Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    8684
6465 napisał:

Moja córka to by jadła no okrągło kluski z keczupem.

1 minutę temu, slawek74 napisał:

i keczupem 😊

a takie swojskie to mocno rumiane z patelni na tłuszczu też pycha

stempos1980    5487
1 minutę temu, radekz200 napisał:

Jak tam żyjeta? 

I już byłeś z zadatkiem na cycepe? 

donweter1989    2258
Napisano (edytowany)

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Edytowano przez donweter1989

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek74    8684
donweter1989 napisał:

A Niamcy też tak jak my w kartoflu zakochani?

Sąsiad mieszka w Hamburgu to twierdzi, że oni tam "pire" jedzą. Nawet kiedyś mnie częstował taką papką co to w paczce jako proszek była i dolał wody i wyszło takie obrzydliwe ciulstwo.

gówno jedzą i gówno się znają 🤭🤪😁

• Like 1

Chłoporobotnik    1926
Przed chwilą, donweter1989 napisał:

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki do sadzenia wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Jakbym nie miał na to zbytu to bym tego nie sadził... W sensie Vinety. Inny ziemniak to ładny, gładki a tu taki "nierówny".

donweter1989    2258
Przed chwilą, slawek74 napisał:

gówno jedzą i gówno się znają 🤭🤪😁

O to to👍 ogólnie nie polecam. Jak kleik dla dzieci

gregor1284    6525
14 minut temu, Baks00 napisał:

Dokładnie,

Schabowy jak chcesz mieć duży,to raz ciachasz nie do końca a drugi plaster do końca i klepiesz😎

O Ty jesteś kucharz z zamiłowania. Jaki wpływ według Ciebie ma poziom kortyzolu 

slawek74    8684
stempos1980 napisał:

1 minutę temu, radekz200 napisał:

Jak tam żyjeta? 

I już byłeś z zadatkiem na cycepe? 

nie kupi 🤭🤪

• Haha 1

donweter1989    2258
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Jakbym nie miał na to zbytu to bym tego nie sadził... W sensie Vinety. Inny ziemniak to ładny, gładki a tu taki "nierówny".

Vinieta też już u nas była i chyba była ok. Ja Bryzy lubiłem.

Chłoporobotnik    1926
Przed chwilą, donweter1989 napisał:

Vinieta też już u nas była i chyba była ok. Ja Bryzy lubiłem.

W smaku nie jest zła, tylko wygląd taki ma "mniej ładny". No i w zeszłym roku był taki problem, że było mokro to w tych wszystkich zagłębieniach ziemia zostawała, musiała dobrze wyschnąć, to i wtedy przebieranie szło.

• Thanks 1

Belaruss820    879

No ja tajfuna drugi rok juz mam z tego wzgledu ze plenne i susze znoszą. Ale mialem teraz pomieszane z jakąś wczesniejsza odmiana i musze czystego tajfuna na sadzenie kupic. Na ogrodzie tesciowa jakies czerwone sadzi ale male toto rośnie. Tyle ze smaczne. A bronke to pamietam dobrze,z parnika bardzo dobre

6465    7929
8 minut temu, Pafnucy napisał:

zapukaj kiedy. pogadaj. może na kierowcę weźmie...

Zapukać z chwalić. I ziemię można w dzierżawę puszczać😁

Przed chwilą, slawek74 napisał:

bryza i vineta lux 👍👍👍

Bryza mocno żółte kiedyś u mnie były.

Strongman    1796

Ja irgę i denara od 14 do teraz prądu nie było po śniezyczy a teraz mrozek bierze.

gregor1284    6525
15 minut temu, donweter1989 napisał:

A Niamcy też tak jak my w kartoflu zakochani?

Sąsiad mieszka w Hamburgu to twierdzi, że oni tam "pire" jedzą. Nawet kiedyś mnie częstował taką papką co to w paczce jako proszek była i dolał wody i wyszło takie obrzydliwe ciulstwo.

W piekarniach stosują taki "chips" zmieniaczany. Zalewasz to gorącą wodą i powstaje takie pure 

Chłoporobotnik    1926
Przed chwilą, Belaruss820 napisał:

No ja tajfuna drugi rok juz mam z tego wzgledu ze plenne i susze znoszą. Ale mialem teraz pomieszane z jakąś wczesniejsza odmiana i musze czystego tajfuna na sadzenie kupic. Na ogrodzie tesciowa jakies czerwone sadzi ale male toto rośnie. Tyle ze smaczne. A bronke to pamietam dobrze,z parnika bardzo dobre

Mi się podoba w Tajfunie to, że on długo zielony jest... Wszystkie inne przy mojej agrotechnice już uschną i zarastają a w Tajfunie u znajomego jeszcze badyle zielone, a też podobnie do mnie uprawia.

slawek74    8684
radekz200 napisał:

Jak tam żyjeta? 

jak półtora pana 😁

6465    7929

Może by jutro który podjechał trza gnój powyrzucać z całego tygodnia😔

gregor1284    6525
9 minut temu, donweter1989 napisał:

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Viniete miałem w tamtym roku i nie mój smak toto ma. 

6465    7929
1 minutę temu, Strongman napisał:

A zauważyliście ze w sklepach niema cipsów już z 3 tyg.

Jak nie ma🤔 u mnie w biedrze za stodołą są. 

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, 6465 napisał:

Może by jutro który podjechał trza gnój powyrzucać z całego tygodnia😔

na którą mam być?

a nie wyjazd mam.... ale pamiętaj że chciałem...

Edytowano przez Pafnucy

radekz200    4163
2 minuty temu, slawek74 napisał:

jak półtora pana 😁

Czemu półtora?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro, ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert, jak i sprzedających.

Kontynuujemy temat:

• Przez Natalia9876
      Witam, chciałabym się zapytać co większość użytkowników myśli na temat prowadzenia 2 gospodarstw rolnych? Gdyż moje gospodarstwo jest sporawe i to głównie kukurydza i zboża a w sezonie letnim warzywa które głównie są przez lipiec i sierpień. Mój chłopak ma przejąć gospodarstwo, które składa się z hodowli krów z których jest ponad 200 jak nie więcej. No i wiadomo ma też ziemię na trawy , kukurydzę czy tam zboża i to też jest bardziej praca sezonowa. Mieszkamy od siebie z 12 km. Moje pytanie brzmi następująco czy jest możliwe aby prowadzić 2 gospodarstwa o tak różnej działalności i jakoś połączyć ze sobą te prace aby oba te gospodarstwa prowadzić i je rozwijać? Bo na prawdę chcemy założyć wspólnie rodzinę i jakoś pracować na obu gospodarstwach swoich rodziców i nie dokonywać wyborów typu że jedno gospodarstwo zostawić a skupić się tylko i wyłącznie na drugim bo to też pogorszyło by naszą relację z rodzicami a tego nie chcemy
    • Przez DionizyZlotopolski
      Witam mam takie pytanko. Mianowicie Tata pojachal kupić bele sianokiszonki wiec nie był na swoim polu i urwał tam linie telefoniczna. Ciągnik ma 2.50 wysokości linia była na wysokości właśnie nie wiem jakiej. No ale dobrazachaczyl urwał. I teraz telekomunikacja che go obarczac kosztami Coś około 8 tys pln. 
      Ci  z telekomunikacji mówili że może wisieć na 2.40 i  ze to nasza wina ze jest Tata zachaczyl. 
      Mówiłem żeby się z Prawnikiem skontaktował Nie ma mnie w domu to nie wiem dokładnie jak to dokładnie jest załatwiane. 
      Ale czy ktoś z was był już w takiej sytuacji? 
    • Przez Jakub766
      Cześć, Chciałem się dowiedzieć czy inni krowiarze tak jak ja nie mają nic wolnego? Ile pracowaliście najdłużej bez urlopu. Ja już 3 lata bez nawet dnia wolnego
    • Przez Marzena23
      Szukam oprogramowania medycznego do mojego gabinetu. Chciałabym aby można było internetowo łączyć się z klientem i aby bezpiecznie przechowywał dokumenty w chmurze. Słyszałam o programie Klinika24, czy go polecacie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj