Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chłoporobotnik    4856
1 minutę temu, Desperado napisał:

Jaki powód że nie chcesz czeskiej sadzarki?

Nie ma jak kontrolować sadzenia i z mojej obserwacji u jednego gościa multum "mijaków". Wymienił na polską. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6704
1 minutę temu, szczypka napisał:

a tak poważnie to po ile w tym roku będą brali wie ktoś?

 No trzeba będzie się zakręcić 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Nie ma jak kontrolować sadzenia i z mojej obserwacji u jednego gościa multum "mijaków". Wymienił na polską. 

Bzdura, kontrola jest z ciągnika, czasem puści, ale tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1134
4 minuty temu, DANDYS napisał:

k**wa John Deere 6m Heder 330zl z sieczkarnia

 

New Holland Tc 5070 350zl za ha😛😂

 

Jak wiedzie rano na działkę i zjeżdża wieczorem, to może I tyle brać, aczkolwiek o godziwym zarobku to niema co myśleć. Ciekawe ile by wziął za koszenie na działce, szerokość półtorej kosy i długości 200 m, albo 150 metrów długo i 30 szeroko. Koszenia 20 minut dojazd 40, dlatego na tak małych pierdkach nikt na ha nie liczy tylko na godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, Desperado napisał:

Bzdura, kontrola jest z ciągnika, czasem puści, ale tyle co nic.

Taka kontrola to żadna kontrola, ktoś a najlepiej dwóch musi jechać i sprawdzać, zrzucić albo dołożyć aby jak najmniej mijaków było i ręcznego dosadzania potem.

Edytowano przez Chłoporobotnik
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Dalsze kawałki biorę usługę jak mają czas, bliższe tniemy swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Taka kontrola to żadna kontrola, ktoś musi jechać i sprawdzać, zrzucić albo dołożyć aby jak najmniej mijaków było i ręcznego dosadzania potem.

Mam taką sadzarkę już sam nie wiem od kiedy i nigdy nic nie dosadzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
1 minutę temu, jacor73 napisał:

Jak wiedzie rano na działkę i zjeżdża wieczorem, to może I tyle brać, aczkolwiek o godziwym zarobku to niema co myśleć. Ciekawe ile by wziął za koszenie na działce, szerokość półtorej kosy i długości 200 m, albo 150 metrów długo i 30 szeroko. Koszenia 20 minut dojazd 40, dlatego na tak małych pierdkach nikt na ha nie liczy tylko na godziny

Bizon - pszenica 6,5t/ha, gęsta, słomy w uj, bez sieczkarni, kawałek 15x150m, pół godziny, 150zł w 2020, w 2021 kawałek 20x100m pszenicy na 6,9t, z sieczkarnią plus 10x100m mieszanki z sieczkarnią 40 minut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Przed chwilą, Desperado napisał:

Mam taką sadzarkę już sam nie wiem od kiedy i nigdy nic nie dosadzałem.

Na końcach to po każdej trzeba dosadzić a po kubełkowej nawet jak jednego brakuje to motyczka i cyk. W zeszłym tygodniu jeszcze dosadzałem bo już na wierzchu są. Zawsze coś urośnie a po co pusta przestrzeń ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Bizon - pszenica 6,5t/ha, gęsta, słomy w uj, bez sieczkarni, kawałek 15x150m, pół godziny, 150zł w 2020, w 2021 kawałek 20x100m pszenicy na 6,9t, z sieczkarnią plus 10x100m mieszanki z sieczkarnią 40 minut. 

Nie dziw się, kosiłem takie działeczki, płotki warzywka drzewka uj wie co jeszcze, to schodzi tyle że hektar by normalnie machnął w tym czasie, a i dojazd z hederem po szosie, a idź pan w uj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

Trochę się do pieca dołożyło 😄👍

received_535777644746622.jpeg

ile teraz biorą?? 

420Nm będzie rwało poduchy, u mnie w fiacie już nawet nie wymieniam, parę razy mocniej w pedał przyciśnie i poduszka pod skrzynią od nowa wyrwana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Przed chwilą, Desperado napisał:

Nie dziw się, kosiłem takie działeczki, płotki warzywka drzewka uj wie co jeszcze, to schodzi tyle że hektar by normalnie machnął w tym czasie, a i dojazd z hederem po szosie, a idź pan w uj.

Dla mnie lux było za KR i powtarzam to po raz setny, teraz w porównaniu z tym co było to ujnia z grzybnią. Stawka za godzinę i uj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Na końcach to po każdej trzeba dosadzić a po kubełkowej nawet jak jednego brakuje to motyczka i cyk. W zeszłym tygodniu jeszcze dosadzałem bo już na wierzchu są. Zawsze coś urośnie a po co pusta przestrzeń ma być.

A co masz innego do roboty, 10-15 minut i podosadzane.

5 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Dla mnie lux było za KR i powtarzam to po raz setny, teraz w porównaniu z tym co było to ujnia z grzybnią. Stawka za godzinę i uj. 

SKR -om  to było na rękę, mało robić a nabić godzin, i to były inne czasy, paliwo części tanie.

8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Na końcach to po każdej trzeba dosadzić a po kubełkowej nawet jak jednego brakuje to motyczka i cyk. W zeszłym tygodniu jeszcze dosadzałem bo już na wierzchu są. Zawsze coś urośnie a po co pusta przestrzeń ma być.

Kupisz kubełkową, to i żenić się będzie trzeba, no ktoś z tyłu musi tam stać. :P

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955
5 minut temu, bratrolnika napisał:

ile teraz biorą?? 

420Nm będzie rwało poduchy, u mnie w fiacie już nawet nie wymieniam, parę razy mocniej w pedał przyciśnie i poduszka pod skrzynią od nowa wyrwana...

zalezy gdzie, w wawce chcą od 1100 netto wzwyż, ja płaciłem 700 akurat.

Bardziej się o dwumas boję i przeguby.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Desperado napisał:

SKR -om  to było na rękę, mało robić a nabić godzin, i to były inne czasy, paliwo części tanie.

Oj u nas KR było długo, do 2018 robili. 

7 minut temu, Desperado napisał:

Kupisz kubełkową, to i żenić się będzie trzeba, no ktoś z tyłu musi tam stać. :P

Nie trzeba, jeszcze ma kto jeździć i żadnej baby nie trzeba.

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
23 minuty temu, witejus napisał:

 może odchudzać się zacznij

Już 5kg zgubiłem przez rok 

Nawet nie wiem kiedy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4991
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

i żadnej baby nie trzeba.

ach ten upór.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
6 minut temu, Leszy napisał:

ach ten upór.... 

Po co siebie i innych uszczęśliwiać na siłę i brać na siebie odpowiedzialność? Niech jest jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

 

Nie trzeba, jeszcze ma kto jeździć i żadnej baby nie trzeba.

Ale wiesz jaki to balast taka kobita przy sobie na sadzarce w czasie suszy? nie myl z życiowym balastem.    :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993
TheraRolnik napisał:

Już 5kg zgubiłem przez rok  Nawet nie wiem kiedy 🤔

Piach z kieszeni wyleciał 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
6 minut temu, kris91 napisał:

Piach z kieszeni wyleciał 😛

Mówisz ubrania żem wyprał i 5kg mniej od razu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Z kołami??? Tamtą drugą to weź wywieźć na złom, co zarobisz to twoje. Będzie ważyła że sto kg chociaż???

W USA również na mondeo fusion mówią 

A jak już i samochodach mowa: jakbym dwa lata temu kupił nowe Tipo w bieda wersji, to teraz byłoby warte 5tys.zł więcej niż wtedy bym za nie zapłacił. Co się k.... dzieje z tymi cenami to jest szok. Nowa Dacia powyżej 90tys.zł, nowy Fiat też koło tego, i to obydwa w średniej wersji wyposażenia

Z kołami ;)

@Łolek zadzwonię jutro 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj