Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Chłoporobotnik    4699
1 minutę temu, szymon09875 napisał:

Z  ojcem dziś gadałem to zabili indyki. Coraz mniej cierpliwości do nich ma. 

Dwa duże padły. Sekcje zrobił i jeden miał coś z żołądkiem a drugiemu serce padło 

Mi został jeden. Reszta już poszła. Kolejna nauczka, że nie można dwóch zostawiać razem, nawet dwóch indorów. Zamęczyłby go. 3 zabite wcześniej. Zresztą i ten ostatni ma jeszcze góra 3 tygodnie życia bo wnet zima i kurom trzeba zrobić więcej miejsca a brojlery do chlewka dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co to dzisiaj za nerwowka 🤔

tu tylko zaczepki, to człowiek 2 miasto, a tam też chamstwo. musiałem delikwenta z lokalu wrzucić. 

mały, drobny, a cwaniakowanie jak diabli 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Cię kleszcz piekł przy wbijaniu, to nie kleszcz. Zresztą, one tak prędko się nie wbijają. Lubią trochę po ciele powędrować 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, sadownik12 napisał:

Jak Cię kleszcz piekł przy wbijaniu, to nie kleszcz. Zresztą, one tak prędko się nie wbijają. Lubią trochę po ciele powędrować 🤔

Właściwie mnie to dziwi 

Ja kleszcza wyczułem przez przypadek jak się drapałem a dzień wcześniej chodziłem w wysokiej trawie i w krzakach 

Nic nie piekło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4699
Przed chwilą, konteno napisał:

@Chłoporobotnik lało przed południem aż błoto po kostki 

Sadownika pytam, my prawie sąsiedzi. Jak u niego pada to i pewnie do mnie przyjdzie, jak u mnie to i do niego pewnie przywieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Mi został jeden. Reszta już poszła. Kolejna nauczka, że nie można dwóch zostawiać razem, nawet dwóch indorów. Zamęczyłby go. 3 zabite wcześniej. Zresztą i ten ostatni ma jeszcze góra 3 tygodnie życia bo wnet zima i kurom trzeba zrobić więcej miejsca a brojlery do chlewka dać.

On miał chyba 8 albo 10 jeszcze.

Dziś wytłukli wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Postraszyło, z rana ładnie było ale chłodno. Niby prognozy na noc coś nadają ale chyba śluńsk wszystko zgarnie. O 16 wróciłem z roboty, chciałem podczepiać rozsiewacz i rzucić polifoski ale zaczęło coś tam paprać i odpuściłem. Może jutro. Kuraki kupiłem, 15 tygodniowe po 25zł. 

IMG_20220928_192559.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809
10 minut temu, Bananek napisał:

A skąd on może to wiedzieć? 🤣

No ale coś tam kiedyś pewno wbijal chociaż mówił że nie ma zdolności manualnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4699
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Postraszyło, z rana ładnie było ale chłodno. Niby prognozy na noc coś nadają ale chyba śluńsk wszystko zgarnie. O 16 wróciłem z roboty, chciałem podczepiać rozsiewacz i rzucić polifoski ale zaczęło coś tam paprać i odpuściłem. Może jutro. Kuraki kupiłem, 15 tygodniowe po 25zł. 

Poplony rozdarte, kultywatorem bym nie dał rady ale RSP dało traktor razem z traktorzystą, w przyszłym tygodniu do zapłaty to zobaczy się ile... Ziemniaki pozbierane, w jeden dzień resztę warzyw sprzątnąć i czekać na kombajn do kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
3 minuty temu, sadownik12 napisał:

Postraszyło, z rana ładnie było ale chłodno. Niby prognozy na noc coś nadają ale chyba śluńsk wszystko zgarnie. O 16 wróciłem z roboty, chciałem podczepiać rozsiewacz i rzucić polifoski ale zaczęło coś tam paprać i odpuściłem. Może jutro. Kuraki kupiłem, 15 tygodniowe po 25zł. 

IMG_20220928_192559.jpg

Z targu to są ? Sztucznie hodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12830
2 minuty temu, szwagier24 napisał:

I pojechała - 40 lat na placu była... 

 

image000000.jpg

Może Krzak kupił bo pytał ostatnio 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Do prywatnego gościa poszła, mówił że kupił gruber 7 lap i mu 30 nie bardzo chciała z nim hulać więc zmienił na 60 😂

16 500 tak jak stoi. 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1268
1 minutę temu, TheraRolnik napisał:

To pewnie się cieszyłeś drugi raz jak sprzedałeś ? 😉

To ty będziesz się 2x cieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Poplony rozdarte, kultywatorem bym nie dał rady ale RSP dało traktor razem z traktorzystą, w przyszłym tygodniu do zapłaty to zobaczy się ile... Ziemniaki pozbierane, w jeden dzień resztę warzyw sprzątnąć i czekać na kombajn do kukurydzy. 

U mnie słonecznik z dwa metry ma, dobrze że bijakowa za płotem 😃. Chociaż, kupiłem UG na tych odkladniach xl i z jakimś tam poplonem w kolano powinien sobie dać radę przykryć jako tako. Ściernie nie ruszaną ok przewraca. Sąsiad miał pożyczony kombajn do ziemniaków, na początku tygodnia odwiózł- nie da rady kopać. Trzeba kopaczką, taki gnój na taśmie przez ten deszcz. 

 

9 minut temu, mf362 napisał:

Z targu to są ? Sztucznie hodowane?

A ja tam to wiem. Z kurnika kupione. A kura jak kura 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Patrząc po cenach to chyba trochę ciągniki staniały, jakiś czas temu do30 tys nie było w czym wybierać teraz jak by trochę lepiej. 

Może i faktycznie pieniądz nie najgorszy za nią, ale jakoś tak przykro trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243
4 minuty temu, szwagier24 napisał:

Do prywatnego gościa poszła, mówił że kupił gruber 7 lap i mu 30 nie bardzo chciała z nim hulać więc zmienił na 60 😂

16 500 tak jak stoi. 

To fajne pieniądze wziąłeś 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1677

@Chłoporobotnik mniszkowy i mniszkowo - rzepakowy , 45zł słoik u pszczelarza z wioski 

IMG_20220926_184853.jpg

5 minut temu, Karol6130 napisał:

No mają ludzie pomysły, toż ponad 100 koni trzeba 

może redlice sercowe bez podcinaczy to i qń słabszy by szarpnął 

 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj