Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

jahooo    9192
1 minutę temu, Krzak napisał:

To c330 lepsza pod względem komfortu? Pytam bo 60 raz w życiu jechalem

Dla operatora lepsza - lżej się kierownicą kręci i sprzęgło lżej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
5 minut temu, Krzak napisał:

To c330 lepsza pod względem komfortu? Pytam bo 60 raz w życiu jechalem

Ja to c330 jeżdżę z przyjemnością a c360 to z musu. Jak bym miał do zaorania do 1ha to wolę trzydziestkę z 2 skibami niż siatkę z trzema.

Trawę jak kosze to też c330.

Edytowano przez 6465
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
szymon09875 napisał:

1 minutę temu, Krzak napisał:

Jeszcze wymień ten komin na oryginalny emaliowany a nie z rynna jezdzisz

Na pewno do oryginału nie wrócę jeśli już to boczny, ale za droga zabawa ;) tutaj jest nie wiele głośniej niż oryginał, to nie jest pusta rura.

Ale brzydko wygląda a oryginalny tłumik z klapką to jest szyk najlepiej ten wysoki taki


6465 napisał:

5 minut temu, Krzak napisał:

To c330 lepsza pod względem komfortu? Pytam bo 60 raz w życiu jechalem

Ja to c330 jeżdżę z przyjemnością a c360 to z musu. Jak bym miał do zaorania do 1ha to wolę trzydziestkę z 2 skibami niż siatkę z trzema.

Trawę jak kosze to też c330.

A ty emkie masz czy zwykła ta? Ja mam nowe siodełko to wogole luksus amortyzacja. Tłumik zmieniłem u siebie trochę głośniej chodzi ale lepszy wygar chyba ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
3 minuty temu, Krzak napisał:

Ale brzydko wygląda a oryginalny tłumik z klapką to jest szyk najlepiej ten wysoki taki

Przeniose go na słupek prawdopodobnie

chyba że chcesz fundnąć kolektor w zamian za fotki żeby podziwiać piękno to adres do wysyłki podam :)

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
22 minuty temu, szymon09875 napisał:

RAL 1003, będzie chyba ok co ?

received_326020616413956.jpeg

To z tych gotowych farb ??? I to pewnie bez utwardzacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W 30 spierd.. jest tylko układ kierowniczy, wszystko inne jest normalne czyli: podnośnik działa bez wałka wom(o jak to wku..), sprzęgło można wcisnąć, biegi zmienia się dość ładnie. Największą wadą jest kolumna kierownicza która może połamać ręce. 

80 w porównaniu do dwóch wymienionych była dla mnie jak samochód kierownica chodziła lekko zawracało to w miejscu, podpięcie maszyny? ustawiałeś się mniej więcej nogą wysuwałeś końcówki i pyk podpięte. Maszyna z wom? no bajera, przekręcam dźwignie przy kierownicy i kosiarka działa. Do tego wuja pracował w agromie dostęp do części miał, skrzynia była przerobiona na szybką, wzmacniacz sprawny. Na fotelu z pompowaniem siedziałem rozwalony jak cesarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
szymon09875 napisał:

1 minutę temu, Krzak napisał:

Ale brzydko wygląda a oryginalny tłumik z klapką to jest szyk najlepiej ten wysoki taki

Przeniose go na słupek prawdopodobnie :)

A czemu tak? Zobacz sobie u Wacolo73 na kanale jak Ursusa odpicowali 6 cylindrowego. Tylko tam facet ma kasę i to bardziej pewnie na wystawę niż do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
4 minuty temu, Krzak napisał:

Ale brzydko wygląda a oryginalny tłumik z klapką to jest szyk najlepiej ten wysoki taki

 

A ty emkie masz czy zwykła ta? Ja mam nowe siodełko to wogole luksus amortyzacja. Tłumik zmieniłem u siebie trochę głośniej chodzi ale lepszy wygar chyba ma

 

Mke. Pamiętam jak ją ojciec przyjechał nówką w 88r. Taka ładna była żółciutka bez kabiny.🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
2 minuty temu, jacek3773 napisał:

To z tych gotowych farb ??? I to pewnie bez utwardzacza 

Jak z gotowych farb ?

Żywica syntetyczna, do tego utwardzacz i bezbarwny na wierzch. Malowałem tym kilka i jest ok, połysk zachowują.

1 minutę temu, Krzak napisał:

A czemu tak? Zobacz sobie u Wacolo73 na kanale jak Ursusa odpicowali 6 cylindrowego. Tylko tam facet ma kasę i to bardziej pewnie na wystawę niż do roboty

Żeby nie zasłaniał widoczności. 

No i to jest różnica, ta ma robić i mało kosztować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
hubertb napisał:

W 30 spierd.. jest tylko układ kierowniczy, wszystko inne jest normalne czyli: podnośnik działa bez wałka wom(o jak to wku..), sprzęgło można wcisnąć, biegi zmienia się dość ładnie. Największą wadą jest kolumna kierownicza która może połamać ręce. 

80 w porównaniu do dwóch wymienionych była dla mnie jak samochód kierownica chodziła lekko zawracało to w miejscu, podpięcie maszyny? ustawiałeś się mniej więcej nogą wysuwałeś końcówki i pyk podpięte. Maszyna z wom? no bajera, przekręcam dźwignie przy kierownicy i kosiarka działa. Do tego wuja pracował w agromie dostęp do części miał, skrzynia była przerobiona na szybką, wzmacniacz sprawny. Na fotelu z pompowaniem siedziałem rozwalony jak cesarz. 

Jak wyłączam wom w c330 a potem nacisnę sprzęgło to wałek się lekko kręci. Normalne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
1 minutę temu, 6465 napisał:

Mke. Pamiętam jak ją ojciec przyjechał nówką w 88r. Taka ładna była żółciutka bez kabiny.🥰

Od sąsiada mają m ke 88 r orginal ale pewnie wyblakł przez lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655
18 minut temu, 6465 napisał:

Ja tam to i teraz nie nawidzę c360 pracować. Co się da to trzydziestką robię a 60tki wsiadam jak muszę.

A ja to zależy od roboty ale i tak 6p się robi lepiej niż męczyć tego ciapka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6465 napisał:

4 minuty temu, Krzak napisał:

Ale brzydko wygląda a oryginalny tłumik z klapką to jest szyk najlepiej ten wysoki taki

 

A ty emkie masz czy zwykła ta? Ja mam nowe siodełko to wogole luksus amortyzacja. Tłumik zmieniłem u siebie trochę głośniej chodzi ale lepszy wygar chyba ma

 

Mke. Pamiętam jak ją ojciec przyjechał nówką w 88r. Taka ładna była żółciutka bez kabiny.🥰

Takie wspomnienia są najlepsze. A mówiłeś że wladka mieliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655
4 minuty temu, hubertb napisał:

W 30 spierd.. jest tylko układ kierowniczy, wszystko inne jest normalne czyli: podnośnik działa bez wałka wom(o jak to wku..), sprzęgło można wcisnąć, biegi zmienia się dość ładnie. Największą wadą jest kolumna kierownicza która może połamać ręce. 

80 w porównaniu do dwóch wymienionych była dla mnie jak samochód kierownica chodziła lekko zawracało to w miejscu, podpięcie maszyny? ustawiałeś się mniej więcej nogą wysuwałeś końcówki i pyk podpięte. Maszyna z wom? no bajera, przekręcam dźwignie przy kierownicy i kosiarka działa. Do tego wuja pracował w agromie dostęp do części miał, skrzynia była przerobiona na szybką, wzmacniacz sprawny. Na fotelu z pompowaniem siedziałem rozwalony jak cesarz. 

Toż w 30 kierownica kręci się jak w samochodzie że wspomaganie 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, superfarmer02 napisał:

oż w 30 kierownica kręci się jak w samochodzie że wspomaganie 🙆

To jedź dość szybko i wpadnij w koleinę, układ 30 opary jest na bardzo bezpośredniej kolumnie praktycznie cała siła koła przenoszona jest na koło kierownicze. Nie miałem eMki ale tam już chyba poszli po rozum do głowy i włożyli kolumnę od 60. 

@Krzak tak normalne w 30 nie ma hamulca wom, zresztą w 60 też. 

A klapka z wydechu to było zawsze pierwsze co u mnie wylatywało z traktora, nie dość że wszystko się tłucze to jeszcze ta ku... koło ucha dzwoni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655
Przed chwilą, hubertb napisał:

To jedź dość szybko i wpadnij w koleinę, układ 30 opary jest na bardzo bezpośredniej kolumnie praktycznie cała siła koła przenoszona jest na koło kierownicze. Nie miałem eMki ale tam już chyba poszli po rozum do głowy i włożyli kolumnę od 60. 

@Krzak tak normalne w 30 nie ma hamulca wom, zresztą w 60 też. 

A jeśli to to chodzi to tak. Ale i 60 też się podobnie zachowa. Ostatnio bronowalem zaorana łąkę 30 to wolałem kierownice puścić niż się z nią szarpać 😆 ale krecie się bardzo lekko nawet z turem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
43 minuty temu, szymon09875 napisał:

Paczta jakie ma piękne oczy teraz ^^

IMG_20220623_191128.jpg

Ringi jeszcze jak w beemce musisz założyć 😁

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352
45 minut temu, Karol6130 napisał:

To jak Rysiek 250?

I na telefon 

Płatne po wysypaniu na wóz 

IMG_20220623_195543.jpg

Po 300 mam napisane do połowy października😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655

A propos, jak w 60 weźmiecie dźwignie od walka na max do góry na pion i reduktor na luz i włączycie jakiś bieg to też wam chodzi tylko pompa a wałek stoi czy tylko moja taka wyjątkowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131
1 minutę temu, superfarmer02 napisał:

A jeśli to to chodzi to tak. Ale i 60 też się podobnie zachowa. Ostatnio bronowalem zaorana łąkę 30 to wolałem kierownice puścić niż się z nią szarpać 😆 ale krecie się bardzo lekko nawet z turem 

Tak, tak, z turem i pewnie z łyżką pełną piachu 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655

Tak, dobiera z bb czy chwytakiem z bela zaczyna się siłowanie a tak to z gałką jedną ręką można kręcić chyba że ktoś wazy 50kg...

3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Po 300 mam napisane do połowy października😁

Ile ci będzie wychodzić za hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105
15 minut temu, 6465 napisał:

Mke. Pamiętam jak ją ojciec przyjechał nówką w 88r. Taka ładna była żółciutka bez kabiny.🥰

Jest ładna emka w wiosce, chłodnice im zmieniałem. Nie ma opcji żeby to sprzedali a przytulił by na niej ładnie 🤔 sprzęgło do roboty jest ale jak nie chcą sprzedać to "szkoda tych śrub z farby omykac" 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, superfarmer02 napisał:

A propos, jak w 60 weźmiecie dźwignie od walka na max do góry na pion i reduktor na luz i włączycie jakiś bieg to też wam chodzi tylko pompa a wałek stoi czy tylko moja taka wyjątkowa 

nie tylko twoja. Ale tu właśnie trzeba zauważyć ile jest pie... żeby zapiąć maszynę trzeba ruszyć TRZEMA DŹWIGNIAMI. Mam 7211 i widać pepików coś natchnęło nie muszę dreptać żadnego pedału, zaciągam sprzęgło ręką przełączam jedną dźwignię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
12 minut temu, Krzak napisał:

Takie wspomnienia są najlepsze. A mówiłeś że wladka mieliście.

Mieliśmy też nówkę ojciec kupił. Ale rok przed moimi narodzinami. 78r. Pierwsze szlify na nim zdobywałem. Był u nas 26lat. Jak kupiliśmy c360 to poszedł w świat. Władek był wygodniejszy od obydwuch ursusów. Wielki minus u niego to jednostopniowe sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj