superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

6MaaJsTeR9    439
3 godziny temu, daron64 napisał:

Pany pytanie.

Jaka może być przyczyną, że rekord pali jakieś w ogóle abstrakcyjne ilości paliwa? Przez abstrakcyjne rozumiem że gdzieś w pobliżu 2x tyle co powinien 🤨

Ze 3lata temu wtryski sprawdzane, pompa po regeneracji, turbo po regeneracji. Przewody pozmieniane, wycieków nie widać.

W tamtym roku raz stanął nam w polu, ale nie pamiętałem ile było wlane. W tym roku stanął, choć powinien mieć jeszcze gdzieś z 40-60litrow w baku. Okazało się, że zaciągnął syfu. Także chyba była już końcówka. Chyba, że po prostu za nisko z ilością paliwa zeszliśmy 🤷 Po sezonie będę spuszczał paliwo, to zobaczę ile dokładnie wyszło

To znaczy ile na godzinę i czy z sieczkarnią czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
4 godziny temu, jahooo napisał:

A turbina żyje ? Może już nie daje ciśnienia. Poza tym problem może tkwić w oporach samej maszyny, a nie w silniku

Chyba żyje. W sumie jakie byłyby objawy jakby nie żyła? Kombajn idzie dobrze, nie czuć żadnego braku mocy.

2 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

To znaczy ile na godzinę i czy z sieczkarnią czy bez ?

Ile to Ci powiem jak po sezonie spuszcze, ale jeśli wczoraj dochodził do dna to mogła być 3z przodu - z sieczkarnia, zboże słabsze to na 2 bez przyspieszacza (rekord na skrzynie 4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, daron64 napisał:

W sumie jakie byłyby objawy jakby nie żyła?

Lokomotywa. Mało powietrza do pobranego paliwa i muł, ale to jak klęknie i wtedy ładuje na czarno.

Możliwe że turbo, albo wyciek.

Pytanie ile więcej spala, a jak sam mówiłeś będziesz wiedział dopiero po robocie.

 

To przykopcanie ni to na niebiesko-siwo to też pewien wskaźnik ze spalaniem, ale nie jest powodem przepału.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Na zimno nie powinien wogóle kopcić, a jeśli już, to chwilkę po rozruchu, zwłaszcza w lecie gdy jest ciepło , nie powinno być tego efektu.

Przyszły mi jeszcze do głowy zawory i ewentualnie lejący wtryskiwacz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też może być wtrysk.

A jeśli chodzi o moc to Ty tego nie poczujesz, bo cały czas nim robisz.

Chyba że coś jebnie nagle, albo całkiem kojtnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
7 godzin temu, daron64 napisał:

Pany pytanie.

Jaka może być przyczyną, że rekord pali jakieś w ogóle abstrakcyjne ilości paliwa? Przez abstrakcyjne rozumiem że gdzieś w pobliżu 2x tyle co powinien 🤨

Ze 3lata temu wtryski sprawdzane, pompa po regeneracji, turbo po regeneracji. Przewody pozmieniane, wycieków nie widać.

W tamtym roku raz stanął nam w polu, ale nie pamiętałem ile było wlane. W tym roku stanął, choć powinien mieć jeszcze gdzieś z 40-60litrow w baku. Okazało się, że zaciągnął syfu. Także chyba była już końcówka. Chyba, że po prostu za nisko z ilością paliwa zeszliśmy 🤷 Po sezonie będę spuszczał paliwo, to zobaczę ile dokładnie wyszło

 

6 godzin temu, daron64 napisał:

Mechanik ustawiał, więc zakładam że ok. Filtry czyste. Kopci bardziej na szaro/niebiesko. Ale to tak bardziej na zimnym i na niskich obrotach. Podczas koszenia mocno nie kopci. A już napewno nie na czarno

Wtryski do wynajęcia i sprawdzenia bo to że 3 lata temu sprawdzane były to wiesz... przez ten czas się mogło zmienić. Tym bardziej że piszesz że przykapca na zimnym na szaro/niebiesko, więc na 90% któryś już zaczyna lać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Albo pompa jest źle zrobiona , u mnie c360 też kopcila , po regeneracji jak ręką odjął , tyle że jakoś dużo nie paliła , tylko słabszy był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Odpowiem zbiorczo, żeby po kolei nie cytować. 

Więc tak jak pisałem wtryski, pompa, turbo - 3lata. Tylko że przez ten czas to on skosił łącznie ze 30ha może.

Wycieków nigdzie nie widać.

Przewody nowe.

Filtry zmieniam wzzystkie co rok.

Mul to absolutnie nie jest - chodzi tak jak po założeniu tych gratów 3lat temu. Do tego wtedy kosił nim jego długoletni kombajnista i nic nie zauważył w pracy niepokojącego. 

Na zimnym właśnie tak siwo-niebiesko, potem nic. Teraz na obrotach w zasadzie dymku nie widać, tylko przy dodaniu gazu rzuci troszkę czarnym.

Właśnie przejeżdżał koło mnie - no nic za wydechem nie widać.

Jak wytrzyma i się nie zepsuje, to jutro będę wiedział ile dokładnie spalił. 

 

 

1 minutę temu, mf362 napisał:

Albo pompa jest źle zrobiona

Robiona przez kolesia, u którego większość w okolicy robi - ma raczej dobre opinie. Po sezonie już na zimę jak będę w casie robił pompę, to może od razu zawiozę i od bizona graty, do innego zakaldu, gdzie kiedyś robiłem od małego zetorka pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@daron64 po tym co piszesz jak chodzi to absolutnie nie ma podstaw do tego by robił przepał aż taki by Cię to dręczyło.

Paliwo Ci ginie. Taka moja teoria nastała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

No nie wiem, po sezonie będę szukał. Jak spuszcze paliwo, to wszystko się wyjaśni. Narazie zostały dwa hektar, nawet niecałe, i kombajnista nowi, że coś robi "łuuu....łuuu....łuuuu". Nie brzmi to optymistycznie..

9 minut temu, Bukat82 napisał:

Paliwo Ci ginie.

Tylko czemu nigdzie go nie widać 🤷

A tak bardziej w temacie

 

 

Screenshot_2022-08-08-18-32-21-718_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2022-08-12-17-18-05-376_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2022-08-12-17-18-14-159_com.opera.browser.jpg

Może by tak swoje złomu sprzedał i żył dostatnio do końca życia 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, daron64 napisał:

 

Tylko czemu nigdzie go nie widać 🤷

Zawsze spodziewaj się niespodziewanego i nigdy nie mów nigdy.

Jak przeliczysz i wyjdzie Ci przepał to poprostu ktoś zajebał Ci rope 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Kradzież raczej odrzucam. To malutka wioska, bizon nocował koło domu na polu i tylko mieszkańcy wioski mogli go widzieć, nikt inny tam nie chodzi. Ot zagadka. Szkoda, że taka bolesna dla portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
2 godziny temu, daron64 napisał:

Kradzież raczej odrzucam. To malutka wioska, bizon nocował koło domu na polu i tylko mieszkańcy wioski mogli go widzieć, nikt inny tam nie chodzi. Ot zagadka. Szkoda, że taka bolesna dla portfela

U mnie bizon 13-14litrów na godz w sieczkarni bierze a ty mówisz 3 z przodu i silnik dobrze pracuje jedno wyklucza drugie masz złodzieja paliwa innego wytłumaczenia nie ma Zrób jakąś pułapkie a się przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Żniwa skończone, kombajn w domu - jutro będę spuszczał, to się okaże. Ale sama praca silnika, moim zdaniem, nie budzi jakichś wątpliwości, przynajmniej nie widać/słychać nic ewidentnie złego.

No kurcze nie chce mi się wierzyć, że ktoś by akurat do mnie przyszedł paliwo ukraść. Będzie trzeba szukać po kolei co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Sąsiad z hederem na podwórko nie mógł wjechać    to też mu ginęło więc musiał zwężyć  stodołę by wjechać na podwórko  i problem znikł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, daron64 napisał:

Kradzież raczej odrzucam. To malutka wioska, bizon nocował koło domu na polu i tylko mieszkańcy wioski mogli go widzieć, nikt inny tam nie chodzi. Ot zagadka. Szkoda, że taka bolesna dla portfela

Zalej do pełna koś godzinę i dolej ,wtedy wyjdzie prawdziwe spalanie albo złodziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
5 minut temu, Dziad932 napisał:

Zalej do pełna koś godzinę i dolej ,wtedy wyjdzie prawdziwe spalanie albo złodziej

Niestety to już nie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zlyj, licz bom ciekaw troszkę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
20 minut temu, daron64 napisał:

Niestety to już nie w tym roku

Zalej jakąś ilość tylko nie do pełna zaznacz na jakiejś miarce. Jesli kombajn nie trafia od razu pod dach to postaw go tam na noc lub dwie i się okaże. Wiadomo że jak ubędzie to dostaniesz po kieszeni ale to i tak może taniej wyjdzie niż szukanie przyczyny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

No dobra. Spuściłem paliwo. Więc tak - przed sezonem troszkę było w zbiorniku, ale to resztki, tyle tylko że się nie zapowietrzyl układ. Wlałem w tym sezonie ~280L, spuściłem dziś ~110L. Skosił 8.4ha + przejazdy + jakieś krótkie postoje jak go ustawialismy, czy co jakiś czas sprawdzaliśmy czy wszystko ok. Wychodzi z przejazdami i postojami ~20-22L, zależy ile tam dokładnie było w zbiorniku z wiosny. Więc chyba musi być w uj syfu w zbiorniku. Przed sezonem wlałem 140L. Na tym skosił 4.3ha i przy wjeździe na drugi kawałek zaciągnął syfu. Czyli liczac te 22L/ha, w zbiorniku powinno być wtedy jeszcze grubo ponad 40L. Jechał po dość równym , więc mocno nie bujało 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj