Leszy

Problem z rozdzielaczem hydraulicznym(chyba?)w rozrzutniku Rolland.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5013

Słuchajcie mam rozrzutnik Rolland rolltwin-165 z własną hydrauliką. Ma zbiornik oleju, pompę na przekaźniku i rozdzielacz sterowany elektrycznie. Wszystko działało dobrze do czasu aż musiałem wymienić przewody od siłowników przy gilotynie.. Po połączeniu z powrotem zasuwa nie działa prawidłowo. Dokładnie to działa jedynie jak jednocześnie włączę taśmę.  Jak przełączam sam przełącznik od gilotyny to tylko lekko drgnie, ale nie ma siły jej podnieść ani opuścić. Jak włączę chociaż na chwilę taśmę i trzymam przełącznik od zasuwy to idzie z pełną siłą. Zanim zacznę sam rozkręcać wszystko, to może ktoś coś podpowie? Co tu się mogło wydarzyć? 

Na dole idą przewody od zasuwy, a na górze od posuwu taśmy.  

IMG_20211216_121020.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Się nieznam ale może gość spartolił zakucie przewodu. Za mocno ścisnął i zamknął światło przewodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Toć by wtedy nie szło wcale..Tu coś rozdzielacz przycięło elektrozawór albo co.... Wykręcaj to co masz na wierzchu te elektrozawory i zawór tam jakiś masz przeciążeniowy chyba.... Może coś zobaczysz....przedmuchaj przeczysc... Daj napięcie zobacz czy zawory działają 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
1 godzinę temu, Marcin7745T napisał:

wstaw zdj całej instalacji hydraulicznej w rozrzutniku

To już może jutro. Jednak wygląda to tak. Ze zbiornika idzie przewód do pompy, na tym zdjęciu nie widać. od pompy idzie do rozdzielacza, ten środkowy na pierwszym planie. Drugi  środkowy idzie z powrotem do zbiornika. Te dwa dolne idą bezpośrednio do tyłu na siłowniki. Górne idą do tej kostki z tyłu gdzie jest filtr i regulacja posuwu, i wychodzą do sinika napędzającego taśmę. Jedynie łączą się w tym rozdzielaczu. 

 

15 minut temu, Agrest napisał:

Się nieznam ale może gość spartolił zakucie przewodu. Za mocno ścisnął i zamknął światło przewodu?

Myślałem to rozpiąć i podłączyć bezpośrednio na traktor ale nie chce mieszać oleju. Jednak wydaje mi się, że nie chodziłaby ta gilotyna w ogóle, a chodzi gdy pogrzebię przy posuwie taśmy.  

Myślałem, że może coś się zapowietrzyło, ale chyba już wszystko co było do odpowietrzenia to odpowietrzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7745T    2

dziwny ten rozdzielacz bo wygląda jak trzy sekcyjny, mówisz ze zasuwa działa dopiero jak ruszysz sekcje od taśmy? trzeba sprawdzić czy suwak sie nie klokuje, jakaś pierdoła moze go zablokować i nie dojdzie do końca wtedy część oleju idzie na przewal i do zbiornika a jak włączysz tasme to ona zabiera olej a ze bedzie miała wiekszy opór od klapy to zrobi cisnienie potrzebne do jej otworzenia możesz nagrać krótki film i wstawić na YT i podesłać link ? z filmu wiecej sie wywnioskuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Trzeba będzie to rozkręcić, ale mi się nie chce za to zabierać. Dziś spróbowałem przekaźnik przez biegi do tyłu i przodu. By też pompa tak zadziałała. Teraz to wygląda tak, że jak włączę WOM i przełącznik to zasuwa idzie powoli(lepiej niż było). Jednak jak najpierw załączę ten przełącznik od gilotyny do góry, i później załączę przekaźnik to idzie prawidłowo. Muszę te elektrozawory mieć jakiś problem z przestawieniem gdy idzie pełne ciśnienie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7745T    2

wychodzi na to ze pod obciążeniem nie może go załączyć, zamień przewody te od zasuwy daj w inną sekcje rozdzielacza i sprawdź czy działa poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

a może zapowietrzył się  elektrozawór miałem ta przy  łyżce emily  było powietrze   i nie przełączało sekcji  bo powietrze trzymało suwak  poluzuj przewody i puść ciśnienie może wypcha powietrze

Edytowano przez darkdevil
dopisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Skoro masz węże podpięte na szybko złączach to zamień postów taśmy i gilotynę miejscami. Sprawdzisz czy się jakiś syf z przewodów nie dostał do rozdzielacza i nie blokuje suwaka. Zmiana obrotów na pompie nic nie da bo to urządzenie ma jeden kierunek przepływu... Możesz sprawdzić na wyłączonym silniku czy słychać pracujące elektrozawory w rozdzielaczu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj