123rolnik123

Jaki ciągnik na 1 hektar i sprawy komunalne?

Polecane posty

Cześć, co polecilibyście na taki mały obszar? Traktor byłby wykorzystywany też do prac komunalnych typu odśnieżanie i koszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fetorek 6245 - wygodny, komfortowy, wydajna hydraulika no i moc rzeczywista większa o jakieś 20 koni według tego co w dowodzie - i to prawdziwe konie a nie jakieś zachodnie  wyimaginowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Ciągnik jaką ma mieć moc, z jakimi maszynami ma współpracować. Jeżdżąc po kraju, to przy odśnieżaniu i koszeniu widziałem traktory od Ursusa C-330 po zachodnie traktory o mocy do 200KM.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michal97 chciałbym coś nowego, ale nie mam  doświadczenia w tym temacie i biorę każdą możliwość pod uwagę 🙂

Wędrowycz85 dzięki za odpowiedź, z tego co widzę traktor jest spoko ale dla mnie raczej za duży, myślałem o czymś mniejszym. 

Bergaman31 myślałem o czymś w granicach 30km, oprócz koszenia trawy koło domu (zależy mi żeby traktor nie był za ciężki) i odśnieżania do traktora chciałbym dokupić też: pług do orania i glebogryzarkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
5 godzin temu, Wędrowycz85 napisał:

fetorek 6245 - wygodny, komfortowy, wydajna hydraulika no i moc rzeczywista większa o jakieś 20 koni według tego co w dowodzie - i to prawdziwe konie a nie jakieś zachodnie  wyimaginowane.

No on ma chyba ze 100 koni 🤣

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106
123rolnik123 napisał:

Bardziej do sporadycznego użytku ale u siebie. 

to raczej nie pchał bym w coś nowego , zwrócić się pewnie nigdy nie zwróci . no chyba że to hobby i ma się $$ to jestem za 😀, w przeciwieństwie do większości tego forum . a jak nie to co 330 , t 25 c 360 3p ewentualnie jakieś mikro ciągniki typu Kubota , yamar , iseki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simsones dzięki za odpowiedź kiedyś chodziły mi po głowie 330 , t 25 c 360 3p ale te traktory są już tak wypracowane, że pewnie więcej czasu spędziłbym na naprawach niż na pracy w polu. 

Zastanawiam się raczej nad czymś mikro. 

Bergman31 dzięki za odpowiedź patrzę teraz na MF 235/ Ursus 2812 i MF 255/ Ursus 3512 ale mam wrażenie że to tez są traktory "doświadczone" i zawsze się w nich coś sp....a ja za bardzo nie mam głowy do napraw. 

Edytowano przez 123rolnik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

u nas na firmie mają yamara ok 25km modelu nie pamiętam , ma 4x4 do tego więcej biegów i jest mniejszych gabarytów ,a z tego co mówił operator ( rolnik) to uciągiem i spalaniem dorównuje c 330 . kosz ok 20000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Z  nowych jeszcze Farmtrac 6050cv, 50KM, napęd 4x4, skrzynia 8/8, cena od 64900zł netto.

Lub Farmtrac 26 4x4, 25KM.

9 minut temu, jonek98 napisał:

ewentualnie ten mały arbos

Albo bliźniaczy Lovol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, 123rolnik123 napisał:

@simsones @bergman31 @jonek98  @akooo Dzięki za propozycje, tak patrzę na Farmtrac 6050cv traktor wydaje się spoko tylko cena.... i tu pojawia się kolejne pytanie czy wiecie może jak jest z vatem w przypadku nierolnika? 

A co na tym hektarze uprawiasz?

Edytowano przez akooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mariuszd93 napisał:

No on ma chyba ze 100 koni 🤣

Niektórzy psychofani marki twierdzą, że nawet więcej😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj