janczar810

Maska spawalnicza

Polecane posty

janczar810    302

Witajcie

własnie zastanawiam sie jaką maske spawalnicza kupic mysle o jakiejs samozaciemniajacej

 

cena do 200PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłbica samosciemniająca to rewelacyjna sprawa , wykonuję zawód spawacza i nie wyobrażam sobie pracy bez takiego sprzętu , w pracy używamy sprzętu firmy speedglas - jedne z najlepszych na rynku lecz bardzo drogie . W domu używam przyłbicy Handy Worth kupiona w castoramie , dużą zaletą tej przyłbicy jest bateria słoneczna więc nie trzeba się martwić wymianą baterii , kolejną zaletą jest to iż świetnie kryje szyję i niema obaw o naświetlenie skóry . Wadą przyłbicy jest cena szkiełek ochronnych - 5szt. 50zł w castoramie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

@ krzysztofgru1 speedglasy są zajeb...e ale cena szkiełek ja pęknie odstrasza i jak czasami sie ją zapomni włączyć też można się lekko wkurw.. ;) najlepsze są tak jak mówisz z baterią słoneczną bezobsługowe do ustawia tylko ściemnienie i szybkości ściemniania :D


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A patrzyłeś Shermana? Osobiście doświadczenia dużego nie mam ale jak jakiś czas temu postanowiłem nabyć tego typu maskę, to po analizowaniu różnych opinii wybór padł na nią. Wychodziło najkorzystniej pod względem cena-jakość. Jestem z niej bardzo zadowolony, tylko jak pisałem wcześniej nie mam porównania w praktyce do innych.

A oto link do niej:

http://allegro.pl/przylbica-automatyczna-maska-sherman-v2a-promocja-i2829930192.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ogólnie większość tańszych masek leci na tej samej lub podobnej elektronice. Ja swoja kupiłem dosłownie w castoramie za 270 zeta. tyle 6 lat temu kosztowała najtańsza. Spawam dużo i do dzisiaj hula jak złoto. Sherman ma większe szkło a co za tym idzie pole widzenia. Duży plus gdy spawa się w ciasnych miejscach. A bester... najmniej 20% ceny to napis na masce. Ale to nie znaczy że jest zła czy gorsza. Do spawania w gospodarstwie będzie super. Ważne jakie parametry można regulować. Chociaż w sumie to zależy w jakich warunkach będziesz spawał. W najzwyklejszym garażu wystarczy nie wiele, Spawając przedmioty odbijające światło w ciemnych miejscach czy na hali gdzie jest kilku spawaczy przydaje się ful opcja z płynna regulacją.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

W sumie to mam zwykłą z podglądem i doskonale się sprawdza ale na zewnątrz, w dzień - nawet szlifowanie dobrze idzie. W garażu wieczorem przez szybkę podglądu niewiele widać dlatego szukam automata bo chcę sobie troszkę umilić spawanie.

 

Zastanawia mnie tylko jej zachowanie przy migu, gdzie łuk często jest przysłonięty. Czy nie będzie świrować.

Druga sprawa jak spawanie punktowe blachy (samochód) . Ponoć minimum przy tego typu przyłbicach to 15A i tak naprawdę nie wiem jak to rozumieć. Przy prądzie mniejszym się nie 'ściemni' no chyba nie ?


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Przerabiałem maski przez chwilę te najtańsze (automaty 120- 200 zł ) i radzę UNIKAĆ JAK NAJDALEJ !!!! .Elektronika zawodzi

czasy reakcji do bani ,po paru godzinach spawania oczy tak bolą jak byśmy spawali bez maski.

Maski za cenę 250-500 zł są ok - w sumie to wszystko to samo tylko inne naklejki - Miałem Magnum teraz mam Linde obydwie

firmy polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt z maskami różnie. Co do spawania ustawia się czułość reagowania maski. Do tego stopnia że wystarczy metal rozgrzany do czerwoności czy świetlówka w garażu i maska zadziała.Przysłonięty łuk przy spawaniu magiem tez nie ma znaczenia.

mam maskę za 270 i chodzi jak złoto. Wiele ludzi ma problem z oczami spawając w tych maskach. Mimo wszystko jest jakaś zwłoka i najwyraźniej niektórych oczy to odczuwają. Prawdą też jest że z czasem oczy się przyzwyczajają.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

dzięki za porady. Kupiłem tą besterke. W casto jakieś 360. Potestuję w sobotę, narazie sprawdziłem tylko i ładnie zaciemnia nawet przy żarówce jak ustawię dużą czułość. Mam nadzieję że to dobry wybór. Był też nieco tańszy Handy Worth którego wyżej kolega chwalił ale wygrała czerwień maski besterki która pasuje do czerwieni mojego miga bester :)

 

Jak będzie grubsze spawanie to i tak pewnie będę używał maski ze stałą przesłoną ale no miziania automat się nada.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antypater    1

Napisz koniecznie jaki efekt, bo ja dla mnie sporo wydałeś - ciekaw jestem rezultatu. Sam mam przyłbice automatyczną samo-zaciemniającą od barracudy, dałem za nią 150 zł. Sapawa się szybciej no i wygodniej, wiadomo druga ręka jest uwolniona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

czym się różni od siebie maska samościemniająca za 90 zł od za 300 zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie ma się co oszukiwać, różnica nie tkwi jedynie w cenie. Nie ma co oszczędzać, kupisz tą za 90 i będziesz niezadowolony lub Ci się zepsuje i będziesz zmuszony do kupna tej za 300zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sześć lat temu kupiłem mache za 270 zeta. Chodziła jak złoto. Ostatnio padły w niej już akumulatorki. Po tylu spawaniach maja prawo.Od biedy da się to ustrojstwo rozebrać, założyć nowe i ma drugie życie.

Popatrzyłem sobie na neta a tam za 70 sam automat. Kupiłem i rozczarowanie. Wali po gałach przy każdym zajarzeniu łuku. Jest tak wolny że szok. Nie nadaje się kompletnie do spawania bo oczy stracę. A stary automat pojechał na wysypisko cholera.

Tak że nie żałuj na maskę a jeśli jest możliwość w sklepie wypróbować zrób to.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Użyj profesjonalnej to zobaczysz różnice "gołym okiem"

 

Kup Origo-Tech od Esaba,z tych najtańszych będzie najlepsza: http://allegro.pl/li...ring=ORIGO-TECH

Te po 90zł mają bardzo wolną reakcję,przed zajarzeniem łuku będziesz musiał zamknąć oczy bo inaczej zaślepniesz,a przecież nie o to chodzi.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że nie widzi :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Oczy masz tylko jedne :)

Ja tą za 100 zł wywaliłem w piec bo po godzinie spawania miałem w oczach wiadro piachu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert3004    0

Ja mam Lincoln Electric LINC Screen i polecam ją. Używam jej przy spawaniu półautomatem (OZAS magomig400) i inwererem (DEDRA 180A). Spisuje się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Witam.Jaka polecacie przyłbice tak do 200 250 zł z dobrej firmy oraz wykonana dobrze gatunkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

ESAB, tylko nie wiem czy wystarczy Ci kasy. Ogólnie ESAB to wysoka półka jeżeli chodzi o spawalnictwo.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj