Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Gość   
Gość

to I samochód chiba nie trudno przeważyć przed i z. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Ja tak samo robię. Ważę auto na pusto później z bykami, liczę ile mi wyszło na żywą wagę ogólnie i tyle. Co mi daje wiedzą ile jaka szt się wybiła. Chyba że ktoś trzyma bydło dla tych cyferek i lubi się pochwalić. Ważne ile się dostało kasy za daną partię 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
35 minut temu, Pcheella napisał:

Właśnie się przymierzam do sprzedaży tych leni i chciałem też na wbc spróbować ale łapać je i ważyć to jakaś masakra

IMG_20220417_125021.jpg

A po co łapać,  waga w drzwi i same wchodzą,  zważony się wycofuje i kolejny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Chyba cię pogrzało jeśli liczysz na to, że coś tu jeszcze wstawię, oddają przez pośredników, przez dużych, niby lepiej, a potem nie mogą przeżyć jak u kogoś zobaczą lepsze wyboje i szczekają kundelki 🤭 na co mi się szarpać... Karawana jedzie dalej jak to mówią. 2 w U kl, 1w R i 1 O kl. Wczoraj przyszło rozliczenie

Jak sprzedajesz na wbc to wstawiaj swoje

To ile Ci wyszły w przeliczeniu na żywą? Ja sprzedawałem na żywą dla agromira. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
3 godziny temu, piotrek91p napisał:

Może jak ruszy ubojnia w Szczuczynie to spróbuję na wbc, bo mam do niej trochę ponad 10 km. 

wiesz kiedy to rusza ? bo na moje oko to w maju albo czerwcu powinno wystartować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

A po co łapać,  waga w drzwi i same wchodzą,  zważony się wycofuje i kolejny 

To nie takie proste😏 żeby na auto wejść to czasami godzina zabawy 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Łeee to musisz coś zmienić,  u nas solówke załadować to z pół godzinki i każdy pojedynczo ważony 

W dwie osoby,  oczywiście od wagi już kierowca przejmuje 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86

Ostatnio źle żeśmy to zrobili bo wygonilismy wszystkie razem i się zablokowały przed autem i nie chciały wejść dopiero po 20min daliśmy je z powrotem do zagrody i pojedynczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

No właśnie według mnie pojedynczo lepiej bo jak cała grupa to jeden się odwróci albo stanie w poprzek i d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
47 minut temu, piotrek91p napisał:

To ile Ci wyszły w przeliczeniu na żywą? Ja sprzedawałem na żywą dla agromira. 

Dobrze wyszły. Narzekasz na Tykocin,a oddajesz dla agromira 🤣 nie mam pytań 🙈


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
8 minut temu, Cybulek17 napisał:

No właśnie według mnie pojedynczo lepiej bo jak cała grupa to jeden się odwróci albo stanie w poprzek i d*pa

U mnie zawsze idzie cała grupa i jak pierwszy wejdzie to potem reszta jak psiaki za nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

rzadko tu zaglądam to zapomnialem napisać wam jak uratowalem cielaka na którego anty juz nie działały a miał juz tak zawalone płuca ze piana szła mu z pyska jak oddychał to przed domem  go słyszałem (moze komus sie przyda ) 

Podctawiałem mu wiaderko z mlekiem to zauważyłem ze wkłada łep do wiaderka i nie pije tylko oddycha jak by inchalacje sobie robił .Wziełem dzieciecy inchalator ,butelke po oleju (dwa litry) w korku wywiercilem dziure na końcówke inchalatora ,dno obciełem .Do inchalatora wlałem około 80 kropli mukosolvanu (jest na receptę ale idzie zdobyc ) i z tą aparaturą udałem sie do obory ,mimo ze cała aparatura brzeczy nie naturalnie ten ledwo żywy cielak sam wkładał pysk do butelki w której końcówka inchalatora wytwarzała parę .Było to dosyć marudne zajęcie bo trwało około godziny ,ale robilismy (pomagała żona )to przez 3 dni .Po takiej inchalacji cielak kaszle jeszcze gorzej charczy jak by miał paśc ale pózniej ( za godzinę  ,dwie ) zaczyna skubać sianko ,napije się troche mleka . Nie wiem czy to dzieki tej inchalacji czy był tak mocny bo przeżył ,a nigdy wczesnie nie udało mi sie uratować cielaka któremu idzie piana z pyska 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
7 minut temu, pedro2 napisał:

Dobrze wyszły. Narzekasz na Tykocin,a oddajesz dla agromira 🤣 nie mam pytań 🙈

Kiedyś jeszcze się zdarzało, że ktoś sprzedawał do Tykocina w okolicy, teraz już nikt, więc to chyba o czymś świadczy. No jest też taka opcja że teraz lepiej płacą, tylko co to znaczy dobrze 14, 15 zl/kg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

U nas odwrotnie. Cała wioska z agromirem handlowała, od półtora roku widać ich tylko przelotem, a większość na Tykocin daje. Mi Sławek raz na jednym, raz na drugim oferował 1500 i 800zl mniej niż w Tykocinie wziąłem. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

zdiwił byś sie jak byś zobaczył że twoje byki sprzedane dla kogoś innego wylądowały na Tykocinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to fakt. ale przeważnie 0,5 do złotówki ma lepiej i trochę się liczą z nim. zwłaszcza jak z kaniona dziennie towaru odbierają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
28 minut temu, pedro2 napisał:

U nas odwrotnie. Cała wioska z agromirem handlowała, od półtora roku widać ich tylko przelotem, a większość na Tykocin daje. Mi Sławek raz na jednym, raz na drugim oferował 1500 i 800zl mniej niż w Tykocinie wziąłem. 

Tylko, że 1500 na byku powiedzmy to średnio 2 zł mniej, jak mi za hf zapłacił 13 to w tykocinie hf by wyszedł po 15? Ciężko uwierzyć. 

Druga kwestia to ja dopiero startuje z opasami bo to dodatek do mlecznych ale jeszcze z 16 szt w tym roku sprzedam, więc może spróbuje sprzedać gdzie indziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Mi to lotto kto w co wierzy, a w co nie. Mówię jak mi wychodzi. Zaczną yebać to będę myślał o zmianie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mi sie wydaje ze to moze byc podział ternu przez handlarzy , przynajmiej w mojej okolicy tak to wygląda .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, HF86 napisał:

to fakt. ale przeważnie 0,5 do złotówki ma lepiej i trochę się liczą z nim. zwłaszcza jak z kaniona dziennie towaru odbierają. 

Daj mi taki zakład co daje tyle zarobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj