Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

kizak    2184
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

I takiego dystansu wszystkim tu obecnym życzę. No nic trzeba iść mamuty puścić na spacer niech się trochę przebiegną

 Kurna 6 nowych wypuszczono ,już tydzień łażą  ,a pastuchy rwą jak pierwszego dnia ,żonka myślała że odłączyłem ,i zaczęła skręcać . Prąd jest ,a ja z tydzień nie  .......będzie cicho 😐

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4851
59 minut temu, kris91 napisał:

benzyna 8.09 😱😱😱😱😱

Benzyna 7,39, ropa 7,10, gaz 3,55. Stacja parę metrów od domu, ceny z dziś. 

Zaczyna się coś chmurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, kizak napisał:

 Kurna 6 nowych wypuszczono ,już tydzień łażą  ,a pastuchy rwą jak pierwszego dnia ,żonka myślała że odłączyłem ,i zaczęła skręcać . Prąd jest ,a ja z tydzień nie  .......będzie cicho 😐

czyli jeszcze jesteś w stanie sprawić by serce szybciej zabiło 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Benzyna 7,39, ropa 7,10, gaz 3,55. Stacja parę metrów od domu, ceny z dziś. 

Zaczyna się coś chmurzyć.

15,5kg miodu z pierwszego pnia 😎. Człowiek szczęśliwy 😎.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4851
Napisano (edytowany)

Jak mi za cały sezon jeden tyle da to dobrze będzie. Muszę się do tego bardziej przyłożyć. Bardziej zapobiegać. Ogórki ujowo powschodziły, teraz popadało to może jeszcze wylezą 🤔 Mszyce na burakach pastewnych i ćwikłowych, jutro trzeba psikać, ech kurła. Na psy schodzi wszystko. 

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826
sadownik12 napisał:

15,5kg miodu z pierwszego pnia 😎. Człowiek szczęśliwy 😎.

No i fajno. Pokaż kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184
2 minuty temu, HF86 napisał:

czyli jeszcze jesteś w stanie sprawić by serce szybciej zabiło 🤣

  Mówisz ,to było romantyczne  ?9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 godzinę temu, kris91 napisał:

benzyna 8.09 😱😱😱😱😱

 

25 minut temu, kizak napisał:

 Kurna 6 nowych wypuszczono ,już tydzień łażą  ,a pastuchy rwą jak pierwszego dnia ,żonka myślała że odłączyłem ,i zaczęła skręcać . Prąd jest ,a ja z tydzień nie  .......będzie cicho 😐

E dej spokój ... Kiedyś poszedłem obejść pastucha i był zerwany a nie chciało mi się iść do obory wyłączyć pastucha i złapałem druty w rece 🙄 jak mnie jebło to włosy pod pachami stanęły 🙈🙈

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, kizak napisał:

  Mówisz ,to było romantyczne  ?9_9

na pewno zaskakujące 🤭

chociaż mój dasiad za życia pastucha się nie bał. na włączonym zawsze skręcał nie ważne od mocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993
Bananek napisał:

U nasz ropą 7.03

Czyli mozna przyjąć 6.03zł, to jeszcze źle nie jest 😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
53 minuty temu, kizak napisał:

 Kurna 6 nowych wypuszczono ,już tydzień łażą  ,a pastuchy rwą jak pierwszego dnia ,żonka myślała że odłączyłem ,i zaczęła skręcać . Prąd jest ,a ja z tydzień nie  .......będzie cicho 😐

Mój kolega poszedł się wysikać i strumień zamknął obwód. Wrzaskom, jękom i krzykom nie było końca. Podobno jak opowiadał lekarzowi po co przyjechał to ten się ze śmiechu popłakał. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Wujo do pastucha podłączył jeden akumulator z ciągnika i utyskiwał, że taki słaby, że muchy nie przegoni. Tylko nie wziął pod uwagę, że miał dwa akumulatory po 6V. Jak podłączyłem 12V do zasilacza, to się obaj z moim teściem zdrowo zdziwili, że kopie nawet przez spodnie. A jak popróbowali ręką to odtańczyli taniec  przy płocie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 godzinę temu, DANDYS napisał:

ale chyba też i gospodarz bo i widziałem że kosił i obornik woził do siebie, no i sadownik.

Tak ma gospodarstwo też.

Jabłonie wiśnie borówka amerykańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Panowie szklaneczka kompotu z truskawki z miętą i lodem. No lepiej po konkretnym obiadku być nie może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105
44 minuty temu, kizak napisał:

 Na drewnianych nogach chodził ?

Nie. Poprostu jako jedyny w całej okolicy posiadał gumiaki 🤭

22 minuty temu, jahooo napisał:

Wujo do pastucha podłączył jeden akumulator z ciągnika i utyskiwał, że taki słaby, że muchy nie przegoni. Tylko nie wziął pod uwagę, że miał dwa akumulatory po 6V. Jak podłączyłem 12V do zasilacza, to się obaj z moim teściem zdrowo zdziwili, że kopie nawet przez spodnie. A jak popróbowali ręką to odtańczyli taniec  przy płocie.

Kiedyś taki z tych pierwszych pastuchów podłączyłem z prostownika... Byk uwiązany za nos lancuchen do woza podniósł wóz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bananek napisał:

No i fajno. Pokaż kolor.

Z drugiego pnia trochę więcej się szykuje 🤔

IMG_20220529_141824.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Ja rozumiem że każdy kto chciał zapas on zrobić to lal w co się dało ale żeby w sloiki do miodu? Co taki blady ten miód? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Gryczany chyba taki w opór ciemny? Na ten zbytu u nas nie ma. Mus do znajomego zagadać o faceliowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Kurcza, ile teraz będzie dobrze w kopertę wrzucić bliskiemu kuzynostwu na wesele? 1500? Czy ile się daje? Kolegom po 1000 dawałem ostatnio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj