Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Bananek    16827
Chłoporobotnik napisał:

W końcu słońce i w miarę bez wiatru.

A u mnie od wczoraj pada. 😉


Ale nabździało tylko kilka litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
1 minutę temu, Bananek napisał:

A u mnie od wczoraj pada. 😉

Tego to nie wołam, jutro może sobie parę litrów pobabrać a w tygodniu to niech ładna pogoda jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Przed chwilą, superfarmer02 napisał:

Czym? 

"Grupą pojazdów". Na 5 traktorów. Dwa z siewnikami, jeden z agregatem, jeden z przyczepą z nawozami i jeden z rozsiewaczem. 

Kurła po Huzarze chwasty już aż skręca, dobrze, że psiknięte.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 PANOWIE  [ i panie] na dziś planowane mam rżnięcie  ,tak to szumnie wygląda ,a tu kilka szybek ,o takie łooooo zastępstwo . achhhhh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
Przed chwilą, kizak napisał:

 PANOWIE  [ i panie] na dziś planowane mam rżnięcie  ,tak to szumnie wygląda ,a tu kilka szybek ,o takie łooooo zastępstwo . achhhhh 

,,Raz do rzeźni rzeczki brzegiem sześć prosiątek szło szeregiem.Z drugiej strony szło dziewczęcie,i o dziwo też na rżnięcie''

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dziś ładna pogoda , może by jakiego herbicyda zrobić w zbożu 🤔 , może lepiej w poniedziałek dziś uprawa na Efa 

Jeszcze raz zapytam , rzodkiew oleistą lubią sarny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
6 minut temu, Ursus932bis napisał:

rzodkiew oleistą lubią sarny

Mogą nie lubić a i tak zeżrą. Posiałem gorzki łubin i niby miały nie ruszać, spokojnie poczekały aż urośnie i zrobiły sobie open bar....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184
11 minut temu, radekz200 napisał:

Ni trza się szykować do Lidla 😛😛 @Pafnucy jak nie zrobisz zdjęcia klucza na tle swoich kafelków to nie uwierzę 

 Swego czasu tu pytalem o klucz kablowy ,a kupiłem Ryobbi  czy jakoś tak akumulatorowy ,parks ,trochę tańszy  .tylko te NM ,u niego mnie nie przekonały ,a w ryobi ,co ustawione na nim ,tak według dynamomertyka wlecze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
Chłoporobotnik napisał:

1 minutę temu, Bananek napisał:

A u mnie od wczoraj pada. 😉

Tego to nie wołam, jutro może sobie parę litrów pobabrać a w tygodniu to niech ładna pogoda jest. 

A jutro to nie w tygodniu? 🤔


Łolek napisał:

A ja na odpust na Wojciecha, jest tu jaki Wojtek albo Jerzy 

Jest tu jeden Marek co to w poniedziałek stawia. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856

A niedziela to taki dzień, który liczę tak jakby poza tygodniem. Tydzień to od poniedziałku do soboty a ta niedziela to tak na przyprzążkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
Chłoporobotnik napisał:

A niedziela to taki dzień, który liczę tak jakby poza tygodniem. Tydzień to od poniedziałku do soboty a ta niedziela to tak na przyprzążkę.

Ty nie wierzący to ci niedziela ani święta wolne być nie powinny. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856

Ja tam mogę robić. W polu czy przed komputerem mogę robić, dla mnie wsio. Ostatnie dwa lata żniwa w niedzielę wypadały, ile razy w niedzielę się z owadami robiło, nic dziwnego. 

Edytowano przez Chłoporobotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Ursus932bis napisał:

No dziś ładna pogoda , może by jakiego herbicyda zrobić w zbożu 🤔 , może lepiej w poniedziałek dziś uprawa na Efa 

Jeszcze raz zapytam , rzodkiew oleistą lubią sarny ?

w poplonie u mnie chodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 

2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

A niedziela to taki dzień, który liczę tak jakby poza tygodniem. Tydzień to od poniedziałku do soboty a ta niedziela to tak na przyprzążkę.

 bo ty nigdy kawalerem nie był 😉 ,kużwa byś doświadczył co to niedziela ,a szczególnie deszcz w poniedziałęk ,choć tak do południa🛏️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4856
Przed chwilą, kizak napisał:

 

 bo ty nigdy kawalerem nie był 😉 ,kużwa byś doświadczył co to niedziela ,a szczególnie deszcz w poniedziałęk ,choć tak do południa🛏️

Ja się nie szlajam, dla mnie 22 to już najpóźniejsza pora na złożenie się do snu. Ot i dziś, zaraz Posejdon, potem owady jeśli pogoda się nie zepsuje, sprzątanie po łączeniu rodzin i wieczór, będzie można znów o spaniu myśleć. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, kizak napisał:

,kużwa byś doświadczył co to niedziela

Niedziela to pikuś, najgorszy był poniedziałek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, radekz200 napisał:

Ni trza się szykować do Lidla 😛😛 @Pafnucy jak nie zrobisz zdjęcia klucza na tle swoich kafelków to nie uwierzę 

 

16506966763873700263969039112486.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
kizak napisał:

 bo ty nigdy kawalerem nie był 😉 ,kużwa byś doświadczył co to niedziela ,a szczególnie deszcz w poniedziałęk ,choć tak do południa🛏️

😁😁👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już Ci jakoś dziwnie tego kciuka wykręciło 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

  Jak kawalerka  ,to szlajanie ,to nie mam pytań ,ja ćwierć wieku żonaty ,ale co za kawalerki było ,to jeszcze i  dzisiaj w kułak się śmieję' ,ochhhhh  te paliwo na kartki a jak gorzałka smakowała ,,

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj