zimnepiwo

Ciągnik japoński - używany

Polecane posty

zimnepiwo    30

Witam, planuje kupić mini traktorek (tzw. japoński)  z napędem 4x4, powyżej 15KM z gryzarka kwota to max 19tys. Czy ma ktoś taki w użyciu,na co zwrócić uwagę przy zakupie?. Może ma ktoś sprawdzonych handlarzy(firmy) zajmujące się sprzedażą takowych. Niektóre firmy dają gwarancję na używane , brać to pod uwagę czy to "pic na wodę". 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja w lubelskim kupiłem w okolicach Zamościa yanmara f5 albo 6 niewiem bo jestem poza domem. Cena ok 21tys z glebogryzarka. 3cyl diesel ponad 15km 3 prędkości wałka stan jak ze sklepu zero stanu zużycia.  Naklejki oryginalne.  Dokupiłem mulczer przyczepkę i plug i daje rade. Kupiłem od handlarza ale tam doradził co i jak oleje oryginalne bo są czułe na nie . Części typu filtry itp dostępne polecam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Rzeszów sprawdzałem bo najbliżej niestety nic poniżej 20k. Zamość, okolice Milicza-Wroclawia też (akurat tam najwięcej mają) tylko że ciężko się dogadać. Znalazłem jakąś firmę co gwarancję daje z pod Milicza tylko nie wiem czy respektują tą gwarancję czy kończy się za bramą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

Świat Traktorków Ogrodniczych Trzebieszów Pierwszy 3, 21-404 Trzebieszów Pierwszy 501 491 448 https://g.co/kgs/Yirpzm pytaj tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Sprawdzę i tego handlarza. Ogólnie niby mają dużo te firmy (handlarze) ale jak mówisz im co chcesz i żeby wysłali kilka fotek (bo jechać od 200do 500km w jedną stronę bo z podkarpackiego jestem to przesada żeby Coś oglądać)to ciężko.

Sprawdzałem wiadomości do tej firmy(bodajże Agroland) mówili że przyślą oferty na email niestety do tej pory cisza

Edytowano przez zimnepiwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Ja kupiłem w Małuszynie, blisko Trzebnicy od firmy Selltech, kupiłem w sierpniu yanmar f15d, gwarancja rozruchowa na pół roku, z turem i glebogryzarką dałem 24500. 

 

Firma bardzo porządna, w listopadzie traktorek zaczął mi ciężko palić bo rozszczelniła się pompa wtryskowa ( to jeden problem, i miałem mały wyciek oleju z przedniego mostu), zadzwoniłem, powiedzieli żebym przywiózł traktorek. Zawiozłem po dwóch dniach od zgłoszenia usterki i po kolejnych dwóch dniach już miałem traktorek sprawny do odebrania bez żadnego problemu. Zrobili wszystko na gwarancji. Tak więc szczerze mogę polecić zakup w firmie Selltech. 

 

https://traktorki.com/pl/c/Minitraktory/13

Mają również wiele sprzętu do tych traktorów, od pługa do orki po zamiatarki przyczepy i tym podobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

To nie tak dużo dałeś jak z turem i gryzarka. Nie mruczeli że może sam zepsułeś ,na co miałeś gwarancję na silnik czy coś więcej. Sprawdzę i tam chodzić daleko od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
2 godziny temu, zimnepiwo napisał:

To nie tak dużo dałeś jak z turem i gryzarka. Nie mruczeli że może sam zepsułeś ,na co miałeś gwarancję na silnik czy coś więcej. Sprawdzę i tam chodzić daleko od domu

Nie dużo bo mój yanmar ma 15 koni, nie chciałem większego bo nie raz robi się w ciasnych miejscach, taczki sprzedałem 😁, mój posiada poszerzenie tylnej osi oraz szerokie tylne opony. 

 

Nie było problemów z gwarancją, zadzwoniłem że jest problem z paleniem i cieknie gdzieś paliwo i bez żadnych głupich pytań powiedzieli żeby przywieźć ( zapytałem czy to będzie naprawa w ramach gwarancji to odpowiedzieli że tak bo nie minęło pół roku od zakupu) gwarancja obejmuje mechanicznie cały traktorek, nie obejmuje rzeczy które się normalnie eksploatują czyli olej, opona, filtr, żarówka i takie pierdoły. 

Popatrz sobie na ich stronę co tam podałem, chociaż na stronie nie mają tego zbyt dużo, na placu jest więcej. Najlepiej jakbyś skontaktował się z Dawidem, to jest gość który nawet jak nie jest w pracy w sobotę 😁 to jak nie odbiera odrazu to po krótkim czasie oddzwania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Oglądałem ich stronę,na chwilę obecną nie było tam dużo wystawione. To chociaż tyle że problemów nie miałeś z uznaniem gwarancji,bo z tymi firmami to różnie bywa . Spróbuję po świętach teraz nie będe d*py komuś zawracać. Napisałem email z zapytaniem do nich zobaczę czy się odezwą. Mi wąski potrzeba pod truskawki , niestety tak posadzone że innymi nie wjedzie. Do tego czasu jednoosiowym ciągnikiem uprawiałem ale tego ponad 0,5ha się narobiło i już zaczyna być męczące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

No pół hektara jednoosiowym to już wyczyn, ale weź se tura do traktorka, nie będziesz żałował, wszystko będziesz nim robił, najlepsze jest to że wlejesz zbiornik paliwa i jeździsz i jeździsz i jeździsz i tak dalej 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Myślałem też o turze ale 5 więcej trzeba dać. Pewnie by go wykorzystał bo i w ogrodach czasem robię o ile czas jest bo jeszcze do roboty i truskawki (teraz posadziłem późne jeszcze to i sezon się przedłuży). Najgorzej z opryskiwaniem tego bo ręcznie to robię a schodzi parę godzin aż ręce odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
22 minuty temu, zimnepiwo napisał:

Myślałem też o turze ale 5 więcej trzeba dać. Pewnie by go wykorzystał bo i w ogrodach czasem robię o ile czas jest bo jeszcze do roboty i truskawki (teraz posadziłem późne jeszcze to i sezon się przedłuży). Najgorzej z opryskiwaniem tego bo ręcznie to robię a schodzi parę godzin aż ręce odpadają

Mają oni też opryskiwacz 6 metrów lanca, 200 litrów cieczy. 

Planujesz się bawić w te truskawki to ułatwić sobie te zabiegi, wiem że to koszty ale kiedyś zdrowia Ci koszty nie wrócą. 

Edytowano przez Bialy8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Pola to około hektar mam to nie zawiele na tym posadzi czegoś innego. Zainteresowałem w nawodnienie a konkurencji na tę chwilę nie mam tutaj gdzie mieszkam to narazie się opłaca. Opryskiwacz też oglądałem około 2-2,5tys. Czy ten ciągnik da rady z pługiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam polecam yanmar f 15 mam taki od 2008 z ładowaczem rocznie robię 500g godzin ciągnik jest w pełni mechaniczny i co ważne że napęd jest przodu załączany i silnik 3 cylindrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja mam 2 skibowca nowego. Cena ok 1tys zł za nowy. Skibki 20 może 25cm ale daje rade oram rocznie 30ar tuneli . Tyle że w moim yanmarze napęd przód jest na stałe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Rozważałem powyżej 15KM ale slysze że nawet te 15konne dają radę . A tu Każdy dodatkowy kucyk trzeba 1tys dołożyć. Jakie marki(może modele) używacie i są najmniej awaryjne i części dostępne a jakie mają złą opinię . Mój budżet raczej wąski więc raczej na starszych modelach będe się bazował. 

@damianmarlena powiedz jakim cudem handlarze sprzedają te ciagniczki (20-30letnie) z przebiegiem przeważnie do 1tys motogodzin jak ty robisz 500 rocznie

 

Edytowano przez zimnepiwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

A jak tutaj motogodzina jest liczona od zapalenia ciągnika ,czy on musi mieć odpowiednie obroty, lub w inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

A ile takie silniki wytrzymują bez generalnego remontu albo przynajmniej wymiany pierścieni. W ukraińskich (bądź białoruskich) mini(mikro) ciągnikach typu żubr, scout itp. o ile się nie mylę,ten silnik (jednotlokowy)ma wytrzymać 4tys motogodzin . A jak to z Japończykami ile one wytrzymują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
3 godziny temu, zimnepiwo napisał:

@Bialy8011 dzwoniłem do Trzebieszowa mały wybór , nie sprowadzają już używek,. Tylko nowe

Tam w Trzebnicy? W Małuszynie dokładnie? Kurde jak byłem miesiąc temu to mieli pełno używek, nowymi też się zajęli ale jakieś 3 miesiące dopiero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj