Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

hubertb    4007
7 minut temu, Agrest napisał:

Mam w tym roku 35 ornego

Ustawiła się już pewnie kolejka podwykonawców. 

CNG w naszym kraju jest bezsensu. Samo tankowanie wygląda śmiesznie, tankujesz a rachunek przychodzi z gazowni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeden chciałby wszystko ogarnąć, ale trzymam trzech

Na dziś może bizonkiem że 2ha się uda. Na dalekim polu pasuje mi bizon bo mam czas na transport. Przy nowym kombajnie musiałbym mieć 8 przyczep na polu.

No o ten kombajnista robi w naszej rodzinie już około 50lat. 

Nawet z tego powodu nie pasuje mi wziąć młodego gniewnego w nowej maszynie gnającego do przodu byle hektarów natłuc.

A wracając do aut to disla np u Forda już się nie uświadczy.

 

 

A nowe benzyny dużo palą? Np takie 2,0 i 250KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
Sylwekx25 napisał:

Bida z nędzą.

@slawek74 dobre będzie na kiszonkę ? 😛

 

szybko ograbiaj by bialko nie uleciało 👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5585
TheraRolnik napisał:

18 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Bida z nędzą.

@slawek74 dobre będzie na kiszonkę ? 😛

 

Za świeże 

To mówisz, że jakbym w grudniu kosił to by było optymalne? 🙄🤔🤭

  • Haha 3

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Dobra chwila wolnego,czas się wziąć za robotę a może by jeszcze do pracy dziś poszedł🤔

IMG20220721115142.jpg

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
18 minut temu, Agrest napisał:

A nowe benzyny dużo palą? Np takie 2,0 i 250KM?

Nie dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pier**licie z tym kombajnem. Co on ślub z tym ma brać? Lepiej go namawiajcie, żeby grata nie wziął tylko właśnie coś przy czym się nie uwkurwia. Jak mu się nie spodoba to pogoni. U nas na małe kombajny jest ssanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
22 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Za świeże 

Znajomy ostatnio prasował na kiszonkę świeżą trawę godzinę po skoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, sadownik12 napisał:

A pier**licie z tym kombajnem. Co on ślub z tym ma brać? Lepiej go namawiajcie, żeby grata nie wziął tylko właśnie coś przy czym się nie uwkurwia

Taki mały kombajn to olbrzymi koszt. Ceny oszalały właśnie w wyniku tego ssania i coś małego kosztuje np. 40 -60 tys. Wybacz ale on robiąc u siebie kawałek i 2ha usług nie odrobi tego. Do tego coroczny serwis który tani nie jest, oraz wiata znacznych rozmiarów od której jest podatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4878

Kurła, najtańsza plandeka 5x6m w magazynie 70zł a niedawno była po 40... 

1 minutę temu, hubertb napisał:

nie odrobi tego

A tą swoją Baśkę też dla pieniędzy trzymasz czy dla przyjemności? Bo ja nie gospodarzę ani nie pszczelarzę dla pieniędzy to dla mnie substytut rodziny i kobiety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Agrest napisał:

Jeden chciałby wszystko ogarnąć, ale trzymam trzech

Na dziś może bizonkiem że 2ha się uda. Na dalekim polu pasuje mi bizon bo mam czas na transport. Przy nowym kombajnie musiałbym mieć 8 przyczep na polu.

No o ten kombajnista robi w naszej rodzinie już około 50lat. 

Nawet z tego powodu nie pasuje mi wziąć młodego gniewnego w nowej maszynie gnającego do przodu byle hektarów natłuc.

A wracając do aut to disla np u Forda już się nie uświadczy.

 

 

A nowe benzyny dużo palą? Np takie 2,0 i 250KM?

jeszcze miesiąc temu przeżywałeś, czy na chlebek wystarczy, a już używana kuga się nie podoba 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, HF86 napisał:

jeszcze miesiąc temu przeżywałeś, czy na chlebek wystarczy, a już używana kuga się nie podoba 🤔

Cena czarnej porzeczki odrobinę mogła wpłynąć na tę decyzję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, hubertb napisał:

Taki mały kombajn to olbrzymi koszt. Ceny oszalały właśnie w wyniku tego ssania i coś małego kosztuje np. 40 -60 tys. Wybacz ale on robiąc u siebie kawałek i 2ha usług nie odrobi tego. Do tego coroczny serwis który tani nie jest, oraz wiata znacznych rozmiarów od której jest podatek. 

Co Ty gadasz. Cosmosa znaleźć czy małego fergusona. Na ch*j mu coś większego. Za 20k nie dość, że kupi to jeszcze go podszykuje w tej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Cosmosa znaleźć czy małego fergusona.

Już widzę jak Pieter fergusona kupuje....

10 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

A tą swoją Baśkę też dla pieniędzy trzymasz czy dla przyjemności?

Przynosi taki ochłap co miesiąc tam drobne 5 tys. Na waciki jej starczy🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, hubertb napisał:

Już widzę jak Pieter fergusona kupuje....

To go namawiaj, żeby lipy z jakimś zagonem nie odpierdzielił. Jeśli już faktycznie coś chce przytargać. Pozatym, jak koszenie się komuś spodoba, kombajn będzie chodził jako tako to nie ma bata, żeby na 2ha się skończyło. Wiem jak jest. No chyba, że skrupulatnie będzie odmawiał, co uważałabym za bezsens. Wszak, małorolni muszą sobie pomagać 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4878
5 minut temu, hubertb napisał:

Przynosi taki ochłap co miesiąc tam drobne 5 tys. Na waciki jej starczy🤣 

No to mi na tą gorzałę z tego co sprzedam jeszcze zostaje i więcej mi nie trzeba. I kałdun zapcham ziemniakiem czy kiszonym ogórem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
2 godziny temu, slawek74 napisał:

niech się przekona sam zostawcie go 😁😉

Po raz pierwszy przyznam Ci rację. U nas też taki był że nie będzie czekał aż ktoś mu skosi. Po żniwach kombajn sprzedał bo powiedział że lepiej poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4878
Przed chwilą, Sylwekx25 napisał:

Piotrek kombajna kupujesz ?🤔

Kolejny rok użerania się i coraz silniejsze przekonanie, że ugłaska to coroczny kłopot, mimo, że stworzy nowe. Co rok to bardziej się do tego zaczynam przymierzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Druga sprawa. Trzeba sobie zadać pytanie do będzie łatwiej sprzedać w razie, jakby się odwiedziało. Zagona czy sprytny mały kombajn. To jest dobry argument do zakupu czegoś lepszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, hubertb napisał:

@sadownik12 Ten zielony z galerii od nas mnie ostatnio zaskoczył. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takiej maszyny. 

Kombajn Deutz Fahr m660 - foto #817775 - Galeria rolnicza agrofoto

 

Małych kombajnów jest w ciul. Kwestia kupić coś nie dotyranego. I przy nim porobić przed sezonem. Wtedy się kosi. Wiadomo, czasem się coś zj**ie. Jak to w maszynie. Ale bez przesady. Sąsiad jak zadzwonił o fahra m770, to sprzedający mimo, że już go sprzedał tak się go nachwalić nie mógł, że nawet zaoferował pomoc przy kupnie i ustawieniu go w polu (kombajn wystawiony był 30km od nas). Więc da się :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
bratrolnika napisał:

2 godziny temu, DANDYS napisał:

ile ah? jeden potrzebuje

17Ah😁 mam dwie sztuki

od pizdzika 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj