superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vat    299
3 godziny temu, kizak napisał:

 nieprawda , nie w każdym ,muszą mieć jakieś zawory czy coś   , jest jakiś myk ,spuszczaliśmy z krokodyla ,coś tam mieszaliśmy przewodami i dało się bez rozbierania,lecz nie pamiętam kolejności,czy do tego nie braliśmy jeszcze innego siłownika by podtrzymać ciśnienie  ,nie pamiętam .

Chyba piszesz o przypadku gdy siłownik jest połączony z tzw. Zamkiem hydraulicznym  ale to już insza inszosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Na tych siłownikach to bardzo nie znam się ,siłownik był od zamykania krokodyla ,czyli wydawało się zwykły ,to tak na piechotę pomyślałem że odepnę przewody i tłokiem w jedną stronę ,w drugą i będzie pusty . Nic z tych rzeczy ,odpięte przewody i ani drgnął w jedną ,ani drugą ,a olej w środku został . I póżniej jakieś kombinacje były z przewodami ,coś tam ,lecz nie pamiętam .🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

W weekend spróbuję, to zdam relacje.

 

Też tak macie, że sprzątanie po remoncie zajmuje niewiele mniej czasu jak sam remont? Stołu mi zbrakło, a to jeszcze nie wszystko 🤦

 

IMG_20220523_203937_copy_900x1600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

Bo masz za dużo kluczy 

Mój sąsiad nie ma żadnego, to zawsze ode mnie przychodzi pożyczyć

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

Nie jest tak źle 

Ale za dawnych lat, w domu rodzinnym to mieliśmy takiego sąsiada co nawet młotka nie miał swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Ja tam nie lubię pożyczac. Co roku po dopłatach jakaś kupke pieniedzy przeznaczam na narzędzia, materiały itd. Tak żeby w miarę możliwości być samowystarczalnym. Do szczęścia jeszcze mi wiertarki dużej brakuje, ale to może w przyszłym sezonie rozliczeniowym coś kupię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785
daron64 napisał:

W weekend spróbuję, to zdam relacje.

 

Też tak macie, że sprzątanie po remoncie zajmuje niewiele mniej czasu jak sam remont? Stołu mi zbrakło, a to jeszcze nie wszystko 🤦

 

IMG_20220523_203937_copy_900x1600.jpg

chciało Ci się tak to układać na tym stole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
2 godziny temu, kizak napisał:

 Na tych siłownikach to bardzo nie znam się ,siłownik był od zamykania krokodyla ,czyli wydawało się zwykły ,to tak na piechotę pomyślałem że odepnę przewody i tłokiem w jedną stronę ,w drugą i będzie pusty . Nic z tych rzeczy ,odpięte przewody i ani drgnął w jedną ,ani drugą ,a olej w środku został . I póżniej jakieś kombinacje były z przewodami ,coś tam ,lecz nie pamiętam .🤷‍♀️

Majster jakoś nie potrafię sobie wyobrazić w czym problem. To że trzeba odkręcić wtyk szybkozłącza ewentualnie przewód to chyba wiesz lub puste gniazdo wpiąć, żeby wolny przepływ był. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
24 minuty temu, Grzechooo napisał:

chciało Ci się tak to układać na tym stole?

Zawsze tak robię. Czyszczę szmata i jakimś odrdzewiaczem/płynem do mycia silników etc (zależy co mam pod ręką i co czyszczę) i zostawiam żeby sobie powysychalo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

czy to nie jest maszyna jednego z uzytkownikow z forum https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-claas-dominator-76-CID757-IDP6h0x.html @marecki czy jakos tak?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783
Napisano (edytowany)

Co myslicie o takim patencie? Pasowałby do gryki zamiast drogiej pokosówki?

Albo nie, ta maszyna w sumie też tania nie jest :P

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149
8 godzin temu, Norman napisał:

Majster jakoś nie potrafię sobie wyobrazić w czym problem. To że trzeba odkręcić wtyk szybkozłącza ewentualnie przewód to chyba wiesz lub puste gniazdo wpiąć, żeby wolny przepływ był. 

 

 Został sam siłownik  bez przewodów ,a tłokiem ręcznie przez nacisk i tak nie dało się ruszyć by wylać olej ,Mówisz zapiąć  sam wymuszony powrót najpierw z jednej strony siłownika ,a póżniej z drugiej . Dobrze nie pamiętam o to chodzi ,jak my ten olej spuściliśmy więc nie będę ,,żołądkował'' ,ale chyba to tak nie spuściliśmy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3839
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

No mój , i już właściwie sprzedany 

Jeżeli za tyle kasy to dobry interes zrobiłeś. Kolega kupił w wizualnie podobnym stanie to dał 40 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Jak sobie przeglądam co jakiś czas ogłoszenia, to za 40 tys to niewiele więcej poza wyglądem może oferować

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
50 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Jeżeli za tyle kasy to dobry interes zrobiłeś. Kolega kupił w wizualnie podobnym stanie to dał 40 tyś.

A ja się zastanawiam  czy nie za tanio , bo jak się rozglądam po ogłoszeniach to raczej miałbym problem kupić coś w takim stanie za te pieniądze 

Zresztą kupujący sam stwierdził że ,za takie pieniądze to mój jest bardzo dobry stan 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785
daron64 napisał:

Zawsze tak robię. Czyszczę szmata i jakimś odrdzewiaczem/płynem do mycia silników etc (zależy co mam pod ręką i co czyszczę) i zostawiam żeby sobie powysychalo dobrze.

Ja mam raczej wszystko w kompletach i jak sprzątam to odkładam po prostu na swoje miejsce. Ewentualnie jak wiem że czegoś nie będę dłużej używał to w skrzynce pryskam jakimś odrdzewiaczem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
25 minut temu, Marecki2922 napisał:

Zresztą kupujący sam stwierdził że ,za takie pieniądze to mój jest bardzo dobry stan 

To powiedz żeby dorzucił dyche możesz sprzedać w stanie dostatecznym xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439
2 godziny temu, kizak napisał:

 Został sam siłownik  bez przewodów ,a tłokiem ręcznie przez nacisk i tak nie dało się ruszyć by wylać olej ,Mówisz zapiąć  sam wymuszony powrót najpierw z jednej strony siłownika ,a póżniej z drugiej . Dobrze nie pamiętam o to chodzi ,jak my ten olej spuściliśmy więc nie będę ,,żołądkował'' ,ale chyba to tak nie spuściliśmy .

 

Nie został tam jakiś dławik przy siłowniku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Ja mam raczej wszystko w kompletach i jak sprzątam to odkładam po prostu na swoje miejsce. Ewentualnie jak wiem że czegoś nie będę dłużej używał to w skrzynce pryskam jakimś odrdzewiaczem i tyle.

Ja kompletów raczej nie mam. Wszystko z grubsza ma swoje miejsce na ścianie. Pojutrze będę w domu, to to podkładam a resztę oczyszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Nie znam budowy w środku ,odkręcone  były tylko przewody z nypli ,tak podejrzewaliśmy że coś w środku musi być ,może gdyby nyple wykręcił ,wylazł by jakiś śrut ze sprężyną 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj