Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

stempos1980    7905
1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

Drogo taki biznes ?

No dzień dobry panu 

Ciekaw czy coś będzie z tego , bo stare trawy mam pod kostki , niby ciemne od azotu ale wody brakuje 🤨 

No jajca na tym Polsacie ...

Ja ci coś kiedyś powiedziałem na temat pana🤔 

U mnie niebo już chmury spowiły i słońca już nie ma. 

Najgorsza jest pszenica jara a tam gdzie sączki od melioracji idą to już kaplica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jahooo napisał:

Ja napisałem, że "nie w 15 minnut jak ostatnio" - może padać nawet kilka dni, oby nie taka nawałnica z wiatrem

Ooo tak tak 👍🙂

1 minutę temu, stempos1980 napisał:

Ja ci coś kiedyś powiedziałem na temat pana🤔 

U mnie niebo już chmury spowiły i słońca już nie ma. 

Najgorsza jest pszenica jara a tam gdzie sączki od melioracji idą to już kaplica

Ale z małej litery napisałem ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
Napisano (edytowany)
12 minut temu, gregor1284 napisał:

Slowem w  sedno 

Nie do końca, różnie bywa bo zerwie dach z magazynu zboża zalewa i d*pa, są przypadki że piorun napuernicza i całe stado w oborze lezy albo budynek płonie 

Wolę 5 l z normalnego deszczu niż 20 z nawałnicy 

A jakie budynki potrafi niszczyć burza to @PRIMOwidział jak u mnie był daleko im do lepianek 

Edytowano przez Łolek
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nic panowie, idę pompę zakładać do Zetora 👍 bo sianokosy czekają

@hubertb  Nie była wcale wyregulowana, na każdej sekcji inne dawki  , ach te kopalniane fachowcem z państwowej firmy 🤨 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
8 minut temu, witejus napisał:

Pasuje ci huragan,tornado?zdajesz sobie sprawę co to jest 40l wody w ciągu np godziny  na metr ,a co dopiero 400l jak tu jeden pisze?

Gdzie ci nadają huragany i tornada? Chłopie ostygnij. Za dużo obrazków w tv się naogladales w tv jak to w Ameryce wygląda. U nas zdarza się coś takiego raz na x lat. I to musza być do tego idealne warunki. Temperatury dzienne powyżej 35 stopni. Wtedy takie gorące powietrze jak zetknie się z zimnym to coś się dzieje. Ale nie jak teraz że 25 stopni a jeszcze wczoraj przymrozek był. Myśl samodzielnie. 

Swoją drogą jakby pogoda na polsacie się sprawdzała to polska była by metr pod wodą. U nich codziennie pada. Szkoda że u mnie przez ostatnie 40 dni może przez dwa dni popadało 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, Dziad932 napisał:

No nic panowie, idę pompę zakładać do Zetora 👍 bo sianokosy czekają

@hubertb  Nie była wcale wyregulowana, na każdej sekcji inne dawki  , ach te kopalniane fachowcem z państwowej firmy 🤨 

Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
51 minut temu, danielursus3p napisał:

 Chyba nie ma nic gorszego jak rok w rok zboże siać. 

Etam odkad pamiętam to non stop zboże po zbożu i rośnie

Ba nawet ziemniaki jedną odmianę mamy co 20 lat się sadzi swoimi i rosną

Co rok niby ostatni ale jak przyjdzie sie z nimi żegnać to zostają dalej bo lepszych nie ma.

Takze wiecie nie wszystko mądrzy mądrze wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
7 minut temu, krzychu121 napisał:

Gdzie ci nadają huragany i tornada?

choćby tu,sam to cytowałeś,coś z pamięcią nie tak?Screenshot_2022-05-20-07-18-35-262_com.facebook.katana.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Aż 4mm przewidują. Zważywszy że burzowy to po rzekach pójdzie i tyle go zobaczę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
25 minut temu, Dziad932 napisał:

Ooo tak tak 👍🙂

Ale z małej litery napisałem ☺️

Obojętnie z jakiej litery.

Jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14108
20 minut temu, Łolek napisał:

Nie do końca, różnie bywa bo zerwie dach z magazynu zboża zalewa i d*pa, są przypadki że piorun napuernicza i całe stado w oborze lezy albo budynek płonie 

Wolę 5 l z normalnego deszczu niż 20 z nawałnicy 

A jakie budynki potrafi niszczyć burza to @PRIMOwidział jak u mnie był daleko im do lepianek 

Łolek jak się w budynki nie inwestuje nie ogarnia a i na remontach/budowie przycina to porywa. Jak coś zgodnie ze sztuką to stoi. Stado można ubezpieczyć od takich tematów które opisujesz tylko kto tu ma oprócz mnie ubezpieczone? Najbardziej mnie śmieszy jak nie wiadomo jakie sprzęty a stoją w drewnianej stodole pod eternitem. Przecież jak wiatr za eternit się bierze to i kawałki tego eternitu do środka wpadają i tłuką. Każdy robi jak uważa. Znam i takiego co ciągniki i belarkę w szczere pole w burze wystawia, a znam i takiego który na jesieni pełna siana stodole drewniana podpalił. Miał ubezpieczony budynek ale bez mienia i dostał skromne 6 tysi za budynek które akurat mu starczyło albo i nie na zakup siana dla zwierzaków 🤷‍♂️

26 minut temu, krzychu121 napisał:

Gdzie ci nadają huragany i tornada? Chłopie ostygnij. Za dużo obrazków w tv się naogladales w tv jak to w Ameryce wygląda. U nas zdarza się coś takiego raz na x lat. I to musza być do tego idealne warunki. Temperatury dzienne powyżej 35 stopni. Wtedy takie gorące powietrze jak zetknie się z zimnym to coś się dzieje. Ale nie jak teraz że 25 stopni a jeszcze wczoraj przymrozek był. Myśl samodzielnie. 

Swoją drogą jakby pogoda na polsacie się sprawdzała to polska była by metr pod wodą. U nich codziennie pada. Szkoda że u mnie przez ostatnie 40 dni może przez dwa dni popadało 

Mógłbym z Tobą się Wódki napić gdybym pił wódkę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
5 minut temu, gregor1284 napisał:

Łolek jak się w budynki nie inwestuje nie ogarnia a i na remontach/budowie przycina to porywa. Jak coś zgodnie ze sztuką to stoi. Stado można ubezpieczyć od takich tematów które opisujesz tylko kto tu ma oprócz mnie ubezpieczone? Najbardziej mnie śmieszy jak nie wiadomo jakie sprzęty a stoją w drewnianej stodole pod eternitem. Przecież jak wiatr za eternit się bierze to i kawałki tego eternitu do środka wpadają i tłuką. Każdy robi jak uważa. Znam i takiego co ciągniki i belarkę w szczere pole w burze wystawia, a znam i takiego który na jesieni pełna siana stodole drewniana podpalił. Miał ubezpieczony budynek ale bez mienia i dostał skromne 6 tysi za budynek które akurat mu starczyło albo i nie na zakup siana dla zwierzaków 🤷‍♂️

Mógłbym z Tobą się Wódki napić gdybym pił wódkę 

W wielu przypadkach jest tak jak piszesz, ale i wiele nowych i że sztuką zbudowanych niszczy 

Nie chodzi o to co kolega napisał tylko w jaki sposób to zrobił 

Ale każdy ma prawo do swojego zdania, póki co jeszcze można 

19 minut temu, TheraRolnik napisał:

Jeszcze z 4 dni i wyjdzie na wierzch 

IMG_20220520_093540.jpg

Gorzej jak wyjdzie i se pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Jak teraz na juyupach patrzę jak budują to nie dziwo źe się rozwala

Kiedyś robili wycięcia zamki i to bez gwoździ by stało

Teraz krokiew do krokwi i wkręt

Krokiew na belkę i wkręt i się dziwia ze dachy lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, stempos1980 napisał:

Obojętnie z jakiej litery.

Jasne

Dobrze 🙋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14108

Mnie to rozwalają te "wiaty" budowane na sztukę do trzymania bydła. Znajomy pobudował coś takiego to w zimę woda pomarzła, bydlaki w śniegu leżały a na wiosnę ciągnikiem i ładowarka to trzymali żeby nie zabrało. Z tego wszystkiego to najbardziej żal tego bydła które tam stoi, buda jako buda to niech tam się zawali jeno ten dobytek głupocie gospodarza nic nie winien 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

Kurła jakie nudy. Deszcz przeszedł. Dosłownie 11 kropel na m².

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14108
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jak teraz na juyupach patrzę jak budują to nie dziwo źe się rozwala

Kiedyś robili wycięcia zamki i to bez gwoździ by stało

Teraz krokiew do krokwi i wkręt

Krokiew na belkę i wkręt i się dziwia ze dachy lecą.

Ba no wcześniej to zamek wycinali i te krokwy na murłacie się klinowaly pod naporem śniegu czy tam wiatru lub innego czegoś. Teraz to wkręta zetnie i wio idzie, ale panie szybko "dach w 3 dni". Ty Rychu jeszcze możesz pamiętać takie stare konstrukcje w których więźba jest przebijana "drewnianymi gwoździami", tam to się dopiero upracowali ludzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Weekend zacząłem

Nie bedę dzis nic robił

Pier🔨olę muszę po germańcu odsapnąć od brudu.

Na zapiekanke wstąpię jak po młoda pojadę 

A może jawą na przeglad podjechać bo po terminie 3 dni a dziś ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

Alfa laval ta firma jeszcze produkuje

Specjalna edycja, dla mnie 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
7 minut temu, gregor1284 napisał:

Ba no wcześniej to zamek wycinali i te krokwy na murłacie się klinowaly pod naporem śniegu czy tam wiatru lub innego czegoś. Teraz to wkręta zetnie i wio idzie, ale panie szybko "dach w 3 dni". Ty Rychu jeszcze możesz pamiętać takie stare konstrukcje w których więźba jest przebijana "drewnianymi gwoździami", tam to się dopiero upracowali ludzie 

Przecież wcześniej konstrukcje jętkowe były rzadkością dominowały płatwiowe. Nie można porównać ich bezpośrednio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
Napisano (edytowany)
17 minut temu, hubertb napisał:

Przecież wcześniej konstrukcje jętkowe były rzadkością dominowały płatwiowe. Nie można porównać ich bezpośrednio. 

we wszystkich budynkach starszych niz 1990 rok dachy w mojej okolicy były robione tak (piszę o gospodarczych)

cMw09IwHfbOL5VuOl5yQI7PwXhIpzAzW8LpQy3AX

Krokwie były zacinane na dole na jaskółczy ogon a w murłacie gniazdo

łączenia zazwyczaj tak images?q=tbn:ANd9GcSBlZ_CvYt-ajPY-q7PGBS

chociaż niekoniecznie już na drewniany kołek, częściej śruba

łączenia belek

43-0.jpg

 

a dziś tak, bez żadnego zamka i małym gwoździkiem:

oparcie-krokwi-na-murlacie-w-dachu-rozpo

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mieszkam w domu z lat 70 i mam płatwie tak samo jak w domu babci oraz stodole. Zacięcia a i owszem są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
7 minut temu, jahooo napisał:

a dziś tak, bez żadnego zamka i małym gwoździkiem:

I nieduży wiatr i dach odlatuje do ciepłych krajów a stare lepianki przetrwały potężne burze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
Napisano (edytowany)
15 minut temu, jahooo napisał:

we wszystkich budynkach starszych niz 1990 rok dachy w mojej okolicy były robione tak (piszę o gospodarczych)

cMw09IwHfbOL5VuOl5yQI7PwXhIpzAzW8LpQy3AX

Krokwie były zacinane na dole na jaskółczy ogon a w murłacie gniazdo

łączenia zazwyczaj tak images?q=tbn:ANd9GcSBlZ_CvYt-ajPY-q7PGBS

chociaż niekoniecznie już na drewniany kołek, częściej śruba

łączenia belek

43-0.jpg

 

a dziś tak, bez żadnego zamka i małym gwoździkiem:

oparcie-krokwi-na-murlacie-w-dachu-rozpo

 

Za przeproszeniem to h*j nie budownictwo teraz to amatorstwo jak by było piętka krokwi w gnieździe osadzona może i bez przebijania .

Budownictwo współczesne partactwo do potęgi 20 .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj