Krystian33

Nowy ciągnik 50 KM na sezon 2022

Polecane posty

Krystian33    0

Witam. Mam pytanie: Jaki nowy ciągnik wybrać o mocy 50 koni mechanicznych? Poszukuję właśnie o takiej mocy, gdyż chcę zmienić dotychczasowego wysłużonego Zetora 5011. Na coś nowego, o podobnej mocy. Tylko z przednim napędem. W internecie dużo jest ogłoszeń z ciągnikami: Farmatrac 555 dtc v, Farmatrac 6050 c v, Lovol M504, Arbos 3055, Solis 50. Który waszym zdaniem jest najlepszy? A może coś jeszcze innego doradzicie, aby wybrać? Albo też, którego nie polecacie wybrać. Może ktoś też ma styczność z tymi ciągnikami, to też niech podzieli się opinią. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Bierz większy potem będziesz żałował że nie ma większej mocy. To co na papierze nie idzie z tym co będzie na polu. Kiedyś konie były inny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115

Kupujac nowy ciagnik ok 50km poprawi ci sie tylko przyczepnosc w stosunku do zetora bo bedziesz mial 4x4 ale mocowo napewno bedzie slabszy niz ten stary zetor. Zeby byla taka sama moc albo troche wieksza patrz cos w granicach 65-70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
2 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Jak Farmtrac to tylko z silnikiem Perkinsa, bo inne wynalazki są strasznie mułwate.

A miałeś do czynienia z 670 z silnikiem forda 66 KM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz coś sprawdzonego nie jakieś wymysły jakieś solis gdzie ty do tego części znajdziesz ? teraz może i znajdziesz ale potrzebne będą za 10 lat a wtedy to już lipa będzie prędzej kupisz do tego Zetora części wtedy niż do wynalazków takich pytanie czemu chcesz zmieniać tego Zetora co z nim nie tak może lepiej go pod picowac , albo kupić coś ale znaną markę

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

@robert1226 dobrze radzi. Też mam takiego i nie było z nim kłopotów a już ok 4000 mth mam.

Robert ostatnio byłem u mechanika ze samochodem i trochę gadałem właśnie o farmtraku bo on też naprawia ciągniki. Prawda to że w tym silniku forda nie ma tuleji cylindrycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale to nic nie zwykłego, że silnik nie ma tulei tylko monoblock. W silnikach Cuminnsa stosowanych w Case 51xx, Case MX nie ma tulei, w niektórych silnikach JD tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Ja ma już prawie 6 tys mtg .

Nie wiem nic na temat tych tulei , rozmawiałem kiedyś z facetem co sprowadza ciągniki z zachodu I mówił że tam silniki forda są cenione .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian33    0
Dnia 8.12.2021 o 11:58, sylwek23111 napisał:

Jak Farmtrac to tylko z silnikiem Perkinsa, bo inne wynalazki są strasznie mułwate.

Też jakoś jestem bardziej przekonany do farmtraca 555 z silnikiem perkinsa, niż do farmtraca 6050 na licencji Forda. 555 wydaje się lepiej wykonana.

Dnia 8.12.2021 o 12:20, cinek1808 napisał:

Bierz większy potem będziesz żałował że nie ma większej mocy. To co na papierze nie idzie z tym co będzie na polu. Kiedyś konie były inny

Większego nie chcę. To mało ekonomiczne jest, aby brać większego. Kiedyś ciapkiem, władkiem itp. obrabiali i dawali radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

330 w orce spali więcej niż taki ciągnik 60-70 koni z pługiem 3 jak będzie miał lekko. O ile szybciej pola ubywa oraz większy komfort pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jar0    0

Witam, zastanawiam się nad kupnem farmtrac 555, Uzytkowalbym bym go na 10 ha.   2 ha laki, 2 ha ziemniakow, oraz 6 ha topinamburu. Głównie pracowały przy annie do Ziemniakow.   Pytanie do użytkowników czy się nada? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowca120    0

Spróbuj farmtracka ja miałem kupować ale obecnie braki kupiłem lovola  kupa złomu 10 moto godzin i po świętach dzwonię po serwis zobaczymy co pokażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj