Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

TheraRolnik    4172
3 minuty temu, Leszy napisał:

Może jaki potomek z tych przygód wyjdzie i za kilkanaście lat ktoś Ci pomoże. 

Żebym miał się z nim kasą dzielić ??? O nie nie ! 

Po moim trupie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5008
13 minut temu, TheraRolnik napisał:

Żebym miał się z nim kasą dzielić ??? O nie nie ! 

Po moim trupie !

Ta. Jeszcze by na jakim forum narzekał na Ciebie. Bez sensu. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

Który tu ostatnimi czasy grzebał coś przy 80🤔

 

Ktoś tu pisał, że @TheraRolnik i raczej nie poleca, bo mu trauma kontakty damsko- męskie utrudnia.

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4127
29 minut temu, Leszy napisał:

 

Z tego co nam tu wiadomo to on oprzęt w nocy robi, to w dzień nie śmierdzi. 😜😉

O ile się jeszcze chce późno w nocy i się wykąpie, bo takiej pewności nikt nie da.   :P W kościele często i gęsto krówki zalatują od gospodarzy całą gębą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5008
7 minut temu, Kallina86 napisał:

Ktoś tu pisał, że @TheraRolnik i raczej nie poleca, bo mu trauma kontakty damsko- męskie utrudnia.

Dlatego lepiej wyszli Ci co się uczyli jeździć na "trzydziestce". 😜😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 godzinę temu, Leszy napisał:

jeździć na "trzydziestce"

A ja to pojmuję tak że były inne czasy. Swoich córek nie muszę sadzać za fajere w zetorze, a ja już dawno jeździłem. One jadą na wakacje a ja miałem sad, obejście i żniwa🤦‍♂️

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, Agrest napisał:

@damian303  mój Tisel.

W ubiegłym roku 13t. W tym rokował 7t, a teraz nawet 3t chyba nie będzie. Jak doły opierały się o ziemię tak teraz 20 do 30cm nad ziemią.

Deszczu nie było i nie zapowiadają.

Nawet liście pozasychały.

Dziś trochę pół widziałem i są lepsze kawałki u ludzi, ale dużo jest też gorszych.

Na tihopie jest lepiej ale mocno sparzony. Ben connan sypie.

Ben gairn zwiędnięty jak tisel.

 

20220702_100529.jpg

Tak na większości pędów? Od kiedy u ciebie nie pada?

Strasznie to wygląda.

U mnie nie ma z tym problemu, bo pada w miarę regularnie od końca maja. Tylko, że większość opadów ze sraczka, bym czasem następnego zdjęcia po gradzie nie wrzucił.

Ale temperatury wysokie też były i się poparzyła.

Ostatnio zabiegany i plantacji sąsiadów słabo oblecialem(od dziś/wczoraj jestem z rodziną na wywczasie, na zlocie satanistów, jak to miał w skeczu Halama. Do porzeczki trochę ponad tydzień, a potem czasu nie będzie), ale z tego co widziałem, to standardowo. Na lepszej ziemi i rowniejszych kwaterach nawet ładni wygląda. Na dołkach (których u nas dość dużo) i słabszej ziemi o wiele słabiej to wygląda. Całościowo wygląda to gorzej niż w zeszłym roku (u mnie liczę 40% "realnego").

Masz tihopa. Powiedz co więcej oprócz, że twardy i późny?

Pytam, bo na sadowniczym piszą, że go tyle w kraju naj.... Czym taki szczególny? U mnie chyba nikt tego nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

🙋‍♂️16⁰C☀️

Co taka cisza jak w wymarłej oberży?🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

I znowu ani kropla deszcza nie spadła a zapowiadali alerty wysyłali.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583
6 godzin temu, damian303 napisał:

Tak na większości pędów? Od kiedy u ciebie nie pada?

Strasznie to wygląda.

U mnie nie ma z tym problemu, bo pada w miarę regularnie od końca maja. Tylko, że większość opadów ze sraczka, bym czasem następnego zdjęcia po gradzie nie wrzucił.

Ale temperatury wysokie też były i się poparzyła.

Ostatnio zabiegany i plantacji sąsiadów słabo oblecialem(od dziś/wczoraj jestem z rodziną na wywczasie, na zlocie satanistów, jak to miał w skeczu Halama. Do porzeczki trochę ponad tydzień, a potem czasu nie będzie), ale z tego co widziałem, to standardowo. Na lepszej ziemi i rowniejszych kwaterach nawet ładni wygląda. Na dołkach (których u nas dość dużo) i słabszej ziemi o wiele słabiej to wygląda. Całościowo wygląda to gorzej niż w zeszłym roku (u mnie liczę 40% "realnego").

Masz tihopa. Powiedz co więcej oprócz, że twardy i późny?

Pytam, bo na sadowniczym piszą, że go tyle w kraju naj.... Czym taki szczególny? U mnie chyba nikt tego nie ma.

 

3/4 pędów tak ma, całe od zachodu i środek stojące wymagane od wiatru.

Wschodnia strona lepiej.

Tihope faktycznie ludzie sadzą.

W latach nadpodaży będą mieć problemy ci którzy sadzą na dobrych glebach bo bardzo mocno koliduje ze skupem wiśni.

A takie lata wrócą.

Czyli jak piszesz twardy, późny, bardzo duże owoce, krzew silny wzrost( 4,5m sugeruję na dobrej glebie) No i dużo wielkopàkowca.

Do tego dość kruchy. Mało pędów a mocno rozgałęzia się w pierwszych latach i przy omłocie sporo łamie przy rozdzielaniu rzędu.

Mam przed domem dwulatka na 3a bezpośrednio po likwidacji czerwonej wsadzonego. Sadzony z sadzonki jednopędowej ma obecnie około 1,5m wysokości i szerokości. Wyłamuje się od owocu - mało pędów ale rozgałęzione i wyłamują się u nasady.

To zdjęcie zrobione przed upałami na dwulatku. 

20220625_115207.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Ma ktoś tak , że załącza rano , komputer laptop czy co i okazuje się że jest wylogowany z AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
45 minut temu, PRIMO napisał:

🙋‍♂️16⁰C☀️

Co taka cisza jak w wymarłej oberży?🤨

Witajcie człowieki i inne takie tego tam 🙋‍♂️

Słonecznie choć rześko 

Przemek ☎️dzisiaj trzeba będzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
witejus napisał:

Ma ktoś tak , że załącza rano , komputer laptop czy co i okazuje się że jest wylogowany z AF?

Nie, bo nie zaczyna dnia od włączenia komputera i wejścia na AF. Zwłaszcza jeśli obok leży młoda żona. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Miałem tak ale z olx. Praktycznie przy każdych odwiedzinach aplikacji wyskakiwał komunikat logowania. 

Tylko to na komórce która co chwilę łapie jakieś aktualizacje i widać często się coś pier**li

 

To Ben connan po upałach. Drugie tyle wisi śmieci na krzewie.

20220702_100812.jpg

  • Thanks 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
2 minuty temu, Bananek napisał:

Zwłaszcza jeśli obok leży młoda żona.

A jak obsłużysz młodą żonę ,obojętnie w jakim sensie, to też nie?. I potem o jacentego przychodzi mail że logowałem się z innego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
12 minut temu, witejus napisał:

Ma ktoś tak , że załącza rano , komputer laptop czy co i okazuje się że jest wylogowany z AF?

Ja wlasnie wlaczylem olx na tel i musze sie zalogowac. Juz dawno tak mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Nie wiem co i dlaczego ale co jakiś czas zmienia mi lokalizację i nosi po całym województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
47 minut temu, Belaruss820 napisał:

Witam wszystkich w ten podeszczowy poranek. @Rolnik1973 ładnie popadalo. Suszowego juz nie bedzie. @GRZES1545 podobno Międzyrzec tak zalało.

Możliwe, zbierało się dookoła, u mnie 2mm przez cały dzień 😑 także suszy ciąg dalszy. Dziś nowego Plebana na parafi mamy gdzieś chyba z okolic Garwolina, stary niezadowolony do Wojcieszkowa z gosposią musiał się zabierać, może  ten o deszcz lepiej będzie się modlił 🤔

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
12 minut temu, Bananek napisał:

Nie, bo nie zaczyna dnia od włączenia komputera i wejścia na AF. Zwłaszcza jeśli obok leży młoda żona. 😉

To ją wygon z łóżka jak przeszkadza 🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
witejus napisał:

A jak obsłużysz młodą żonę ,obojętnie w jakim sensie, to też nie?

Nie. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
Belaruss820 napisał:

Ja wlasnie wlaczylem olx na tel i musze sie zalogowac. Juz dawno tak mialem

Regularnie co miesiąc mnie wylogowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj