Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

soltys48    19664
3 minuty temu, AdamRo napisał:

Dostaniesz więcej niż największe dostawce :)

Za R też możesz więcej wyciągnąć.

ZA same R na pewno tak ale to będzie transakcja wiązana bo wybawią mnie z czempionów pozaklasowych. Dwa miesiące u mnie i dalej skali brakuje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@Cybulek17 zastanawiam się nad zrobieniem  wagi razem z poskromem. Trzeba pewnie wydłużyć wagę do 2.5m i zrobić jakieś "kleszcze" żeby unieruchomić szyję. Jakich użyłeś profili( wymiar i ścianka) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498
50 minut temu, Szu15000 napisał:

Adam trzeba wypychać byki czy narazie spadków nie przewidujesz?

Nie przewiduje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

@AdamRo Dzięki za odzew😉 Oczywiście netto? Jakie prognozy na najbliższy czas? Góra czy dół? Trzymać czy sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1498

Nie. My tylko towar pierwsza liga :)

Kto tam w okolicach Sieradza kupuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Chcesz powiedzieć że mam kiepski towar?😄Z ubojni to tylko Złotex i czasami Sokołów sie pokaże. Poza tym paru handlarzy, ale nie będe im tu reklamy robił bo w sumie to tylko z jednym juz długi czas współpracuje a reszta to już wszyscy dookoła wiedza ze jak waga sie zgadza to cena lipa albo odwrotnie. Jak jesteś ciekaw to ci najwyżej na priw podrzuce co za jeden. Ale tutaj w moich stronach bydła mało jest. I juz coraz mniej ich zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
14 godzin temu, artek27 napisał:

Krowa na WBC  przy powyżej 320kg mięsa 16netto.

Za klase O krowa 17,80 oferta z OSI  ale minimum 10 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Panowie jak płacą wam za byki np 13 zł kg żywca to te 13 zł liczy sie razy ilosc kilogramów minus te 7 %, co odliczają i zwrot zryczałtowanego podatku vat jest w tej cenie 13 zł za kg czy powinni doliczyć do tych 13 zł te 7%podatku  czyli prawie 14 zł za kg  wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
51 minut temu, livebird napisał:

Panowie jak płacą wam za byki np 13 zł kg żywca to te 13 zł liczy sie razy ilosc kilogramów minus te 7 %, co odliczają i zwrot zryczałtowanego podatku vat jest w tej cenie 13 zł za kg czy powinni doliczyć do tych 13 zł te 7%podatku  czyli prawie 14 zł za kg  wtedy? 

Ustalasz z kupujacym cene netto/ brutto. Nie lubie ceny burtto bo Ci brutto nikt nie wpisze na fakture.

Ustalasz powiedzmy 10 netto za kg czyli 10,70 brutto za byka 1000kg.

1000kg - 7%= 930kg netto x 10zl netto = 9300 netto + 7% vatu(651zl) = 9951zl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba dawno Cię tutaj nie  było. 

jak prognozy na zarobek hodowców?

 

Edytowano przez HF86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1874

Więcej wolnego czasu - brak towaru i wpadają na pogaduszki. Pewnie jakiś kataklizm wisi w powietrzu?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
27 minut temu, wojak1986 napisał:

Więcej wolnego czasu - brak towaru i wpadają na pogaduszki. Pewnie jakiś kataklizm wisi w powietrzu?

Czasem jezdze jako pasazer w ciezarowce i mam czas zeby zajrzec ale dla zdrowia psychicznego zagladam od swieta, technologia rozwinela sie na tyle, ze mozna w telefonie wejsc na forum, wiesz?

 

56 minut temu, HF86 napisał:

chyba dawno Cię tutaj nie  było. 

jak prognozy na zarobek hodowców?

 

W tym tygodniu jeden z kierownikow powiedzial, ze byk wyzej za szybko nie pojdzie. Ustabilizowalo sie z towarem i nie ma brakow na zakladach, jakos duzo nie ma ale nie ma tez malo to nie musza sie wyrywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Ja znowu słyszałem że bardzo brakuje towaru....zwyczajnie nie ma co kupować. Chyba idzie pokłosie tych cen rzędu 6-6.5zl która była jakieś dobre 2 lata temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1874
44 minuty temu, Kentar napisał:

Czasem jezdze jako pasazer w ciezarowce i mam czas zeby zajrzec ale dla zdrowia psychicznego zagladam od swieta, technologia rozwinela sie na tyle, ze mozna w telefonie wejsc na forum,wiesz?

Zdrowie psychiczne mówisz 😁 taka technologia a ludzie dalej chciwi i byki mało ważą. Masz tutaj na poprawę nastroju zdjęcie do wyceny. Ile za nią?

IMG_20220210_155737099.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Kentar napisał:

Ustalasz z kupujacym cene netto/ brutto. Nie lubie ceny burtto bo Ci brutto nikt nie wpisze na fakture.

Ustalasz powiedzmy 10 netto za kg czyli 10,70 brutto za byka 1000kg.

1000kg - 7%= 930kg netto x 10zl netto = 9300 netto + 7% vatu(651zl) = 9951zl

 

To opasione bycysko że 7 procent zapierdolileś 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dziś sprzedany byk 655 kg (mieszaniec) 11,5 brutto. Waga zgadzała się z moją. Kupujący nie wiedział nic że mam wagę. Ale denerwuja mnie handlarze bo pierwsze ich słowa to 10,5 s resztę targuj... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, ukaszProcho napisał:

Dziś sprzedany byk 655 kg (mieszaniec) 11,5 brutto. Waga zgadzała się z moją. Kupujący nie wiedział nic że mam wagę. Ale denerwuja mnie handlarze bo pierwsze ich słowa to 10,5 s resztę targuj... 

Kto zabrał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664
7 minut temu, HF86 napisał:

ona już przypadkiem nie zapomniala jak się waży 🤔

tak do zera z hodowli, czy coś tam będzie się pasac?

Szczerze? Swoje bydło przed sprzedażą ostatnio w kwietniu ważyłem,stoi i ja widać. Przez ostatni rok ważyła tylko pyry w workach.

Coś musi zostać żeby było DJP bo ARiMR nie zezwala wyzerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4375
41 minut temu, ukaszProcho napisał:

Dziś sprzedany byk 655 kg (mieszaniec) 11,5 brutto. Waga zgadzała się z moją. Kupujący nie wiedział nic że mam wagę. Ale denerwuja mnie handlarze bo pierwsze ich słowa to 10,5 s resztę targuj... 

Przeca to normalna rzecz.Ty chcąc coś nabyć targując się odrazu sypiesz z górnej półki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj