Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
focusst    26

Jakieś przecieki na ceny na nowy tydzień czy tak już zostanie taniej? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47

U sasiada ostatnio klacz zaczęła sie  źrebić o 1 w nocy i był problem, bo strasznie szalała.. Dzownil do 6 weterynarzy odebrało 2,jeden był na wakacjach, a drugi mówił, że sprawa do ogarnięcia, ale on nie przyjedzie bo rano ma sesje... Efekt? Z klaczy wszystko wyszło i Klacz i źrebak padły 💁‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
48 minut temu, Pablo9812 napisał:

U sasiada ostatnio klacz zaczęła sie  źrebić o 1 w nocy i był problem, bo strasznie szalała.. Dzownil do 6 weterynarzy odebrało 2,jeden był na wakacjach, a drugi mówił, że sprawa do ogarnięcia, ale on nie przyjedzie bo rano ma sesje... Efekt? Z klaczy wszystko wyszło i Klacz i źrebak padły 💁‍♂️

A jak mi jałówka się ciepła od 14 i był martwy cielak w całości nie do wyciągnięcia dzwonił do trzech jeden na emeryturę poszedł drugi ma chory kręgosłup trzeci nie ma czasu. Dał mi namiar do innego ale przyjechał pogrzebał i powiedział trzeba na ubój tu się nic nie zrobi przysłał kupca jałówka +-500 oddać musiał za 500zl. i w c.. j poszło bydle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dobrze mieć ubojnie blisko gospodarstwa. Jak jesteś pewny że zwierzę da radę wstać na ubojni po transporcie to w przyczepkę i wio, ale dobrze jest nagrać moment, gdy wchodzi na przyczepkę. Nawet gdy nie będzie dała radę wstać, to zabiją ją na przyczepce i zabiorą na zakład. Miałem taki przypadek, przemieszczenie trawieńca przed samym porodem. Jeszcze nie zaczęła się krowa cielić. Była już mocno osłabiona mimo interwencji lekarza. Dała radę sama wejść, ale na zakładzie w Tykocinie już nie dała rady wstać w przyczepce sama. Zrobili parę zdjęć i ubili na przyczepce i pojechała na zakład. Potem miałem kontrolę z PIW, ale sprawdzili budynki i dokumenty, opowiedziałem jak było i napisałem oświadczenie i tyle w temacie. Powiatowy mówił, że w takich przypadkach dobrze jest nagrać wideo telefonem, że dała radę sama wejść. Przy uboju w gospodarstwie mówił, że nie dał by pozwolenia na to i trzeba było by leczyć bo była w ciąży. Czyli dodatkowe koszta i nie wiadomo czy by z tego coś było. Trochę z nim się na ten temat kłóciłem, ale wiadomo kto ma rację.

Teraz bym w takiej sytuacji przy uboju z konieczności poszedł twardo, że on ma stwierdzić, czy mięso nadaje się do spożycia i że odmawia udzielenia zgody na ubój i ma mi to napisać na kartce a ja na swoją odpowiedzialność robię to co uważam za stosowne i możemy się spotkać w sądzie. Dodatkowo jakieś nagranie wideo i koniec z dyskusją. Ubojnia i tak później bada mięso organoleptycznie i na antybiotyki, więc jeżeli nic takiego nie było podawane to nie ma się co martwić. W zwierze do środka i tak nikt wcześniej nie wejdzie i nie zobaczy jak wygląda mięso 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

północ kuj-pom byki złotówka w dół. info od Chomiak Brodnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zeszłym tygodniu też mi kazał czekać aż panikaze się wyzbędą. a to podobno długo nie potrwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

To dobrze że nie ma upałów. Trzymać takie sztuki powyżej 800 kg przy gorączce i zaduchowi to już męczenie zwierzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Jak po okresie doplatowym nie pokaże się wysyp bydła, myślę że źle nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295
29 minut temu, soltys48 napisał:

Byka wcale dużo nie ma

Jest jest😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47

Też mi się wydaje,że byka nie ma.. Bo z wydzwaniają co chwila czy nie ma czegoś do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
55 minut temu, wojak1986 napisał:

Niech który jedzie węgiel kupić. Też mało i co dostawa w górę

Dziś sąsiadką kupiła po prawie 2tys🤦

25 minut temu, ab23 napisał:

Jest jest😁

U Ciebie

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Kolega zapomniał gazem rogi popalić i w sobotę musiałem się ją męczyć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Chuchajcie i dmuchajcie na te ceny bo ja dopiero przed zimą bede miał na sprzedaż 😂💪

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26
Napisano (edytowany)
Cytat

Info od bardzo dużego pośrednika.

Trzymać byka. 

No to trzymam

A z OSI dzisiaj telefon, kolejna obniżka.

 

Edytowano przez focusst
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Witam, trochę nie w temacie ale może ktoś się wypowie. Mam w planie zgłosić przemieszczenie cielaka, ale chce go trzymać u siebie, w razie kontroli mogę mieć ja albo gospodarstwo do którego będę chciał przepisać jakieś większe kłopoty czy da się to wyjaśnić bez konsekwencji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

W najlepszym przypadku mandat a w najgorszym zabrany% dopłat

Jeden i drugi oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
15 godzin temu, Andrzejcypis napisał:

ma się piąć cena do gór

piąć czy o pięć cena  do góry? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj