superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Narko    224

Czy ktos z Was ogarnia naprawy sprezarek badz jest serwisantem marki Atlas Copco? Kupilem taka uszkodzona sprezarke, byly wlasciciel twierdzi,ze uszkodzony jest tlok. 

Brak opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
2 godziny temu, daron64 napisał:

Kupuj i daj znać jak się sprawuje :)

tak samo jak amazone jet czy rauch aero, precyzyjne to jest, ale czyszczenie i waga na minus


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
15 godzin temu, Narko napisał:

Kupilem taka uszkodzona sprezarke,

Mam nadzieje że w cenie zbiornika z silnikiem bo to tyle warte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

I mam kolejny żmijkowy problem. Kupiłem 14m żmije z wózkiem i silnikiem 7,5kW który niestety jest u góry. Tak wiem powinien być na dole ale w tym tygodniu już nie uda mi się tego wymienić. Jak próbujemy podnieść na tej wciągarce to po pewnym czasie silnik przeważa i opada na dół a w górę idzie czerpnia. Słyszałem że mimo wszystko niektórzy jakoś wciągają na 10m takie żmijki z silnikiem na górze ale jak to zrobić to nie mam pojęcia. Próbować wciągać to jakimiś pasami albo nająć dźwig/ładowarke żeby to jakoś umocować na gorze a dopiero potem skręcić do tego ten wózek w celu ustabilizowania? Czy dać sobie spokój i w przyszłym tygodniu wymienić na normalną wersję z silnikiem na dole? Nie ukrywam, że taka żmijka co mam teraz by mi pasowała bo potem mogę ją skrócić i wykorzystać do opróżniania silosu.

Ehh myślałem że to wszystko jest takie proste, postawić silos, kupić żmijke i wszystko samo sie zrobi. Wiele jeszcze się trzeba nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Dnia 27.07.2022 o 11:33, bratrolnika napisał:

A nie da się przełącznika od kierunków od Seicento

Da się bo to jeszcze era przełącznika, podejrzewam że stary da się też naprawić. Gorzej sprawa wygląda w nowych konstrukcjach gdzie do przełącznika dochodzi +,- i szyna np. can. 

10 minut temu, KlimekPL napisał:

Słyszałem że mimo wszystko niektórzy jakoś wciągają na 10m takie żmijki z silnikiem na górze ale jak to zrobić to nie mam pojęcia.

Ja mam zrobione to w ten sposób że pod płytą silnika mam puszczony łańcuch i zapinam za łańcuch. Ów łańcuch zacina się i zapobiega obracaniu żmijki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

I mam kolejny żmijkowy problem. Kupiłem 14m żmije z wózkiem i silnikiem 7,5kW który niestety jest u góry. Tak wiem powinien być na dole ale w tym tygodniu już nie uda mi się tego wymienić. Jak próbujemy podnieść na tej wciągarce to po pewnym czasie silnik przeważa i opada na dół a w górę idzie czerpnia. Słyszałem że mimo wszystko niektórzy jakoś wciągają na 10m takie żmijki z silnikiem na górze ale jak to zrobić to nie mam pojęcia. Próbować wciągać to jakimiś pasami albo nająć dźwig/ładowarke żeby to jakoś umocować na gorze a dopiero potem skręcić do tego ten wózek w celu ustabilizowania? Czy dać sobie spokój i w przyszłym tygodniu wymienić na normalną wersję z silnikiem na dole? Nie ukrywam, że taka żmijka co mam teraz by mi pasowała bo potem mogę ją skrócić i wykorzystać do opróżniania silosu.

Ehh myślałem że to wszystko jest takie proste, postawić silos, kupić żmijke i wszystko samo sie zrobi. Wiele jeszcze się trzeba nauczyć.

podczep ją z silnik, to nie będzie się obracać, ja puszczam linę pod sankami silnika, nad rurą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
8 godzin temu, jahooo napisał:

podczep ją z silnik, to nie będzie się obracać, ja puszczam linę pod sankami silnika, nad rurą

Rura nie obraca się wokół własnej osi tylko po prostu ta strona gdzie jest silnik opada na ziemię. A jak dam punkt podparcia bliżej silnika to nie podniesie tak wysoko jak bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie wiem jeszcze jak finalnie to zrobić ale jak już znajdzie się na górze to tam zostanie aż do końca żniw, uwiążę dwoma albo trzema pasami do dachu i do słupów i powinno być w moim odczuciu dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
9 godzin temu, hubertb napisał:

Mam nadzieje że w cenie zbiornika z silnikiem bo to tyle warte. 

Hmmm. Wiem ile to warte.  Pytalem o co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

@KlimekPL a nie ma możliwości żeby silnik dać na dole? trzeba by tylko kosz zasypowy dać na dole i odpowiedni kierunek obrotów 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 godzinę temu, Narko napisał:

  Pytalem o co innego.

Nie podałeś modelu sprężarki to jak mam Ci dać linki do części. Tylko teraz euro wysoko stoi więc wymiana tłok to jakieś 250 euro. A wydatek tej sprężarki bez rewelacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Hubert tak na szybko klucz udarowy trzeda na kablu. Marketówka za 300 czy używka makita tw0350 za 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
1 minutę temu, hubertb napisał:

Nie podałeś modelu sprężarki to jak mam Ci dać linki do części. Tylko teraz euro wysoko stoi więc wymiana tłok to jakieś 250 euro. A wydatek tej sprężarki bez rewelacji. 

Na ta chwile nie mam pelnych danych. Euro tansze od franka wiec nie ma co marudzic. Wydatek sprezarki mysle,ze wystarczajacy by cos psiknac pistoletem do podmalowania czy odkrecenia sruby w feldze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

ma ktoś może do sprzedania niedrogo grubera albo jakiś pług zagonowy do 60 3 skiby. Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1769
9 minut temu, jacek3773 napisał:

Marketówka za 300

mam lexa (lxew1)to coś idzie porobić ale szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, Narko napisał:

Wydatek sprezarki mysle,ze wystarczajacy by cos psiknac pistoletem do podmalowania czy odkrecenia sruby w feldze. 

Zdziwisz się. Na samej sprężarce jest tabliczka a przynajmniej być powinna. 

 

13 minut temu, jacek3773 napisał:

Marketówka za 300 czy używka makita tw0350 za 600

Makita. Zupełnie inaczej firmówki kręcą. 

 

3 minuty temu, jedrus2020 napisał:

pług zagonowy do 60 3 skiby

Nowy kosztuje grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
KlimekPL napisał:

Nie wiem jeszcze jak finalnie to zrobić ale jak już znajdzie się na górze to tam zostanie aż do końca żniw, uwiążę dwoma albo trzema pasami do dachu i do słupów i powinno być w moim odczuciu dobrze.

obróć ją "do góry nogami" i zmień dwa kable w puszcze i będzie silnik na dole😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pany problem z bizonem. W tamtym roku chodziło bez problemu wszystko do końca. Postawiłem go na zimę. Dziś go chce budzić - rozrusznik się nie odzywa w ogóle. Prąd dochodzi (25.7V pokazuje na rozruszniku). Po włożeniu kluczyka zapalają się kontrolki i rusza wskazówka jedna, a przy wciskaniu startera wszystko gaśnie. Po puszczeniu startera zapala się znowu wszystko. Od czego zacząć? Masa, a potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Aku mają czysciutkie bolce, zaciski poczyscilem przed założeniem. Idę rozruszniku wszystko poczyszcze i na heblu. Za pierwszym razem wydaje mi się że było słychać cykniecie, ale teraz już nic - kompletne zero reakcji, poza opadającymi wskazowkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj