Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Chłoporobotnik    4856
1 minutę temu, bratrolnika napisał:

Chyba przekimam w samochodzie, u ciebie na przejeździe

Ceny szalone, fakt. Tu u nas to główna atrakcja ta Energylandia. No jest jeszcze niby Park Miniatur w Inwałdzie i Dinozatorland no i byłoby chyba na tyle. Muzeum Auschwitz - Birkenau to nie dla was jak z dziećmi i to raczej małymi. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

Szczerze mówiąc, to w tym roku najchętniej nie jechałbym nigdzie

Mnie żona na Zamość chce wyrwać. Na szczęście tylko na przedłużony weekend 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
bratrolnika napisał:

Chyba przekimam w samochodzie, u ciebie na przejeździe

Kolejowym? 🤔 Mógłby to być wieczny odpoczynek.


hubertb napisał:

Mnie żona na Zamość chce wyrwać. Na szczęście tylko na przedłużony weekend

To, że chce pojechać za most nie znaczy, że masz ją wziąć do Zamościa. 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Ceny szalone, fakt. Tu u nas to główna atrakcja ta Energylandia. No jest jeszcze niby Park Miniatur w Inwałdzie i Dinozatorland no i byłoby chyba na tyle. Muzeum Auschwitz - Birkenau to nie dla was jak z dziećmi i to raczej małymi. 

w domu wymyślili mi że w tym roku góry chcą zobaczyć

myślę sobie że to głupi pomysł, ale zostałem przegłosowany, demokracja psia jego mać

zapowiedziałem że Zakopane odpada, że jak już to gdzieś coś z boku, i teraz są dwie opcje, w twoją stronę, albo w drugą, w okolice Tarnowa, aczkolwiek nie wiem w ogóle co tam mozna zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie wieje u Ciebie?

A no wieje, jak codziennie. zj***na pogoda w tym roku. Ale mam te ezektory dwustrumieniowe to mgły nie ma na pół pola przy pryskaniu.

22 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie wieje u Ciebie?

A no wieje, jak codziennie. zj***na pogoda w tym roku. Ale mam te ezektory dwustrumieniowe to mgły nie ma na pół pola przy pryskaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, bratrolnika napisał:

w domu wymyślili mi że w tym roku góry chcą zobaczyć

myślę sobie że to głupi pomysł, ale zostałem przegłosowany, demokracja psia jego mać

zapowiedziałem że Zakopane odpada, że jak już to gdzieś coś z boku, i teraz są dwie opcje, w twoją stronę, albo w drugą, w okolice Tarnowa, aczkolwiek nie wiem w ogóle co tam mozna zobaczyć

Beskid Żywiecki. Do Korbielowa jedź. Apartament ogarniesz, na Słowację wystarczy za pilsko przejść, chodzić jest gdzie, Szczyrk, Żywiec blisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
bratrolnika napisał:

w domu wymyślili mi że w tym roku góry chcą zobaczyć myślę sobie że to głupi pomysł, ale zostałem przegłosowany, demokracja psia jego mać zapowiedziałem że Zakopane odpada, że jak już to gdzieś coś z boku, i teraz są dwie opcje, w twoją stronę, albo w drugą, w okolice Tarnowa, aczkolwiek nie wiem w ogóle co tam mozna zobaczyć

Może wystarczy im widok na Beskidy? Zawsze to 150km przed Zakopanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
1 minutę temu, sadownik12 napisał:

Ale mam te ezektory dwustrumieniowe to mgły nie ma na pół pola przy pryskaniu.

Pryskało się z początku i wirówkami 🤭 Ale to dawno temu było. 

3 minuty temu, DANDYS napisał:

gdzie w góry tam węże, nigdy w życiu..

Ja tak o morzu mówię, gdzie do wody i piachu się pchać, nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
15 minut temu, Karol6130 napisał:

Mieszankę gorzowską

@Łolek

Marek, co rozmawialiśmy 

IMG_20220525_160803.jpg

Możesz opisać jaka norma wysiewu kiedy była siana i jaki Ci oddała plon? Z tego co słyszałem super pasza z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba się powoli zbierać do przedszkola na przedstawienie i sprawdzić jak się te mamuśki starzeją i porównać z upainkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jakie wymiary kosza zasypowego/przyjeciowego na zboże  macie u siebie? Głównie posiadam d47. Nie planuje nic kupować, ale gdyby nawet to po długości idzie zrobić zapas i kipować np na 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, bratrolnika napisał:

w domu wymyślili mi że w tym roku góry chcą zobaczyć

myślę sobie że to głupi pomysł, ale zostałem przegłosowany, demokracja psia jego mać

zapowiedziałem że Zakopane odpada, że jak już to gdzieś coś z boku, i teraz są dwie opcje, w twoją stronę, albo w drugą, w okolice Tarnowa, aczkolwiek nie wiem w ogóle co tam mozna zobaczyć

Iwonicz krynica itp malownicze krajobrazy i dużo ścieżek do połażenia. W Rymanowie jeszcze taniej. To że to miejscowości uzdrowiskowe się nie przejmuj.   

Edytowano przez hubertb
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
1 minutę temu, HF86 napisał:

trzeba się powoli zbierać do przedszkola na przedstawienie i sprawdzić jak się te mamuśki starzeją i porównać z upainkami. 

Myślisz coś zmienić na wschodni model?🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Myślisz coś zmienić na wschodni model?🤭

drugiej żony szukam, ale czy ze wschodu 🤔

chociaż w takim przypadku tesciowa daleko 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
4 minuty temu, Mecha napisał:

Jakie wymiary kosza zasypowego/przyjeciowego na zboże  macie u siebie? Głównie posiadam d47. Nie planuje nic kupować, ale gdyby nawet to po długości idzie zrobić zapas i kipować np na 2 razy

Mój kupczy ma 90x100 I głęboki na 35cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, stempos1980 napisał:

I UJ kolumnę szlak trafił w ciapku😡

Załóż hydrostatyczne i daj sobie spokój. Wiem że rok trudny ale na prawdę warto zainstalować, raz że ciągnikiem pracuje się dwa razy wygodniej dwa naprawa kolumny też do tanich i przyjemnych nie należy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
4 minuty temu, stempos1980 napisał:

I UJ kolumnę szlak trafił w ciapku😡

Po roku chyba termostat ducha wyzionął, znów trzeba wymieniać... Chyba, że wskaźnik strzelił. Bo wskazówka temperatury nic się nie rusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

@Łolek to cięcie się przesunęło? Teraz też cały czas deszcz nadają. U nas wczoraj gnojówka poszła a dzisiaj saletra. Jak tak dalej będzie to 2p będzie lepszy od pierwszego.

No czekam na pogodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
12 minut temu, GRZES1545 napisał:

Mój kupczy ma 90x100 I głęboki na 35cm. 

90cmx 100cm?? Ja potrzebuję do podajnika kubełkowego i nie mam nie wiadomo jakich ilości, nawet nie przeszkadzałoby mi zsypowanie przez okienko w bocznej/tylnej burcie. Już pisałem tu w różnych tematach o takim mniejszym to wszyscy mówią żebym robił normalnie na cały bok przyczepy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj