Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

bratrolnika    28746
5 minut temu, Karol6130 napisał:

Ja to myślę że on go już nie raz ogolił żeby rosło 😉

że taki mały Rumcajs będzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 minuty temu, danielursus3p napisał:

To bez orkowo  w delikatny mulcz siać. Nie powinno wywiewać z pola. Chyba nie ma nic gorszego jak rok w rok zboże siać. 

Jest jeszcze gorczyca, qq i buraki cukrowe 

Były jeszcze ziemniaki przemysłowe ale już koniec ziemniaków, w tym roku już przemysłowe nie były sadzone bo za dużo przy tym roboty a uj nie pieniądz tylko trochę jadalnych posadzone 

5 minut temu, witejus napisał:

opamiętaj się

Niby czemu 🤔 niech leje nawet dwa dni, ziemia wszystko przyjmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
4 minuty temu, bratrolnika napisał:

że taki mały Rumcajs będzie???

Raczej cypis, syn rumcajsa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Niby czemu 🤔 niech leje nawet dwa dni, ziemia wszystko przyjmie

Ty najpierw przeczytaj

ze zrozumieniem) do czego napisałem dopiero się odzywaj

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
8 minut temu, danielursus3p napisał:

Chyba nie ma nic gorszego jak rok w rok zboże siać. 

jest można siać na zmianę z rzepakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dla mnie może spaść nawet 10x tyle co w prognozie, aby nie w 15 minut jak ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
13 minut temu, witejus napisał:

opamiętaj się

Z czym? Ziemia potrzebuje deszczu i to bardzo dużo. Dla mnie może i spasc 60l/M2 i nie będzie za dużo. Tornad nie nadają a że trochę powieje to normalne. Przy każdej burzy strasza ludzi jakby koniec świata się zbliżal i część ludzi pełne gacie ma. Przy normalnej burzy musi być wichura. Chyba że ktoś ma szopki popodpierane deskami że ledwo stoją to się boi każdej wichury. Mi to nie przeszkadza że wieje. Nawet jak dach gdzieś mi zdejmie to od tego jest ubezpieczenie. Najbardziej przeżywają ci co mają nastawiane lepianek i szkoda im kasy na ubezpieczenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
Napisano (edytowany)

Bez komentarza 

Ale lekcja pokory była by wskazana 

Edytowano przez Łolek
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Karol6130 napisał:

Jakby co to ja już doje 🤭

IMG_20220520_082001.jpg

 Alfa laval ta firma jeszcze produkuje 🤔 , myślałem że teraz już pod nazwą Delaval

11 minut temu, jahooo napisał:

Dla mnie może spaść nawet 10x tyle co w prognozie, aby nie w 15 minut jak ostatnio

Jasio u nas nawet w 15 minuty nic nie padało 🤷🏼‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
11 minut temu, jahooo napisał:

Dla mnie może spaść nawet 10x tyle co w prognozie, aby nie w 15 minut jak ostatnio

was już całkiem poyebało od gorąca,za chwilę będziecie beczeć że potop i armagedon

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Od jakiego gorąca ? w maju temperatura nie przekroczyła jeszcze w dzień 25 stopni u mnie - to jest gorąco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
15 minut temu, krzychu121 napisał:

Z czym? Ziemia potrzebuje deszczu i to bardzo dużo. Dla mnie może i spasc 60l/M2 i nie będzie za dużo. Tornad nie nadają a że trochę powieje to normalne. Przy każdej burzy strasza ludzi jakby koniec świata się zbliżal i część ludzi pełne gacie ma. Przy normalnej burzy musi być wichura. Chyba że ktoś ma szopki popodpierane deskami że ledwo stoją to się boi każdej wichury. Mi to nie przeszkadza że wieje. Nawet jak dach gdzieś mi zdejmie to od tego jest ubezpieczenie. Najbardziej przeżywają ci co mają nastawiane lepianek i szkoda im kasy na ubezpieczenie

Slowem w  sedno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, witejus napisał:

was już całkiem poyebało od gorąca,za chwilę będziecie beczeć że potop i armagedon

Wituś coś taki nerwowy , jak nie popada to będziesz się bił z Ukraińcem w markecie o bułkę albo jogurta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
Przed chwilą, Dziad932 napisał:

Wituś coś taki nerwowy

Pasuje ci huragan,tornado?zdajesz sobie sprawę co to jest 40l wody w ciągu np godziny  na metr ,a co dopiero 400l jak tu jeden pisze?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
Dziad932 napisał:

29 minut temu, Karol6130 napisał:

Jakby co to ja już doje 🤭

 Alfa laval ta firma jeszcze produkuje 🤔 , myślałem że teraz już pod nazwą Delaval

11 minut temu, jahooo napisał:

Dla mnie może spaść nawet 10x tyle co w prognozie, aby nie w 15 minut jak ostatnio

Jasio u nas nawet w 15 minuty nic nie padało 🤷🏼‍♀️

wrócili do starej nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958
witejus napisał:

Przed chwilą, Dziad932 napisał:

Wituś coś taki nerwowy

Pasuje ci huragan,tornado?zdajesz sobie sprawę co to jest 40l wody w ciągu np godziny  na metr ,a co dopiero 400l jak tu jeden pisze?

w Siedlcach kiedyś spadło 50 l w godzine to zalało przejazdy pod wiaduktami i jedyne straty jakie były to zalane kilka aut ameb umysłowych , widzi że wody 1.5 metra i się pcha osobowym w to 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, witejus napisał:

Pasuje ci huragan,tornado?zdajesz sobie sprawę co to jest 40l wody w ciągu np godziny  na metr ,a co dopiero 400l jak tu jeden pisze?

Kilka lat temu była taka ulewa co spadło koło tego w godzinę 

Na górach w polu rowy porobiło a dwa dni później praktycznie nie było śladu po tym deszczu, wszystko wsiąkło 

Oj jaka wtedy qq była po takiej ilości wody 😊 a akurat wtedy wschodziła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, witejus napisał:

Pasuje ci huragan,tornado?zdajesz sobie sprawę co to jest 40l wody w ciągu np godziny  na metr ,a co dopiero 400l jak tu jeden pisze?

Zdaje sobie , zimą już dachy naprawiałem , Ale nie nadają znów takiego tornada , i nie będzie takich opadów , u mnie nie będzie wcale według IMGW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja napisałem, że "nie w 15 minnut jak ostatnio" - może padać nawet kilka dni, oby nie taka nawałnica z wiatrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

Drogo taki biznes ?

 

Skromne 2,4 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, slawek74 napisał:

wrócili do starej nazwy

To nie wiedziałem 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj