Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Paramonov    73
10 godzin temu, AdamRo napisał:

Przypomnijcie sobie co pisałem przed Bożym Narodzeniem :)

Moze przeczytaj co pisałeś przed Bożym narodzeniem xd przypomnij o co Ci chodziło i się wysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Nawet się nie łudzę, że nie skubną czegoś. Ale 2900 za byka nie pamiętam już czy pisał 680 kg czy koło tego to już gorzej niż k**estwo. Tym bardziej, że przyjechali po tym jak posta napisał i dopłacili, więc jest potwierdzenie, myśleli że się uda wy***ać. 

Handluje z nimi 8 lat , nie zostałem  oszukany i nie sądzę żeby tak było w tym przypadku. Wierzy ktoś z Was , że duża ubonia próbuje zabrać połowe byka ?. Bądźmy poważni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja raz sprzedałem do OSI tez waga WBC mi nie pasowała z waga żywa po napisaniu odwołania dołożyli 500zł, czy tak robi ktoś kto jest pewny ze dobrze zwarzył byka??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
1 minutę temu, Elvis1090 napisał:

ja raz sprzedałem do OSI tez waga WBC mi nie pasowała z waga żywa po napisaniu odwołania dołożyli 500zł, czy tak robi ktoś kto jest pewny ze dobrze zwarzył byka??

Ile sprzedałeś tam w sumie sztuk? Myślę , że ja łacznie około 4 tys sztuk przez te lata. Czasami jest tak , że coś nam się tylko wydaję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

tak jak pisałem sprzedałem raz i więcej nie pewnej firmie nie sprzedam , jak ktoś tłumaczy się słowami "Każdy się może pomylić" to dla mnie znaczy ze dobrze wie co robi i nie jest dobrym partnerem do handlu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo tu państwo nie potrzebuje sypać kasą, tylko kontrolować uczciwość handlu. 

klasyfikacja, waga tusz, waga żywca i termin zapłaty. to wszystko da się szybciutko zrobić, ale trzeba chcieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
10 minut temu, Elvis1090 napisał:

tak jak pisałem sprzedałem raz i więcej nie pewnej firmie nie sprzedam , jak ktoś tłumaczy się słowami "Każdy się może pomylić" to dla mnie znaczy ze dobrze wie co robi i nie jest dobrym partnerem do handlu. 

 

OK , chce jednak powtórzyć, jeśli ktoś myśli że ubojnia próbuje zabrać połowę byka jak  w tej sytuacji z facebooka to niech się dwa razy zastanowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
32 minuty temu, boogii napisał:

Ile sprzedałeś tam w sumie sztuk? Myślę , że ja łacznie około 4 tys sztuk przez te lata. Czasami jest tak , że coś nam się tylko wydaję. 

500 sztuk rocznie???? To jaki masz stan 1500-2000?

15 minut temu, micgal39533 napisał:

Yjs gdzie wy widzicie te obory zapełnione cielakami?

W moich stronach cześć polikwidowala ale cześć to w ,,przysłowiowej budzie do psa” zaczęła trzymac przy cenie 10netto hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
12 godzin temu, AdamRo napisał:

Jak to obliczyłeś ?

Jak jeszcze sprzedawalem na żywą to brali 7% z wagi. Jak nawet 1 sztuka ważyła 770 to do zapłaty 716 kg. Wyszło po 12.15 netto. Z vatem 13? Cena uczciwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
41 minut temu, przemek28_28 napisał:

Handlarz a rolnik to dwa różne tematy.

I to też zależy gdzie , oni kupują chyba wszytsko sami. Nie jestem hadlarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dzwoniłem do kilku handlarzy i wszędzie ta sama gadka. Sprzedawaj panie bo jest tyle bydła że cena poleci w dół napewno.ile w tym prawdy ?

Z reguły wiem że handlarzom nie ma co wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Sprzedawał ktoś w ostatnim czasie do Klaka Osieczna jak z ceną u nich byk, jałówka


A Kowalczyk z pod Częstochowy jeździ w nasz rejon (Wlkp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
1 godzinę temu, boogii napisał:

Ile sprzedałeś tam w sumie sztuk? Myślę , że ja łacznie około 4 tys sztuk przez te lata. Czasami jest tak , że coś nam się tylko wydaję. 

Mi się wydaje że małego dostawcę skroją żebyś był zadowolony. Później mądrości jak masz mniej to się nie opłaca 🤭 Brakowanie krowy i inne renifery aby dużo i było co bić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

A mi gościu co od nas bierze mówił że bydła nie ma i cena nie spadnie bo chcąc kupić więcej to muszą jechać na Słowację bo w Polsce pustki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
17 minut temu, ACoCieTo napisał:

Sprzedawał ktoś w ostatnim czasie do Klaka Osieczna jak z ceną u nich byk, jałówka

 

A Kowalczyk z pod Częstochowy jeździ w nasz rejon (Wlkp)

 

a jakie są twoje rejony?? bo u mnie kowalczyk jeździ i jestem z WLKP , a od roku mam lepszego odbiorcę jak kowalczyk powiedz skąd jesteś i jak chcesz to podeśle ci do niego numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
24 minuty temu, Elvis1090 napisał:

a jakie są twoje rejony?? bo u mnie kowalczyk jeździ i jestem z WLKP , a od roku mam lepszego odbiorcę jak kowalczyk powiedz skąd jesteś i jak chcesz to podeśle ci do niego numer

Jestem z pod Łodzi masz jakiegoś kupca? Byś mi dał jakiś namiar. Mam trzy byki krówka jakaś, jałówka. Tylko mam wagę. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
15 minut temu, Mieciu24 napisał:

Jestem z pod Łodzi masz jakiegoś kupca? Byś mi dał jakiś namiar. Mam trzy byki krówka jakaś, jałówka. Tylko mam wagę. 

To wszystko komplikuje😁

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

chyba jest zapotrzebowanie bo łuniewscy podnieśli cennik i za hfa: 10,40 netto, a mięsny 12,5. czyli brutto 11.20/13,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj