Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

pedro2    7205
49 minut temu, Baks00 napisał:

Proste i nie proste,wszystko zależy według mnie od ceny blachy ,cenę robotyi czy gmina ma podpisane na utylizację eternitu

Jedyne co jest pewne w tej dotacji to to, że blacha podrożeje i to by było na tyle. Trzeba kupić zawczasu

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
Przed chwilą, pedro2 napisał:

Jedyne co jest pewne w tej dotacji to to, że blacha podrożeje i to by było na tyle. Trzeba kupić zawczasu

Już podrożała jak porównywać np w ciągu 2lat 

Drzewo cały czas drozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

na wiosne zmieniałem na stodole 16x8 całe drewno 9 tys zamiawiane w grudniu ,blacha po 47 zł trapez kolor, arkusze płaskiej po 140 poszło 9 szt ,

wkręty śruby to 1 tys ,majstry wzieli ze zdjęciem starego dachu i zrobieniem jeszcze podbitki 12 tys

całkowity koszt ponad 40 tys jeszcze robiłem szczyty z blachy i część scian 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
3 minuty temu, krzysiek1979 napisał:

na wiosne zmieniałem na stodole 16x8 całe drewno 9 tys zamiawiane w grudniu ,blacha po 47 zł trapez kolor, arkusze płaskiej po 140 poszło 9 szt ,

wkręty śruby to 1 tys ,majstry wzieli ze zdjęciem starego dachu i zrobieniem jeszcze podbitki 12 tys

całkowity koszt ponad 40 tys jeszcze robiłem szczyty z blachy i część scian 

Doskonały przykład że ta dotacja to kropla w morzu..👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
21 minut temu, Baks00 napisał:

Ile blacha trapezowa że 40 dychy?płaska arkusz że 100 mało?

Nie wiem, ostatnio nie jestem w temacie. Ale ze w ciągu ostatnich paru lat kilka dachów się zmieniło, to jak ktoś liczy że blacha to xx zł, i to razy ilość potrzebnych metrów , to jeszcze drugie tyle trzeba doliczyć za blachę obrobkowa, łaty, wkręty, itp. bez roboty.

Blacha 10000zł, to drugie 10000 drobnica 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

dokładnie tak jest ..z blachą to też niby w ogłoszeniach i po 36 zł była ale jak zagłebisz temat to okazuje się że II gatunek że cienkie badziewie  ,i pasowało by coś lepszego kupić

Edytowano przez krzysiek1979
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
34 minuty temu, Baks00 napisał:

Już podrożała jak porównywać np w ciągu 2lat 

Drzewo cały czas drozeje

No i dotacja to kolejna podwyżka, tak jak ze wszystkim, na dotacjach dorabiają się firmy, a my tylko te piniąszki przewalamy. Ja na stodołę się szykuję ze zmianą, 12x42m 670m². konstrukcja drewno wszystko swoje. ale wszystko do wymiany więc majster skasuje, w 100k chyba nie zamknie się. Gdyby nie budowa siostry to 3 lata temu za pół ceny bym miał zrobione. Teraz na samą myśl skórę zdziera. 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Za samo zdjęcie eternitu bodajże dwa lata temu firma śpiewała 20zł od metra, a zapewne fv będzie potrzebna za to. Jeśli gmina nie odbiera eternitu to kolejny koszt utylizacji plus zapewne jeszcze transport. Jak znam życie taniej będzie po cichu samemu robić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
1 godzinę temu, konteno napisał:

@Agrest co to za odmiana? zajadam się nią co roku u znajomego

 

IMG_20221001_220917.jpg

U moich rodzicow tez jest taka jabłoń,nieduża,te jabłka są mega pyszne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Szwagra operator wyciska z maszyny 110-120%. Tucano 340 z 6rzedową przystawką tira młócił z dowozem na skraj pola w 50min. Capello poddało się po dwóch sezonach. W takim przypadku obowiązuje zasada: żadnych wynalazków.

U nas emmarol nie występuje. W promieniu 30km nie kojarzę ani jednej.

Kupujesz używkę, dzwonisz do dealera z pytaniem i tyle. Albo pojedziesz, kupisz noże i wiesz wszystko.

U mnie praktycznie same capello. Innych bardzo nie uświadczy. U mnie jak skosi 50-80 ha to wszystko na więcej nie liczę. W sumie to taki eksperymentalny zakup będzie. Będzie robota, przyjmie się to kupię większy kombajn i nowa przystawkę 6 składana. 

A emmarol ma dobre opinie, a co to warte to trudno powiedzieć. 

Co powiesz o geringhofie? Fantini jak i capello podobno lekko idzie? Szwagier widać rozeznanie ma, to coś tam zawsze się dowiesz, w okolicy przystawki do kukurydzy to egzotyka do niedawna. Dopiero teraz się pojawia ich coraz więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

nie narzekaj chociaż suszy nie masz 😁


to przez te germańskie maszyny one ściągają deszcz 🤪

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

U mnie za oknem też deszcz pada i wcale mi to nie przeszkadza, tym bardziej że wczoraj zakończyłem zasiewy 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
7 minut temu, slawek74 napisał:

nie narzekaj chociaż suszy nie masz 😁

 

to przez te germańskie maszyny one ściągają deszcz 🤪

 

Lepiej jeden rok suszowr

Drugi gradowe

Piniędzów nadają człowiek sie nie narobi.

Kurła leje się z patyków, trzeba czekać jak obeschną

Na darmo wcześnie wstawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Baks00 napisał:

Ile blacha trapezowa że 40 dychy?płaska arkusz że 100 mało?

najtanszy alucynk 0.5 w drugiej klasie. 

przełożenie dachu ze zdjęciem koło 200 zł wyjdzie za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
10 godzin temu, Desperado napisał:

Jakieś przynajmniej masz pocieszenie, ja nie, to on też nie..

Nawet nie wiesz jaką to satysfakcję sprawia. I to rekompensuje poniesiony trud, mimo, że się nie udało.

3mm za wieczór i noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

Ale człowiek durny. Kartofli zachocieło się to przewalił sam jak wariat te dwie tony. A co tam, młodzik. Raz dwa ponosił worki po 50kg. Zboże do czyszczenia też naszykował 30 woreczków, ale jakieś ciężkie już wczoraj były. Plecy coś bolały już po tej kartofli, ale chojrak dawaj dalej przerzucać sam te worki ze zbożem. A dziś ledwo z wyra zlazłem. Śniadanie na stojąco wcinam bo usiąść nie mogę, taki ból w krzyżu. Stary a durny. A jeszcze w międzyczasie ta orka to też zawsze mnie ten fotel w ciągniku jak natłucze to kilka dni potem cierpię. A nu jeho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bananek napisał:

Ale człowiek durny. Kartofli zachocieło się to przewalił sam jak wariat te dwie tony. A co tam, młodzik. Raz dwa ponosił worki po 50kg. Zboże do czyszczenia też naszykował 30 woreczków, ale jakieś ciężkie już wczoraj były. Plecy coś bolały już po tej kartofli, ale chojrak dawaj dalej przerzucać sam te worki ze zbożem. A dziś ledwo z wyra zlazłem. Śniadanie na stojąco wcinam bo usiąść nie mogę, taki ból w krzyżu. Stary a durny. A jeszcze w międzyczasie ta orka to też zawsze mnie ten fotel w ciągniku jak natłucze to kilka dni potem cierpię. A nu jeho.

ja już worki po 25 kg, psienicy po 33 max. rehabilitacja co 3 tygodnie to I człowiek się nauczył. 

a wcześniej myślałem żem nie zniszczalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
3 minuty temu, Bananek napisał:

Ale człowiek durny. Kartofli zachocieło się to przewalił sam jak wariat te dwie tony. A co tam, młodzik. Raz dwa ponosił worki po 50kg. Zboże do czyszczenia też naszykował 30 woreczków, ale jakieś ciężkie już wczoraj były. Plecy coś bolały już po tej kartofli, ale chojrak dawaj dalej przerzucać sam te worki ze zbożem. A dziś ledwo z wyra zlazłem. Śniadanie na stojąco wcinam bo usiąść nie mogę, taki ból w krzyżu. Stary a durny. A jeszcze w międzyczasie ta orka to też zawsze mnie ten fotel w ciągniku jak natłucze to kilka dni potem cierpię. A nu jeho.

Dlatego trzeba sie szanować

Człowiek narobiony to tak jak i maszyna wyje🔨ana po tysiącach hektarów.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Do kitu takie grzybobranie.

10 minut i ¾ wiadra.

Mina żony będzie bezcenna. Już zapowiedziała że nie chce żadnych grzybów

20221002_074713.jpg

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
Agrest napisał:

Mina żony będzie bezcenna. Już zapowiedziała że nie chce żadnych grzybów

Jej chodziło o Ciebie. 😉

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj