superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

daron64    4247

A nawet nie pytałem, ale to wszystko co miałem to takie stare instalacyjne przewody, gdzieś jeden się kiedyś zebrałem korowac, to roboty od ch*ja, a materiału z tego mało co. Wypalać to też raz spróbowałem, ale z małej ilości kłęby dymu i też dałem sobie spokój. 

Ale ogólnie międzi ze starych kabli wyszło gdzieś z 7stow - to co dziś w kablach i to co jakiś czas temu oczyściłem z izolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741
49 minut temu, debrzyna napisał:

@bratrolnikaJaki jest wymiar takiej osi miedzy płaszczyznami przylegającymi do felgi i czy idzie na to założyć jakieś małe balonówki

 

https://www.olx.pl/d/oferta/os-przyczepy-d-47-CID757-IDORbw0.html?reason=observed_search#5a69455452

Założysz na te piasty każde koło o rozstawie szpilek 205mm, czyli popularne balony tak jak napisał wyżej Przemek, oraz koła 20 cali nowego typu

@debrzyna po zamontowaniu kół oś będzie miała ponad 2m mierzone po zewnątrz opon, ja dobrze pamiętam to 207cm

Ostatni raz edytuje, musiałem sobie przypomnieć co i jak 

A więc oś z oponami 11,5/15,3 po zewnątrz opon ma 207cm, felga wystaje w bok ok 13-15cm, więc oś po zewnątrz piast będzie miała jakieś 175cm 

Tutaj zdjęcia takiej osi na przyczepie z paką 215cm (w komentarzach zdjęcie z tyłu)

 

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

Jaka różnica miedź w kablu A czysta?

Tzn przedtem sprzedawałem sama miedź - zdjalem izolacje. A dziś sprzedałem kable z izolacją - stare i taka sztywna miedź, że nie szły zdjąć izolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

Jak masz odbiorcę na towar z izolacją to nie warto. 

I mówię tu o przewodach o przekroju powyżej 25mm2, bo te jak strugasz to widać że coś tej miedzi przybywa, a nie tą cienizne 2,5mm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Te co zdejmowałem izolacje, to taka "przyjemna" w zdejmowaniu. Łatwo schodziło. Ale te dzisiejsze to by nie poszło. W izolacji dychę za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
12 godzin temu, Ursus932bis napisał:

Zachodni ,to musi być dobry 🙂 , nawet nie warto pytać jedź i bierz 

Trochę kultury, przyszedł jakiś świeżak i sie mądruje :o

polskie też takie były :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
33 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

innym sposobem-🔥

Spróbowałem i uważam, że musiałby mi się sufit na łeb sp***dolic żebym miał to wypalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, stempos1980 napisał:

Te świeżak nie bądź uszczypliwy.

 

 

45 minut temu, szymon09875 napisał:

Trochę kultury, przyszedł jakiś świeżak i sie mądruje :o

polskie też takie były :)

Bo znam się na zachodnich maszynach 🙂 , to jest za***iste 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

A co tam z tym zetorem się w końcu stało, bo pytałem, się nie było odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
10 godzin temu, daron64 napisał:

Te co zdejmowałem izolacje, to taka "przyjemna" w zdejmowaniu. Łatwo schodziło. Ale te dzisiejsze to by nie poszło. W izolacji dychę za kilo

Nie zdejmowałeś jej czasem na mrozie? Najlepszy sposób na izolacje, to robota w mróz. Zmrożonym kablem wystarczy mocno uderzyć, izolacja sama pęka. Oczywiście im większy przekrój żyły, tym lepiej ten sposób działa

Edytowano przez MF675ursus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, daron64 napisał:

A co tam z tym zetorem się w końcu stało, bo pytałem, się nie było odpowiedzi

Będzie żył 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
54 minuty temu, MF675ursus napisał:

Nie zdejmowałeś jej czasem na mrozie? Najlepszy sposób na izolacje, to robota w mróz. Zmrożonym kablem wystarczy mocno uderzyć, izolacja sama pęka. Oczywiście im większy przekrój żyły, tym lepiej ten sposób działa

A nie pamiętam w sumie jaka tam pogoda była wtedy, ale chyba nie. Zresztą teraz to już mało ważne - prawie wszystkie kable sprzątnięte już. Jeszcze jakie spojedyncze w jednym pomieszczeniu zostaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Pany pytanie mam. Powiedzcie jak w praktyce wygląda przegląd ciągnika - czepiają się mocno? Musi być na tip top ze światłami, wyciekami? Pytam, bo sobie przypomniałem, że żeby przerejestrować ciągnik muszę mieć aktualne badanie techniczne no i zadzwoniłem do kolegi, bo tak pomyślałem, że jak go nie używają, to pewnie i przegląu świeżego nie ma. No i oczywiście tak też jest. W pobliżu jest tylko jedna stacja diagnostyczna dla >3.5t, dzwoniłem to powiedział tylko, że numery, światła, wycieki, licznik. Jak kiedyś zetorka kupowałem, to jak zajechaliśmy na stację to tylko numery koleś sprawdził. 

No i z tym casem, jakbym go kupił, to wypadałoby od razu podjechać zrobić przegląd, a nie wiem jak mocno trzeba go tam doszykowac. Z tego co go oglądałem, to światła chyba z tyłu coś się nie odzywały,  z przodu były, wyciek to z prawej zwolnicy, ale jak to ze zwolnicy - nie kapie, tylko felga zarzygana olejem troszkę, tył też standardowo coś tam pochlapane olejem, ale nie że skądś się leje, czy tam kapie. A że będę na lawecie to chciałbym pojechać na pewniaka, żeby potem już się nie szlajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
4 minuty temu, daron64 napisał:

Pany pytanie mam. Powiedzcie jak w praktyce wygląda przegląd ciągnika - czepiają się mocno? Musi być na tip top ze światłami, wyciekami? Pytam, bo sobie przypomniałem, że żeby przerejestrować ciągnik muszę mieć aktualne badanie techniczne no i zadzwoniłem do kolegi, bo tak pomyślałem, że jak go nie używają, to pewnie i przegląu świeżego nie ma. No i oczywiście tak też jest. W pobliżu jest tylko jedna stacja diagnostyczna dla >3.5t, dzwoniłem to powiedział tylko, że numery, światła, wycieki, licznik. Jak kiedyś zetorka kupowałem, to jak zajechaliśmy na stację to tylko numery koleś sprawdził. 

No i z tym casem, jakbym go kupił, to wypadałoby od razu podjechać zrobić przegląd, a nie wiem jak mocno trzeba go tam doszykowac. Z tego co go oglądałem, to światła chyba z tyłu coś się nie odzywały,  z przodu były, wyciek to z prawej zwolnicy, ale jak to ze zwolnicy - nie kapie, tylko felga zarzygana olejem troszkę, tył też standardowo coś tam pochlapane olejem, ale nie że skądś się leje, czy tam kapie. A że będę na lawecie to chciałbym pojechać na pewniaka, żeby potem już się nie szlajac

A ten sprzedający nie może go umyć przed sprzedażą? Pół godziny z myjką i będzie jak nowy😉 a czy się czepiają? Zależy na kogo trafisz,ale licznik musi działać, stop i kierunku też muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
6 minut temu, ZetorMisio napisał:

ten sprzedający nie może go umyć przed sprzedażą

No myjka się go przeleci żeby nie był zarzygany nigdzie olejem. 

Będe miał decyzję z banku to przejadę się do znajomego i go wtedy dokładnie  przejrze co tam trzeba by było poprawić. Zresztą znajomy mówił, że będzie się za to powoli zabierał, bo tak jak np światła to wszystko działało, także to bardziej kosmetyka. Tylko ten licznik nie wiem czy bije. Muszę poszukać tu kogos kto tam robi przeglądy i zagadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj