Zaloguj się, aby obserwować  
Krystianrolnik

Silos 10 ton

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mamy zamiar kupić silos BIN 10 TON http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=57 . I mam takie wątpliwości co do rozładunku trochę nie podoba i się wizja kucania pod szyberkiem z workiem i potem podrywanie worka z ziemi pełnego zboża. Jak wygląda taki rozładunek ?? i co myślicie na temat takich BINów w standardzie ? Bardzo proszę o odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

No tak tylko trzeba pamiętać o zaleceniach inżynierów Bin-a że nie można zbyt dużo zboża ściągać przez ten zsyp.

Poprzez występujące naprężenia silos może się odkształcić.

A nie ma w standardzie takiej kieszenie co idzie do środka silosa (okregu dna) ?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@Krystanrolnik

Jak jest pokazane na filmiku wyżej załadunek na przyczepa odbywa się prze tzw. workownice właśnie w ten sposób można odkształcić ściany bina.

 

Przykładowo Bin 28Ton ma 5 blach do góry na początku drugiej blachy od dołu zaczyna się kieszeń która pod kątem (ok)30 stopni od podłoża.

Spójrz tu na zdjęcie doskonale widać w jakim żmijka jest położeniu.

 

http://www.agrofoto....a-cyklop-t-214/


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Płytę pod silos (płyta fundamentowa) robisz sam. To są dodatkowe koszty które doliczyć musisz bo bina. Płyta wykonana jest z betonu i siatki zbrojeniowej. Kształt płyty w twoim wypadku to kwadrat, grubości i rodzaju betonu nie pamiętam, a siatka zbrojeniowa to chyba pojedyncza (od 28t już jest podwójna- zresztą wszystkie materiały dostaniesz pocztą a w nich będzie co i jak

Bloczki służą tylko do podparcia podłogi i one są już wliczone w koszt silosu

Ja też mam silos 28t- to jest zaj...sta sprawa a zwłaszcza ta podłoga tylko trzeba mieć dmuchawę (ja swoja kupiłem za 900zł, polską, wywaliłem kosz i jest ok). czujesz że zboże jest ciut mokre to włączasz dmuchawę i gra muzyka

Co do workownika to możesz go zamontować na jakiej wysokości chcesz, a to że jak zboże zsypujesz nim to g...no prawda że się bin może wywalić. Najwięcej wiedzą ci co nie mają ;)

Osobiście polecam zamawiać z centrali silosy (Aleksandrów Kujawski) bo pośrednicy tak zawyżają cenę że żal o tym pisać :D . Ten 10t to strasznie mały nie lepiej coś większego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisze nie za mały ten 10T. Nie lepiej coś większego np.30-40T . Może dzisiaj wystarczy ci 10T ale za rok dwa może będzie za mały powiększysz gospodarstwo i wtedy trzeba przerabiać albo drugi stawiać. ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek

w 50 sekundzie to widać ??

 

A mozecie mi wyjaśnić terminy ;

-centralny wlot załadunkowy

-boczny wlot załadunkowy

 

marcin to żeby workownik był wyżej to trzeba w fabryce zamówić ??

 

Wybaczcie ale jestem kompletnie zielony w tym temacie i potrzebyję rzeczowych porad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale jeśli dobrze napisałeś i chodzi o "wlot" to centralny oznacza właz wejściowy ten na samym czubku a boczny to ta rura do załadunku silos dmuchawą

albo

"wylot" czyli ten workownik (boczny) http://www.youtube.com/watch?v=Pv4rtFYAXlw&feature=player_embedded i centralny (

) a dlatego centralny bo bieże ze środka podłogi

Workownik zamontują ci pracownicy montujący gdzie chcesz bo otwór wycina się szlifierka, więc nie musisz nic wspominać przy zamówieniu. Jedyny otwór który jest standardowo wycinany w arkuszu w fabryce to ten centralny wylot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Tak w 50 sekundzie widać to o co mi chodziło.

@marcin87

Jeżeli do mnie było to stwierdzenie z wyrażam opinie o sprżecie którego nie mam to jesteś w błędzie bo właśnie u mnie w (28t)tamtym roku się odkształciła ściana właśnie przez ten wysyp do worków.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to jest rękaw rozładowczy ??

A centralny wlot to to co widać w tej 50 sekundzie w filmiku który podałem ??

 

 

Z tymi odkształceniami to może w tych waszych dużych silosach ale chyba nie przy 10 tonach. Sąsiad ma 10 tonówkę z '96 roku i spuszcza tylko tym workownikiem i nic się nie dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Krystian co ty tak zaniepokojony tymi terminami:centralny wlot, boczny wlot, itd. :) do 10t i tak żadnych opcji nie ma dopiero od 60t Z logicznego punktu rękaw rozładowczy to ten na filmie 50s a centralny wlot to pewnie te wieko na szczycie- albo sam już nie wiem ;):D ;[ mam gdzieś instrukcje ze swojego a tam jest na pewno napisane o co chodziło konstruktorowi

Krystian rozważ jednak większy silos bo 10t to jest nic

 

Bartek akurat mam 28 i nic mi se tam nie zniekształciło a wysypuje workownikiem bo dużo zachodu z tym drugim. Przecież jak wysypujesz workownikiem to niewielki kąt się robi w silosie nie ma prawa nic przeważyć no chyba że mokre zboże miałeś i się nie obsypywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jest w standardzie ale to jest centralny WLOT ZAŁADUNKOWY czyli nim ładuję ziarno do silosu ?? Przecież na filmie oni z tego pobierali zboże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie wiem ale tak na chłopski rozum to:

centralny wlot załadunkowy- wieko na szczycie silosu

boczny wlot załadunkowy- taka rura z boku silosu do której podłącza się dmuchawę do zboża też ją widać na filmie w czase 50s

rękaw rozładowczy- to właśnie czym rozładowują silos (50s) a dlatego rękaw bo od otworu do środka podłogi idzie taki rękaw pod kątem w który wsuwa się żmijkę- inaczej jak by nie było rękawa to zboże się by ci sypało

workownik- to już chyba ustalone

podłoga perforowana(?)- taka z otworami do przedmuchu

Jeszcze masz: tylko nie wiem jak to się nazywa

-podłączenie do dmuchawy do wentylacji

- czujnik nadmuchu- taka rureczka którą wodo napełniasz

W opcji:

masz jeszcze otwór w podłodze i żmijkę pod podłogą i wiele opcji z tym związanych ale nie ma co pisać tu bo to od 60t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj