superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

daron64    4248
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Chłopie jak ten kejs jest w dobrym stanie to nawet bym się nie zastanawiał. A Zetora w świat puścić 

Mają go myślę z 10lat. Za mocno u nich raczej nie dostawal w dupe, bo mieli gospodarstwo mleczne ~30ha, gdzie z cięższej roboty to tyle co parę ha przeorać na zboże i kukurydzę i co parę lat trawy. Do tego jeszcze mieli standardowo chyba 60tka(albo 30) i mtz z turem.  Ostatnie, zaraz będą, dwa lata nie pracował, tylko go przepalali, bo rodzice zlikwidowali krowy, a ziemię w dzierżawę puścili. Kiedyś już mówiłem znajomemu, jak wspominał, że rodzice chcą zlikwidować bydlo, żeby dał znać jakby sprzedawali ten ciągnik. No i najpierw jego ojciec, że nie będą narazie się sprzętu pozbywac bo może się przyda jeszcze, ale teraz kolega mówił, że już dojrzał do sprzedaży i sam go zagadał, że może by go sprzedali. W sumie nie wiem po co go trzymają, bo mają jeszcze jeden ciągnik z turem, to myśle juz bardziej im się przyda. 

Co do stanu, to oglądałem go kiedyś jak u nich byłem, to wizualnie wygląda ok, jeszcze zanim go kupili był odmalowany. Z tego co pamiętam, to technicznie znajomy nie wspominal żeby go coś bolało, a jeśli coś go boli, to napewno powie. Wizualnie tam chyba w środku kabiny nie było szału i przednie opony słabsze. 

Pojadę oglbejrzec rozseiwacz to zagadam. Już mu mówiłem żeby porozmawiał z ojcem, że jeśli napewno chcą sprzedać, to niech pomyśli nad cena, a ja zobaczę czy mam taką zdolność kredytową. Znajomy rzucił przez telefon pewna orientacyjna kwota, no ale widać po niej, że nie ma rozeznania jak się teraz ceny kształtują. Wiem za ile go kupili, ale też wiem za ile teraz chodzą takie używki. Powiedziałem mu, żeby sobie poprzeglądal ogłoszenia, bo w przyzwoitym stanie cenią dużo więcej niż powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Problem w farmtracu z 3 sekcja tura. Była założona od początku ale dopiero po 10 latach kupiłem chwytaki. Pracowało nie równo szarpało i zero wyczucia. Teraz po jakiś 2-3 latach używania sporadycznego poszło zwarcie, zjaralo tą wtyke, kabel spalony pod dywanem widać ślady spalenizny. Pytanie czy kupię sam rozdzielacz z wtyczką taki sam ? Czy brać cały joistik z rozdzielaczem bo nie ukrywam już trochę luźno lata.

IMG_20220409_152757.jpg

IMG_20220409_152754.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Mają go myślę z 10lat. Za mocno u nich raczej nie dostawal w dupe, bo mieli gospodarstwo mleczne ~30ha, gdzie z cięższej roboty to tyle co parę ha przeorać na zboże i kukurydzę i co parę lat trawy. Do tego jeszcze mieli standardowo chyba 60tka(albo 30) i mtz z turem.  Ostatnie, zaraz będą, dwa lata nie pracował, tylko go przepalali, bo rodzice zlikwidowali krowy, a ziemię w dzierżawę puścili. Kiedyś już mówiłem znajomemu, jak wspominał, że rodzice chcą zlikwidować bydlo, żeby dał znać jakby sprzedawali ten ciągnik. No i najpierw jego ojciec, że nie będą narazie się sprzętu pozbywac bo może się przyda jeszcze, ale teraz kolega mówił, że już dojrzał do sprzedaży i sam go zagadał, że może by go sprzedali. W sumie nie wiem po co go trzymają, bo mają jeszcze jeden ciągnik z turem, to myśle juz bardziej im się przyda. 

Co do stanu, to oglądałem go kiedyś jak u nich byłem, to wizualnie wygląda ok, jeszcze zanim go kupili był odmalowany. Z tego co pamiętam, to technicznie znajomy nie wspominal żeby go coś bolało, a jeśli coś go boli, to napewno powie. Wizualnie tam chyba w środku kabiny nie było szału i przednie opony słabsze. 

Pojadę oglbejrzec rozseiwacz to zagadam. Już mu mówiłem żeby porozmawiał z ojcem, że jeśli napewno chcą sprzedać, to niech pomyśli nad cena, a ja zobaczę czy mam taką zdolność kredytową. Znajomy rzucił przez telefon pewna orientacyjna kwota, no ale widać po niej, że nie ma rozeznania jak się teraz ceny kształtują. Wiem za ile go kupili, ale też wiem za ile teraz chodzą takie używki. Powiedziałem mu, żeby sobie poprzeglądal ogłoszenia, bo w przyzwoitym stanie cenią dużo więcej niż powiedział.

Ile za niego krzyknął z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Janeczko napisał:

Problem w farmtracu z 3 sekcja tura. Była założona od początku ale dopiero po 10 latach kupiłem chwytaki. Pracowało nie równo szarpało i zero wyczucia. Teraz po jakiś 2-3 latach używania sporadycznego poszło zwarcie, zjaralo tą wtyke, kabel spalony pod dywanem widać ślady spalenizny. Pytanie czy kupię sam rozdzielacz z wtyczką taki sam ? Czy brać cały joistik z rozdzielaczem bo nie ukrywam już trochę luźno lata.

IMG_20220409_152757.jpg

IMG_20220409_152754.jpg

zależy co spalone cewkę kupisz wtyczkę też narpierw postawić diagnozę co uszkodzone


na drugi raz na zasilaniu założyć bezpiecznik na przewodzie 15/20 amper starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686
2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Nie chce ktoś gdzieś w okolicy Piły +200km ładnego mtza sprzedac ?? 

Do 50-60 tys. 

Obudziłeś się. Pięknego Juniora teściu sprzedał tydzień temu

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
27 minut temu, slawek74 napisał:

zależy co spalone cewkę kupisz wtyczkę też narpierw postawić diagnozę co uszkodzone

 

na drugi raz na zasilaniu założyć bezpiecznik na przewodzie 15/20 amper starczy

 

Właśnie ten problem ze nie wiem co spalone bo mogło i w joistik coś się spalić więc. Co mogło jeszcze zostać uszkodzone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Przycisk w Joysticku i ewentualnie przewody. Przecież to prosty układ jak budowa cepa. Z tym że jak widać, nawet to można spierdzielić oszczędzając na bezpieczniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
5 minut temu, Janeczko napisał:

Właśnie ten problem ze nie wiem co spalone bo mogło i w joistik coś się spalić więc. Co mogło jeszcze zostać uszkodzone ?

Tak czy siak cewka do wymiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Janeczko napisał:

27 minut temu, slawek74 napisał:

zależy co spalone cewkę kupisz wtyczkę też narpierw postawić diagnozę co uszkodzone

 

na drugi raz na zasilaniu założyć bezpiecznik na przewodzie 15/20 amper starczy

 

Właśnie ten problem ze nie wiem co spalone bo mogło i w joistik coś się spalić więc. Co mogło jeszcze zostać uszkodzone ?

https://allegro.pl/oferta/oprawa-gniazdo-bezpiecznika-plytkowego-uni-20mm-7785233935 założyć coś takiego na zasilaniu i sprawdzić na krótko czy cewka chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4248
54 minuty temu, migacz napisał:

Ile za niego krzyknął z ciekawości

Jak z nim pogadam, to dam znać.  Ale ewidentnie nie ma rozeznania - rzucił kwota z 2 z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4248

@bratrolnika, @migacz

Spokojnie, od powiedzenia, że ojciec chce sprzedać i rzucenia jakaś kwota, do kupna za te pieniądze jeszcze daleka droga. Moze się rozmyśleć, może powiedzieć, że chce sprzedać ale jeszcze nie teraz, może przejrzeć olx i rzucić jakaś zaporowa (dla mnie) kwota itd itd. Także na spokojnie. Powiedziałem, że w tygodniu wpadnę z tym rozsiewaczem, a on ma zagadać jak z tym ciągnikiem. Zobaczę jak dziś po pogrzebie (chyba 5 z rodziny w tym roku) będzie sytuacja wyglądać. Może dziś podskocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28
7 minut temu, daron64 napisał:

@bratrolnika, @migacz

Spokojnie, od powiedzenia, że ojciec chce sprzedać i rzucenia jakaś kwota, do kupna za te pieniądze jeszcze daleka droga. Moze się rozmyśleć, może powiedzieć, że chce sprzedać ale jeszcze nie teraz, może przejrzeć olx i rzucić jakaś zaporowa (dla mnie) kwota itd itd. Także na spokojnie. Powiedziałem, że w tygodniu wpadnę z tym rozsiewaczem, a on ma zagadać jak z tym ciągnikiem. Zobaczę jak dziś po pogrzebie (chyba 5 z rodziny w tym roku) będzie sytuacja wyglądać. Może dziś podskocze.

Mam case 1056 polifta od 10 lat i pomimo remontu skrzyni za 8000zł polecam bo bardzo prosty ciągnik i bez porównania z naszymi ursusami czy zwrotami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie w 856 też jest jakiś problem ze skrzynią mianowicie czasami za cholerę nie da się wrzucić zakresu (żółw/zając/wsteczny). Zgrzyta wtedy mocniej niż c360 mimo że ciągnik stoi w miejscu ze sprzęgłem w podłodze i minimalnym gazem. Trzeba się czasami przeboleć przez ten zgrzyt i dopiero zakres wejdzie. Zazwyczaj wchodzi jak w masło ale czasami ma straszne opory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Obudziłeś się. Pięknego Juniora teściu sprzedał tydzień temu

No słyszałem, wujek chce coś kupić i wczoraj się mnie dopiero pytał, zjeździli już pół Polski i same trupy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj