Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

slawek74    12098
6465 napisał:

Moja córka to by jadła no okrągło kluski z keczupem.

1 minutę temu, slawek74 napisał:

i keczupem 😊

 

a takie swojskie to mocno rumiane z patelni na tłuszczu też pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12098
donweter1989 napisał:

A Niamcy też tak jak my w kartoflu zakochani?

 

Sąsiad mieszka w Hamburgu to twierdzi, że oni tam "pire" jedzą. Nawet kiedyś mnie częstował taką papką co to w paczce jako proszek była i dolał wody i wyszło takie obrzydliwe ciulstwo.

gówno jedzą i gówno się znają 🤭🤪😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4712
Przed chwilą, donweter1989 napisał:

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki do sadzenia wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Jakbym nie miał na to zbytu to bym tego nie sadził... W sensie Vinety. Inny ziemniak to ładny, gładki a tu taki "nierówny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Przed chwilą, slawek74 napisał:

gówno jedzą i gówno się znają 🤭🤪😁

O to to👍 ogólnie nie polecam. Jak kleik dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14051
14 minut temu, Baks00 napisał:

Dokładnie,

 

Schabowy jak chcesz mieć duży,to raz ciachasz nie do końca a drugi plaster do końca i klepiesz😎

O Ty jesteś kucharz z zamiłowania. Jaki wpływ według Ciebie ma poziom kortyzolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12098
stempos1980 napisał:

1 minutę temu, radekz200 napisał:

Jak tam żyjeta? 

I już byłeś z zadatkiem na cycepe? 

nie kupi 🤭🤪

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Jakbym nie miał na to zbytu to bym tego nie sadził... W sensie Vinety. Inny ziemniak to ładny, gładki a tu taki "nierówny".

Vinieta też już u nas była i chyba była ok. Ja Bryzy lubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4712
Przed chwilą, donweter1989 napisał:

Vinieta też już u nas była i chyba była ok. Ja Bryzy lubiłem.

W smaku nie jest zła, tylko wygląd taki ma "mniej ładny". No i w zeszłym roku był taki problem, że było mokro to w tych wszystkich zagłębieniach ziemia zostawała, musiała dobrze wyschnąć, to i wtedy przebieranie szło.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1545

No ja tajfuna drugi rok juz mam z tego wzgledu ze plenne i susze znoszą. Ale mialem teraz pomieszane z jakąś wczesniejsza odmiana i musze czystego tajfuna na sadzenie kupic. Na ogrodzie tesciowa jakies czerwone sadzi ale male toto rośnie. Tyle ze smaczne. A bronke to pamietam dobrze,z parnika bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12263
8 minut temu, Pafnucy napisał:

zapukaj kiedy. pogadaj. może na kierowcę weźmie...

Zapukać z chwalić. I ziemię można w dzierżawę puszczać😁

Przed chwilą, slawek74 napisał:

bryza i vineta lux 👍👍👍

Bryza mocno żółte kiedyś u mnie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14051
15 minut temu, donweter1989 napisał:

A Niamcy też tak jak my w kartoflu zakochani?

 

Sąsiad mieszka w Hamburgu to twierdzi, że oni tam "pire" jedzą. Nawet kiedyś mnie częstował taką papką co to w paczce jako proszek była i dolał wody i wyszło takie obrzydliwe ciulstwo.

W piekarniach stosują taki "chips" zmieniaczany. Zalewasz to gorącą wodą i powstaje takie pure 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4712
Przed chwilą, Belaruss820 napisał:

No ja tajfuna drugi rok juz mam z tego wzgledu ze plenne i susze znoszą. Ale mialem teraz pomieszane z jakąś wczesniejsza odmiana i musze czystego tajfuna na sadzenie kupic. Na ogrodzie tesciowa jakies czerwone sadzi ale male toto rośnie. Tyle ze smaczne. A bronke to pamietam dobrze,z parnika bardzo dobre

Mi się podoba w Tajfunie to, że on długo zielony jest... Wszystkie inne przy mojej agrotechnice już uschną i zarastają a w Tajfunie u znajomego jeszcze badyle zielone, a też podobnie do mnie uprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12263

Może by jutro który podjechał trza gnój powyrzucać z całego tygodnia😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14051
9 minut temu, donweter1989 napisał:

Też mam aktualnie dylemat jakie ziemniaki wziąć na wiosnę do sadzenia. Gala i Gwiazda mi się wyrodziły już. Może takie same ale nowe 🤔 a może vinieta

Viniete miałem w tamtym roku i nie mój smak toto ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12263
1 minutę temu, Strongman napisał:

A zauważyliście ze w sklepach niema cipsów już z 3 tyg.

Jak nie ma🤔 u mnie w biedrze za stodołą są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, 6465 napisał:

Może by jutro który podjechał trza gnój powyrzucać z całego tygodnia😔

na którą mam być?

a nie wyjazd mam.... ale pamiętaj że chciałem...

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj