robert1226

Valtra G

Polecane posty

grys    279

witam coś mało uzytkownikow serii G Ja jestem posiaaczem od wrzesnia G 105 H obesnie ma 180g chetnie poznam kogoś kto ma taka maszyne aby sie wymienić doświadczeniami pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

witam ponownie nadal czekam na użytkowników serii G chętnie bym się wymienił doświadczeniami pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 11.02.2022 o 14:24, robert1226 napisał:

Tez czekam na jakieś info  jak tam się sprawiają.

a masz taką czy zastanawiasz sie nad taką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Mam g 115 od listopada .

super i jak wrażenia jak się sprawuje u mnie na dzieńdobry były wymienione siłowniki amortyzacji przedniej osi bo robily sie lekko mokre zauważył to serwisant na przeglądzie na 50 h i zalecił wymianę a miał bym do Ciebie pytanie jak u ciebie działa system sigma power bo u mnie sie nie załancza i ma to serwis ogarnać na dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Jeszcze nie miałem serwisu ciągnik dojechał po pracach także dopiero teraz 50 godzin będzie , a tak na razie wszystko ok , a co to są jest to sigma power jeszcze nie do końca się w nim rozeznalem .

Gdzie brałeś ciągnik bo ja w Gniewkowie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Ja też nie wiedziałem że takie coś mam jest to podniesienie mocy przy pracy z wom (brona wirową) przy pełnym obciążeniu albo w transporcie na zakresach C,D i powinna się zaświecić żółta kontrolka kiedyś z modów czytałem książkę i wyczytałem daję coś około 10/15%mocy jutro mają to uruchamiać bo sprawdzali po vinie i powinno być a czasami by się przydało dam znać co i jak

A brana była w Włoszczowie znajomy serwisant powiedział mi że na gwarancji robić nią wszystko bo jak ma coś wyjść to niech wyjdzie cytuje nawet do kibla nią jeździj wady jeśli są to wychodzą między 150a300godzin tak mi powiedział ja od września mam 180h i zaraz się jej zacznie robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Tak się domyślałem ale nie byłem pewien że to o te zwiększenie mocy nie robiłem z wałkiem pod obciążeniem tylko trochę w beczkowozem i obornik przyczepa  pod wyciągu woziłem , niedługo pujdzie w pole  to i w godziny będą leciały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
Dnia 14.02.2022 o 20:58, grys napisał:

 

Jak można wiedzieć to ile cię skasowali za pierwszy przegląd pytam bo mają do mnie teraz przyjechać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
10 godzin temu, robert1226 napisał:

Jak można wiedzieć to ile cię skasowali za pierwszy przegląd pytam bo mają do mnie teraz przyjechać .

 

Obiecywałi przy podpisywaniu umowy że będzie nie całe 2 tyś a wyszło 3 coś że niby wszystko zdrożało, wymieniali wszystkie filtry czyli paliwo silnik i skrzynia biegów olej w silniku i olej w przednim moście i zwolnicach . Ja poprosiłem żeby mi zostawił wszystkie filtry bo tam sa numery i można na przyszłość gdzie inndziej kupić a nawet ceny porównać i oleje też sobie zostawiłem miałem naszykowane pojemniki . Olej ze zwolnic jest przekładniowy to naprzykład do starego zetora do zwolnicy sie nada a silnikowy coś zakonserwować można zgodzili się bez problemu bo przecież to moje częsci więc jak będziesz chciał naszykuj czyste pojemniki i podpisz jaka banka z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 17.02.2022 o 21:05, robert1226 napisał:

Jak można wiedzieć to ile cię skasowali za pierwszy przegląd pytam bo mają do mnie teraz przyjechać .

 

mam do sprzedania dwa obciążniki do valtry 480 kg i 850 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
14 minut temu, robert1226 napisał:

To jest balast na przedni tuz ?

tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

ok rozumiem jak by ktoś chciał to mam a jak mogę wiedziec ile cie kosztowała valtra i z jakim wyposarzeniem i iedy ja zaklepałes bo w zeszłym roku ceny sie co chwilę zmieniały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Amortyzacja osi i kabiny  przedni tuz zaczep górny automat poszerzenie tylnych błotników isobus max ilość lamp za 285 netto zamawiany w marcu dojechał 4 .11 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

to ja nie mam poszerzenia błotników (a szkoda bo chlapie trochę) reszta tak samo  ale zamawiana ostatniego stycznia 250tyś netto w lutym była podwyżka +15tyś dojechala wrzesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Na początku to miałem zamiar kupić steyra , myślałem że na valtre mnie nie stać , steyra mi wycenili na 275tys i finansowanie było kiepskie ,a valtre tylko dychę więcej i finansowanie fabryczne dużo lepsze i ciągnik też dużo lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

u mnie też była oferta steyr ja brałem maszyny na prow i chyba sie jakoś dowiedzieli ale jednak nie skorzystałem valtra to moj pierwszy nowy traktor na gospodarstwie cała reszta to stare 40 letnie wysłużone maszyny więc myślę ze sporo mi ułatwi pracę będzie miała sporo pracy bo przeznaczam ja praktycznie do wszystkiego ma za zadanie orać siać ,wziołem do niej bronę wirowa 2,5m opryskiwacz zawieszany 1600l 18m głębosz ścierniskowy agregat i co było ważne ze ma skrzynię z opcja auto w żniwa w transporcie bo może żona jezdzić do tej pory sam sobie młuciłem i zwoziłem bo bałem sie kogoś puszczać na te stare traktory bo to wiadomo jak ze starymi jest albo coś zawiedzie albo bieg wyskoczy albo chamulec mocniej na jedno koło mam 35ha i tak sie sam bujałem kombajn rower w heder zeby po traktor wrucić. fajną funkcja jest start stop i auto start czyli byle kto siada i daje radę jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Mój to jest drugi nowy ciągnik pierwszy był farmtrac 11 lat temu gospodarstwo się nie rozrosło ale potrzebny większy bo farmtrac w prasie zamocno dostawał ,a teraz w dodatku wymieniłem prasę na taką z rotorem i nożami będzie lepiej w paszowozie ,maszyny też wymieniłem kosiarkę na dyskowa 3m i talerzowkie na kompaktowa 3m i jeszcze czeka na rozrzutnik 8 t . Ornego mam ok20 ha reszta łąki także u mnie nie będzie aż tak mocno ciężko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć,Zastanawiam się nad Valtrą G135 lub N135. Z ładowaczem i gps w wersji verso to koszt 440 i 470netto.

Mam jeszcze na oku nowego Deutz 6135C z ładowaczem i gps, skrzynia rvshift jest tanszy o 40tys.

Ceny poszybowały albo mam co negocjowacc. Najważniejsze mam dylemat który :). Na dniach bede widział na żywo ale valtra z tego co widze na necie to premium. Czy napewno az taka róznica do Deutza?

Teraz mam 5100C z przebiegiem 3t i potrzebuje większy ale nie aż tak duży. Praca mulczer 3m, agregat upr-siewny 3m, plug 4skiby, czasem ładowaczem

Ktoś rzuci troszkę słowem? :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Skurwiele z serwisu za pierwszy przegląd na 50mtg wystawili fakturę na 4100 brutto , a przysłali takiego tłumoka że po wymianie filtrów paliwa nie potrafił odpowietrzyć za samą jego robotę prawie 450 zł napisali za dojazd po 4,40 za kilometr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian44    1

Hej. Mam 125. Jestem mega zadowolony jak narazie bo idealna dla mnie i moich maszyn... *problemu z orka brak (3+1 unia ibis l na long)

*Agregat unia ares 3rzedy pazurow wal rurowy + 3m kongskilde stopkowy. Nie ma problemu(sam tur brak zrywania przodu)

A głównie martwił mnie te prace. 

Tur- super. Bardzo płynna regulacja. Troszeczkę mam problem z podczepieniem osprzętu ale może przez przyzwyczaja do ładowarek( lepsza widoczność)

To plusy 

Minusy to

Mógłby być lepszy skręt dla porownania case mx100c ( ciągnik tego samego geberytu jest zwrotniejszy)

No i teraz coś co bardzo mnie zmartwilo i co dzisiaj zauwazylem po otwarciu maski to lekko wilgotne gąbki przy chłodnicy... Iii brak  plynu w zbiorniczku, podrdzewialo koło od sprężarki itd

VALTRA ma dopiero 42h 

Jutro tel na serwis...

Edytowano przez Damian44
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
    • Przez cslukasz
      Mam problem z ciągnikiem znajomego. Otóż w tamtym roku dwa razy przetarły się kable od przedniego TUR'a i wyleciał cały olej. Ostatnim razem przetarły się z prawej strony i zdążył zjechać z pola na podwórko (ok 100m), poprzednim razem wyleciało tyle oleju że skrzynia nie działała. Teraz problem taki że w garażu zanim zaczeliśmy wymieniac przewody, tylni podnośnik podnosił baaaardzo powoli (około 2 minut by podnósł do samej góry, gaz mało daje) pomyślałem że mało oleju więc bierzemy się do roboty, po wymianie przewodów podnośnik nadal bardzo powoli idzie do góry. Cała reszta hydrauliki działa wzorowo razem z wywrotem. Ale zauważyłem że jak ustawi się podnośnik w pozycji by podnosił i użyje się dzwigni od tura w którym kolwiek kierunku to ponosnik idzie jak szalony do góry, ale pod obciążeniem i tak słabo, na pusto w góre idzie. Przewody są na odpowienim miejscu więc to odpada. Średnica przewodów też odpowiednia. Przy podnoszeniu podnośnika przyciskiem na konsoli (recznie) zapala się dioda pod książką, a czasami miga. Pomóżcie, i czy obędzie się bez komputera ?
    • Przez andrz17xd
      Chciałbym się dowiedzieć czy w ciągniku valtra serii t gen.3 zawór przedniej osi powinien trzymać powietrze z układu zawieszenia pneumatycznego czy powietrze powinno zejść? Możliwe, że jest uszkodzony zawór przedniej osi? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj