napisał:

Bo taki jest przykaz - każdorazowo przy kontroli trzeba wklepywac stan licznika. Po tych zmianach z tym, że nie trzeba mieć dokumentów przy sobie to tyle lepiej, że nie trzeba o nich pamiętać, ale już przy kontroli wydłuża to czas, bo nawet jak masz kwity, to i tak muszę wrzucić w system i sprawdzić. Takie to udogodnienie 🤷

W przypadku pojazdów wolnobieżnych jest ten stan licznika nadinterpretowany. Bo sposób naliczania nie jest ujednolicony u każdego producenta. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586

ostatnio miałem rutynową kontrolę to zapytali się tylko czy mam prawko bo to im znacznie przyśpieszy całe sprawdzenie, o dow.rej nawet nie pytali, a to że spisują przebieg to bardzo dobrze- będzie mniej tego oszukaństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Powiem Ci, że nawet nie pamiętam jakie jednostki mam do wyboru przy wpisywaniu. W sumie same auta tylko wrzucalem

1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

ostatnio miałem rutynową kontrolę to zapytali się tylko czy mam prawko bo to im znacznie przyśpieszy całe sprawdzenie, o dow.rej nawet nie pytali, a to że spisują przebieg to bardzo dobrze- będzie mniej tego oszukaństwa

 Jeden patrol Cię zatrzymuje - mówisz im, że nie masz przy sobie prawka - zatrzymują Ci wirtualnie. Jedziesz dalej, zatrzymuje Cię kolejny patrol - mówisz, że masz prawko i im dajesz. Jak nie wklepia w system, to nie mają pewności, że nie masz zatrzymanych. Oczywiście to bardzo rzadkie sytuację, ale się zdarzają. 

Tak dla zwykłego Kowalskiego to w sumie pewnie wygoda, bo większość pewnie nie ma ani jednej kontroli w roku. Ale dla sprawdzających to wydłużenie roboty(nie jakieś straszne oczywiście) - muszę wrzucić Twoje dane żeby sprawdzić czy masz prawko, sprawdzić czy masz przegląd, sprawdzić czy masz ubezpieczenie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450
21 minut temu, hubertb napisał:

W przypadku pojazdów wolnobieżnych jest ten stan licznika nadinterpretowany. Bo sposób naliczania nie jest ujednolicony u każdego producenta. 

No właśnie, Policja czy diagnosta ma spisać stan drogomierza. Znajdź w ciągniku drogomierz...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

O ile z diagnostą widzisz się raz w roku to z policją możesz mieć doczynienia co dzień i tak naprawdę nikt ich nie kontroluje co oni tam wpisują, wystarczy że zaokrąglą jedną cyfrę i na następny raz możesz mieć problem bo oni w systemie mają więcej km niż u Ciebie na liczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 traktorem ,to co dwa ,i zaraz mi tu dla dwóch wypada . Oj kiedyś to były czasy ,z kwitami zajechał i poszłoooooo . Swego czasu u znajomego robiłem przegląd sześć dziesiątki  ,ale to z 20 lat w tył ,i diagnosta odkrył numery na traktorze ,wycinane przecinakiem ,i już myślałem że tu zaraz będzie niebiesko ,a on mówi że ok ,do PGR traktory szły bez numerów ,a jak szli z PGR do chłopa trzeba było jakoś to natłuc ,a jak natłukali ,to już radosna twórczośc ,tym co mieli akurat w łapach  coś tam ostrego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
16 godzin temu, semos napisał:

opłaca się kupić ten klucz udarowy z LIDLA który dziś i jutro jest na promocji za 400zł z baterią 20V ??

Ja kupiłem ten na kablu, jest mocniejszy i całkiem fajnie sie sprawdza w warsztacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Ty to może on kosztował 199 już dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
9 minut temu, Grzechooo napisał:

Pług rabe werk ażurowy idzie po tabliczce sprawdzić jaką ma szerokość roboczą? 

5504116ff2c1aad2a3048b5f5d72892f_image.jpg

Chyba 1,20 m szerokości roboczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
2 minuty temu, rafal4610 napisał:

Normalna cena wtedy to było chyba 230zł🤔

Ja to kupiłem go w sklepie online bo w jakiejś promocji był ale to było na jesieni w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

O ile z diagnostą widzisz się raz w roku to z policją możesz mieć doczynienia co dzień i tak naprawdę nikt ich nie kontroluje co oni tam wpisują, wystarczy że zaokrąglą jedną cyfrę i na następny raz możesz mieć problem bo oni w systemie mają więcej km niż u Ciebie na liczniku

Tak samo na przeglądach zdarza im się obsuwka. Nawet człowiek o tym nie wie. Teraz Braciak jak busa sprzedawal to ktoś pytał o Vin to mu wysłałem, i mówię sam z ciekawości sprawdzę co tam historiapojazdu.gov.pl pokaże. Wchodzę, sprawdzam, a tam podczas jednego przeglądu wbite 282tys.km zamiast 272tys.km. do kolejnego przeglądu nie dokręcił do tych 282tys.km i już wyskoczyło że licznik cofany.

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

otrzymalem oto taki wynalazek - wyglada to na kawalek tlumika, jakis projekt niedokonczony czy co , od czego to moze, byc ,ile to warte, jest jakis chetny czy na zlom ?

 

20220422_200458.jpg


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Kiedyś przebiegu ciągników nie spisywali na przeglądzie ostatni sprawdzałem no to teraz mam w ciągniku raz 3 tyś mtg raz 8 tyś no i nawet przebieg około 350 tyś km w ciągniku i to wszystko jest wklepane w system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj