GranicaMen

Żywienie kur niosek, Jaki premix ?

Polecane posty

GranicaMen    1

Cześć,

Od jakiś 4 miesięcy prowadzę hodowlę kur niosek, stado liczy obecnie około 50 kur z czego 30 to Rossa, a reszta Leghorny. Z racji drożejących cały czas koncentratów (zdrożał o 1/3 w ciągu miesiąca), chcę przejść na premixy, w celu znacznego obniżenia kosztów paszy:

1. Jaki premix polecacie dla niosek ? Najlepiej taki by nie wymagał zastosowania olejów, choć jeśli się nie uda przeżyje i taki :)

2. Jaką granulację kredy pastewnej polecacie ? Obecnie stosuje 1-3mm i wydaje się być najlepszą wcześniej stosowałem piaseczek i nie wydawał się zdawać egzaminu.

3. Co myślicie o stosowaniu po części Bobiku zamiast Soi? I co myślicie o śrucie poekstracyjnej sojowej w żywieniu niosek ?

mironrak    3

1. Używałem mieszanki DN z Dolfosu 2.5%. Efekt był zadowalający. Sam w tej chwili myślę o powrocie do tego premiksu. Ja ogólnie stosuje zwykły olej rosliny do sklejenia paszy - niestety nie mam dostępu do innych olejów na terenie. Dodając olej do śruty jest mniej pylista. 2. Aktualnie stosuje 1-3mm - wydaje mi się, granulowana kreda jest najlepsza. Mniejsze zapylenie śruty. 3. Nie stosowałem nigdy śruty sojowej.

• Thanks 1

Wiadomość z agroFakt.pl

mironrak    3

To zależy jak śrutujesz zboże. Ja robię tak, że w srutowniku mam zdemontowane sita i puszczam ziarno na same bijaki. Druga sprawa czy masz mieszalnik czy będziesz jakoś to ręcznie mieszał. Ja używam do tego zwykły olej roślinny rzepakowy lub słonecznikowy. Ja stosuje 1-1.5l na 100kg paszy. Jeśli dajesz tą pylista kredę będziesz musiał użyć więcej.

GranicaMen    1

Staram się robić to po fachowemu, więc staram się robić coraz grubsza śrutę robić. Jak na razie za mieszalnik służy mi betoniarka, ale jak się trafi mieszalnik w dobrej cenie całkiem możliwe że kupię. Dzięki wielkie 

mironrak    3

Też zaczynałem od betoniarki i od bąka, Trafił mi się komplet używany i kupiłem: śrutownik, waga i mieszalnik. W bąku był problem z grzaniem się śruty, a teraz spokoj.

GranicaMen    1

No ja mam trochę lepiej na starcie bo nie bawię się już z bąkiem tylko mam gniotownik sipmy i tam można sobie regulować odstęp między walcami i tak stopniowo zwiększam szczelinę by robić grubsza śrutę. Przy kukurydzy strasznie widać różnicę przy zwiększeniu odstępu jest wiele mniej pyłu

GranicaMen    1

Skoro przechodzę na premixy to najwyższy czas zakupić poekstracyjną śrutę sojowa. I będę chyba jeszcze zamiast zwykłego oleju roślinnego do sklejenia paszy używał oleju sojowego. Wczoraj robilem pasze i powiem ci że super skleja ten olej prawie zero pyłu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgnesW
      Witam serdecznie hoduje kury rasy Ayam Cemani .mialam pieknego koguta okaz zdrowia waleczny . Wczoraj nagle opadł z sił na grzebieniu plama krwi , pod wieczór  rzygał gęstą wydzielina z dzioba i zdechl. Choroba 24h . Nie chciał juz jeść i tylko pił wode . Czy mógł walczyć ze szczurem na przykład  i zdechl czy to choroba bakteryjna?  Zastanawia mnie co się mogło wydazyc . W kurniku jest 23 kury i u żadnej nie ma oznak choroby . Apetyt mają. 
    • Przez Anika114
      Cześć wszystkim. Z poniedziałku na wtorek jedna z moich 10 tygodniowych kur została silnie poturbowana. Niestety do dziś zagadką jest dla mnie, jak to się stało, gdyż kurnik był szczelnie zamknięty, kury między sobą się nie gryzą. Kurka ma wygryziony bok, i część nogi, tak, że nie może na nią stanąć, ani nią poruszać. Została odłączona od stada i próbuje ją leczyć na własną rękę. Na chwilę obecną czuje sie normalnie, je bardzo dużo, ale martwi mnie brak poruszania nogą. Dodatkowo noga zaczęła robić się żółta i bardzo ciepła. Co robić w tej sytuacji? 

Na zdjęciu jest pokazana noga o której mówię. Rana jest od wewnątrz nad zgięciem

• Przez Barbatoos
      Witam,
      czy wie ktoś co to może być, że kury znoszą jajka i na skorupce jest krew? Później z takiej kury cieknie krew i zostanie wydziabana przez inne kury.
      Walczymy z tym od dwóch lat i zawsze połowa stada nam pada. Weterynarz coś podaje ale nie zdaje to rezultatów...

• Przez Ann_a
      Witam, 
      Mam kilka kur. Ostatnio dostałam koguta. Mam go od 1,5tygodnia. Kogut jest młody ma 4 miesiące. Niestety 2 kury go nie akceptują. Szczególnie jedna która zachowuje się właśnie jak kogut. Ciągle go dziobią. Mam możliwość odseparowania go od kur i tak zrobiłam ale to wyjście na teraz. Nie wiem co mogę zrobić dalej. Może ktoś miał taką sytuację albo może coś poradzić. 
    • Przez Rolniczka91
      Witam.Hoduje kury rasy rosa i leghorn.Mam problem z kurami rasy leghorn.Otóż kury są u mnie już pół roku,były już odchowane.Na początku niosły jajka,a teraz wogóle tych jajek nie znoszą.Chodzą na wolnym wybiegu,warunki mają dobre-w kurniku jest jasno,dużo miejsca.Dostają ziarno,latem trawa,i paszę po której znosily małe jajka,a po zaprzestaniu dawania paszy nie mam ani jednego jajka od nich.Nie wiem jaka może być tego przyczyna.Czy te kury to po prostu gorsza rasa?Proszę o jakiekolwiek rady.Dodam iż z kurami rasy rosa nie mam aż tak wielkiego problemu,ponieważ tyle lat od kiedy je hoduje znoszą jednak te jajka.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj