Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Uziu92    7955
17 godzin temu, 6465 napisał:

Uziu to gość co lubi mieć wszystko na wysoki połysk. Znaczy eleganckie. Mnie to się podoba jego podejście. 👍 Ja się przyznam że niedbaluch jestem.

u mnie ciągniki i maszyny nie mają prawa wjechać do lasu czy w krzaki, wszystkie gałęzie mam podcięte przy polach, a jak jakaś zostanie albo urośnie to omijam. Do lasu wjeżdża jedynie c330 dziadkowy. Po sezonie wszystko jest myte prócz kombajnu, ciągniki są woskowane do tego. Ciągnik który ładuje pulpy i Obornik ma maskę zakrytą kołdrą i workiem żeby gnój ziemia i kamienie nie spadały i maski nie rysowały. Woda do mycia musi być albo deszczówka, albo odstana w mauserze żeby się białe plamy od kamienia na lakierze nie robiły. Ktoś pomyśli że może mam pierdolca, ale ja po prostu lubię dbać i przywiązuje do tego więcej uwagi 

IMG_20220824_203414.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Wtyka się wtyk w gniazdo ciągnika, wtyk ma antenkę

Włącza lampy i działa jak przez wifi to co włączas w traktorze to świeci w lampach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356
Bananek    16827
Dziad932 napisał:

Kopanie kortofli 

IMG20221001104250.jpg

Para obok pary? Pierwszy raz widzę tak. U nas co drugą parę się wyrywało żeby nie pognieść tej już wyoranej.


debrzyna napisał:

3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Tak i bez kabli

To jak to działa?

Bezprzewodowo. Nadajnik we wtyczce i odbiorniki w lampach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
Uziu92 napisał:

Ktoś pomyśli że może mam pierdolca,

Zanim doszedłem do tego momentu w Twojej wypowiedzi pomyślałem: to już trzeba mieć pierdolca, autentycznie. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
Rolnik1973 napisał:

Z drabinką co odlatuja dalej i nie leźą w koleinie

Wiem, rozumiem. Ale u nas nikt tak nie kopie. Co drugą lepiej wyorać.


Dlatego piszę, że pierwszy raz widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bananek, szykuj swoją ośmiornicę. siewów czas. już pizdziernik 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
HF86 napisał:

Bananek, szykuj swoją ośmiornicę. siewów czas. już pizdziernik 🙂

Za 1,5 godziny jadę zboże czyścić i zaprawiać dopiero. Na polu bałoto, teraz po kiszkę z trawy jeździłem to woda się wyciska. Od środy +20°C. Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
4 godziny temu, Pafnucy napisał:

pierwszy raz cos pozytywnego napisałeś... 😄

To też pozytywne .

Od 1 października wynagrodzenie minimalne w Niemczech rośnie z 10,45 do 12 euro na godzinę. Oznacza to, że zatrudnieni na pełnym etacie otrzymają od października 2100 euro brutto zamiast dotychczasowych 1800 euro brutto. Przy kursie z soboty daje to ponad 10 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
10 minut temu, galan99 napisał:

To też pozytywne .

Od 1 października wynagrodzenie minimalne w Niemczech rośnie z 10,45 do 12 euro na godzinę. Oznacza to, że zatrudnieni na pełnym etacie otrzymają od października 2100 euro brutto zamiast dotychczasowych 1800 euro brutto. Przy kursie z soboty daje to ponad 10 tys. zł.

Mnie to takie porównania bawią.(

Tak samo brzmi ja zarabiam tyle a sąsiad tyle....

A jeszcze podawanie ile się zarabia brutto-to jak mierzenie ch... wraz z kregoslupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
3 godziny temu, danielursus3p napisał:

Talerzowy z wałem daszkowym bier

To z trzy dychy trzeba na taki 

3 godziny temu, slawek74 napisał:

ciekawe jak byś tak ręcznie obrzucił ze dwie pryzmy 50/10m .... ja tyko dół foli piachem przyciskam jagę do okoła i zsówam z pryczepy reszta siatki

 

no wiadomo 🤭😁

 

Obsypniki są od tego. 

Widzicie chłopaki @radekz200

@Łolek Sławek taki krowiorz i nie ma kopcownika.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Jeszcze 3ha. I może lać. Na moje zasiewy i Marcina kartofle 😁

IMG_20221001_122712.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
MonteChristo napisał:

Przed chwilą, slawek74 napisał:

ciekawe jak byś tak ręcznie obrzucił ze dwie pryzmy 50/10m .... ja tyko dół foli piachem przyciskam jagę do okoła i zsówam z pryczepy reszta siatki

O czym ty piszesz o nie wiadomo jakich pryzmach takie to wiadomo sprzętem

no takie mam i trawy 60/10m


Karol6130 napisał:

  Obsypniki są od tego.  Widzicie chłopaki @radekz200 @Łolek Sławek taki krowiorz i nie ma kopcownika.

a po co mi to 🤔 folię porwać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14108
13 minut temu, slawek74 napisał:

no takie mam i trawy 60/10m

 

a po co mi to 🤔 folię porwać 🤔

 

Gdzie porwie, chyba że jaki gruz tam leży 

Płcie mieszane na wykopkach to to nie dobre jest. Ehh ludzie ludzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, 6465 napisał:

Jeszcze 3ha. I może lać. Na moje zasiewy i Marcina kartofle 😁

IMG_20221001_122712.jpg

Gdzie siać, bajoro jak ch*j. Nawet nie odpaliłem ciapka. Wolę poczekać niż zrobić błąd jak w tamtym roku. A i jeszcze wschodem opady mijają, ciekawe czy przyhaczy. Mały handelek udany, pszenica po 160 puszczona, jajka sprzedane. Zjeść obiad, ukośnica i wyrzynarka pod pachę i udać się panele położyć do dobrego znajomego. Aby głowa tylko jutro nie bolała 🤔

A i przy okazji odwiedzin pola czy się da wjechać wiaderko kozaków przyniesione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

Pierwsze kilogramy poszły. Produkujemy kwalifikat. 😉 @HF86patrz jakie piękne grube pszenżyto w tym roku w ziemię idzie. 

IMG_20221001_150523.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5297

jakieś niewyraźne, dodaj do betoniarki rutinoscorbin 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

Nie używam betoniarki. Kiedyś pisałem, że wujo ma czyszczalnie z zaprawiarkami. Dwie takie linie póki co. Fajna robota. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
21 minut temu, sadownik12 napisał:

Gdzie siać, bajoro jak ch*j. Nawet nie odpaliłem ciapka. Wolę poczekać niż zrobić błąd jak w tamtym roku. A i jeszcze wschodem opady mijają, ciekawe czy przyhaczy. Mały handelek udany, pszenica po 160 puszczona, jajka sprzedane. Zjeść obiad, ukośnica i wyrzynarka pod pachę i udać się panele położyć do dobrego znajomego. Aby głowa tylko jutro nie bolała 🤔

A i przy okazji odwiedzin pola czy się da wjechać wiaderko kozaków przyniesione.

I ja dziś pohandlowałem. Póki co nie pada, przez miedzę jeden Valtrą orze to daje radę ale tak to cisza i spokój na polach. Idę, chyba furmankę przygotuję na koszenie kukurydzy, niech czeka. Wiatru dopompować, łańcuchem spiąć a i plandekę od razu założyć.

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj