Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bananek    16681
40 minut temu, HF86 napisał:

jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Heniek obiecuje powrót dopłaty uzupełniającej. nawet 40 zł do hektara 🙉🙉🙉

dla małych do 30 

już myślę w co te pieniądze zainwestować 🤔

Skoro już o wsparciu mowa to niech ktoś mi wytłumaczy. Tu chodzi o dopłaty bezpośrednie do bydła czy to zupełnie jakaś inna płatność? 

IMG_20220115_090406.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mi łunia dała.

zadzwoń i się dowiedz. przy galopującej inflacji drugą ratę za koguta oddasz. :D

3 minuty temu, radekz200 napisał:

A @Pafnucy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
GRZES1545 napisał:

@Karol6130, cena nie jest zła jak na tę czasy. A jak z transportem czym to postawisz?

samochód z hds może by poradził silos nie jest ciężki pięciotonówka waży coś 400kg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046
2 minuty temu, Bananek napisał:

Skoro już o wsparciu mowa to niech ktoś mi wytłumaczy. Tu chodzi o dopłaty bezpośrednie do bydła czy to zupełnie jakaś inna płatność? 

IMG_20220115_090406.jpg

Na początku o onw pisze a później o płatnościach do zwierząt. Trochę się to zlało temu grajewiakowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810
20 minut temu, 6465 napisał:

@bratrolnika co o tym myślisz? https://www.olx.pl/d/oferta/zabudowa-do-przyczepy-rolniczej-d50-autosan-d47-d55-d45-CID757-IDJiTBO.html trochę drogo.🤔 Siłownik +kule+uszy +robota. To +5tys. Nie starczy.

No sporo ceni, ale jak kompletne ponad 30 chcą to w sumie się równa.  I było by bez roboty :/

4 minuty temu, radekz200 napisał:

No właśnie tak sobie wydumalem tera bym dał 25 i za rok 25 😛

To już Ty musisz wiedzieć. Nowa to nowa, a jak bez procentu to ma to nawet sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
gregor1284 napisał:

2 minuty temu, Bananek napisał:

Skoro już o wsparciu mowa to niech ktoś mi wytłumaczy. Tu chodzi o dopłaty bezpośrednie do bydła czy to zupełnie jakaś inna płatność? 

Na początku o onw pisze a później o płatnościach do zwierząt. Trochę się to zlało temu grajewiakowi 

Właśnie nic przez to zrozumieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, radekz200 napisał:

No właśnie tak sobie wydumalem tera bym dał 25 i za rok 25 😛

lux pomysły z rana miewasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czwartą zamówił,,,, bo ładna była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046
5 minut temu, GRZES1545 napisał:

A co popsuł się Ursus🤔?

Może ma to samo co marian dziędziel z siekiera? 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Karol6130 napisał:

17 pusta, kurki nie stoją 

gdzie Pan jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933
45 minut temu, Łolek napisał:

W Kutnie i w Siemieniczkach koło Kter ale to może @Marcin133@Marcin133 lepiej będzie wiedział

Znasz tereny😉 ten drugi to mój Szwagier😀💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
46 minut temu, radekz200 napisał:

Korzystał ktoś z takich ofert? Jak to wyglada? 

ECBDEABF-3785-4D60-8F1C-60770B683523.jpeg

Luks sprawa, płacisz raz w roku ratę albo dwie raty a maszynę masz nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28701
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Yo. Dobrze myślisz. U ślusarza.

Tego największego i najmądrzejszego na cały powiat, a może nawet i województwo

Nie trawie go, w opowieściach to on promy dla Nasa spawał, a jak mu Braciak maszynkę do bobu zawiózł do przeróbki to dwa lata koło psiej budy stała i nie przerobił, musieliśmy jechać ją zabrać bo by do końca zgniła 

58 minut temu, 6465 napisał:

@sznajdik ty zajmujesz się remontem przyczep?

A może poleci ktoś kogo co remontuje przyczepy?

Podobno @pawel885 robi takie tematy

45 minut temu, 6465 napisał:

@bratrolnika co o tym myślisz? https://www.olx.pl/d/oferta/zabudowa-do-przyczepy-rolniczej-d50-autosan-d47-d55-d45-CID757-IDJiTBO.html trochę drogo.🤔 Siłownik +kule+uszy +robota. To +5tys. Nie starczy.

Drogo 

A te Kutno czy okolice nie wypaliło???

@6465 tutaj spróbuj, pewien nie jestem, ale zadzwonić możesz 

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-ciezarowo-rolnicza-zmiana-przeznaczenia-CID757-IDEn6Ls.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj