włodek

C360 3P - haki CBM - warto czy nie

Polecane posty

włodek    16

Witajcie,

Czeka mnie na wiosnę wymiana ramion podnośnika. Moje pracują od nowości i kule są już tak wyrobione że mają prawie 1cm luzu na maszynie. I teraz zastanawiam się co to zrobić, iść w ramiona z hakami czy zakładać standardowe. Podpowiecie? Faktycznie z tymi hakami jest wygodna? Jak rozmawiam z właścicielami nowych ciągników to opinie są różne. Jedni chwalą, drudzy mówią że bez przerwy się zacinają. Różnica w cenie jak wiadomo spora. Haki niemal dwukrotnie droższe. Dopłacać czy brać normalne ramiona? Ja osobiście mimo iż moje mają ogromny luz, to mam czasem problem z wypięciem czy podpięciem maszyny. Zwłaszcza takiej która ma szeroko rozstawione zapięcia. Trzeba się mocno namęczyć. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dla mnie bez sensu hak przy takim ciągniku i tak lekkich maszynach
oryginalnej belki też bym nie zakładał lepiej te kwadratowe z czecha z wymienną kulą
CIĘGŁO DOLNE KOMPLETNE 55115050 ZETOR za 493,50 zł z Gołuchów - Allegro.pl  - (8588933464)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak haki to i odciągi trzeba zmienić od razu bo na łańcuchach to nie wygodnie. Przy ciężkich maszynach to bajka takie haki bo same maszyne przesuną jak nie podjedziesz na milimetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Odciągi to mam już dawno wymieniona bo z tymi łańcuchami to mnie szlak trafiał. Tylko opony mi niszczyły jak nie założyłem belki albo nie związałem a ze związywaniem też nie było wcale łatwo bo co przyspawałem nowy łańcuszek, miesiąc i był zerwany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Wędrowycz85 napisał:

Jak haki to i odciągi trzeba zmienić od razu bo na łańcuchach to nie wygodnie. Przy ciężkich maszynach to bajka takie haki bo same maszyne przesuną jak nie podjedziesz na milimetry.

jak kierowca głąb to i odciągi nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Myślę , że warto zamontować haki , najlepiej kat.2S (lżejsza wersja kat.2), przy ciągniku przyspawać nowe końcówki. Poza tym te oryginalne listwy  były robione z lepszego materiału , nie to co teraz z byle stali. Osobiście mam zamontowane w 30-tce kat.1 .Przy odpinaniu wystarczy kule odbezpieczyć i haki same opadają , nie trzeba nic z buta atakować. 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Wiesz co, ja bym chętnie kupił same haki i dospawał ale jest problem. U mnie te kule co są przy moście też mają olbrzymie luzy a one są nie wymienialne. Chyba że uciąć końcówkę i dospawać nową bo inaczej to tego nie widzę. Tylko musiał bym dać do jakiegoś porządnego spawacza bo to jednak będzie poddawane sporym siłom a nie chciał bym zostawić maszyny w polu podczas pracy. Sam nigdy takich grubych i narażonych na duże przeciążenia elementów nie spawałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

 

8 minut temu, włodek napisał:

 Sam nigdy takich grubych i narażonych na duże przeciążenia elementów nie spawałem. 

Skoro coś tam spawałeś to spokojnie dasz radę.belka ma stosunkowo duży przekrój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kiedyś też miałem taki dylemat a teraz na pewno nie wrócił bym do standardowych. Nie słuchaj że lekkich maszyn nie da się zapiąć, jest funkacja automat i manualna. Opryskiwacz albo rozsiewacz możesz wrzucić na haki.

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja do c 385. Kupiłem nowe końcówki, jakoś nie wpadłem na pomysł haków i nie wiedziałem że to taka wygoda puki nie kupiłem ciągnika z hakami. Ja sam przespawałem i nic się nie dzieje z tym. Jak niema luzów na tuzie to haki są wygodne.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Do c360 najgorzej zapiąć talerzówke i kultywator . Resztę idzie nadrzucic kilka cm. Z hakami wygoda ale ale też trzeba w miarę dobrze podjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jockerfarmow się naogladaja i później pomysły. To jest siontka daj spokój

Ty se daj spokój i przestań jeździć ojca ciągnikami. Jak Ci przyjdzie 3 razy dziennie przepinać sprzęt bo przypuszczam że 3 ciągników nie posiada to sam zobaczysz jak to jest wygodne. Ja się tak WKU..łem na c385 z zapinaniem opryskiwacza na uszczelnionym tuzie że kupiłem ciągnik tylko do rozsiewacza i opryskiwacza. I to tylko na 40 ha.  Po prostu czas, i zmęczenie dawało mi we znaki a uroki ursusów to już swoją drog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

kolego Najpierw zmierz czy takie haki podejdą pod maszynę a  czy warto ?  nad tym nie ma co się zastanawiać nawet bo warto


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Łącznik centralny już wymieniłem w tym roku na hydrauliczny. Przepracowałem na nim całą jesień i wygoda niesamowita. Po prostu rewelacja. Można sobie precyzyjnie ustawić maszynę bez wychodzenia z ciągnika i kręcenia tą śrubą. One tanie nie są. Teraz jeszcze podrożały. Ja za swój dałem 631zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
aezakmi666 napisał:

Do c360 najgorzej zapiąć talerzówke i kultywator . Resztę idzie nadrzucic kilka cm. Z hakami wygoda ale ale też trzeba w miarę dobrze podjechać. 

talerzowke mam na belce i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
15 minut temu, Marionos napisał:

Muszę wymienić odciągi i wieszaki. Panowie jakie odciągi polecacie?

Nie wiem czy ktoś nie uzna tego jako reklamy ale ja odciągi kupowałem w 2019r w mizarze, firmy Morga. Z tego co wiem to hurtowniarolnicza.pl sprzedaje ich części. Generalnie bardzo polecam tą firmę. Naprawdę robi jakościowe rzeczy z porządnego materiału. Odciągi fajnie pomalowane piecowo. Teraz jak szukam jakiejkolwiek części to zawsze na początku patrzę czy Morga jej nie produkuje i jak mają to biorę od nich. Wiadomo, cena nie jest niska i jak szukasz po taniości no to niestety ta firma odpada ale za jakość się płaci. Dobry gatunek stali też tani nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
1 godzinę temu, włodek napisał:

Nie wiem czy ktoś nie uzna tego jako reklamy ale ja odciągi kupowałem w 2019r w mizarze, firmy Morga. Z tego co wiem to hurtowniarolnicza.pl sprzedaje ich części. Generalnie bardzo polecam tą firmę. Naprawdę robi jakościowe rzeczy z porządnego materiału. Odciągi fajnie pomalowane piecowo. Teraz jak szukam jakiejkolwiek części to zawsze na początku patrzę czy Morga jej nie produkuje i jak mają to biorę od nich. Wiadomo, cena nie jest niska i jak szukasz po taniości no to niestety ta firma odpada ale za jakość się płaci. Dobry gatunek stali też tani nie jest. 

Nie nie musi być najtańsze. Robię ten sprzęt dla siebie:)
To wieszaki wezmę Morga lub te z sygnowane Ursus.

A jaki typ odciągów? Dobre łańcuchy jak były, czy lepiej inny typ (widziałem sztywne na profilu).
Maszyny  to standard do c360 + łyżka na tył.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

W necie ostatnio zakupy robiłem w hurtowniarolnicza.pl lub sklep.mizar.com.pl/

Odciągi:

- oryginał Ursus chyba waryński im robi  https://sklep.mizar.com.pl/lancuch-boczny-c-360-oryginal-ursus-46650390-p-9504.html

- Morga niby polski produkt  https://sklep.mizar.com.pl/lancuch-boczny-c-360-morga-4665039-m-p-43880.html

- chiński od 7211  https://sklep.mizar.com.pl/lancuch-boczny-zetor-5211-7211-55115098-72115005-czeski-p-4772.html

 

Ja kupiłem ostatni z Zetora ze smarowniczką, ale obecnie się zastanawiam czy się nie pośpieszyłem może ta Morga by była lepsza no i polska:)

 

A wieszaki poza chińskimi są Morga komplet 300 zeta:

https://sklep.mizar.com.pl/zestaw-wieszakow-prawy-i-lewy-c-360-morga-4665020-4665011-p-49078.html

Te profile nie ustawisz na sztywno, zawsze jest pewien luz i maszyna lata od lewa do prawa. Otwory się wyrabiają ... chyba łańcuch są jednak lepsze bo większa możliwość regulacji.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Ja łańcuchy odradzam. Specjalnie je wywalałem bo jak tylko nie spiąłem ramion to tłukły o koło jak szalone. Odkąd wymieniałem na sztywne, problemu nie ma. A kupiłem dokładnie te: https://sklep.mizar.com.pl/zestaw-stabilizator-boczny-uniwersalny-kompletny-morga-2szt-c-360-p-48298.html też z mizara. Później znalazłem że dystrybutorem tych części Morga jest hurtowniarolnicza.pl i oni mają największy wybór. Jedyna rzecz jakiej nie polecam Morgi to pompa podnośnika. Taka niebieska. Niby wzmocniona. Nie testowałem ile podniesie ale u mnie po rozgrzaniu podnosiła gorzej niż oryginalna. Dlatego ją odesłałem i kupiłem hylemtoską wzmocnioną do tura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj