Gabrys05

Rozdzielacz c 330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gabrys05    2

Witam!
Chciałbym wymienić rozdzielacz w c 330. Kupować nowy z Archimedesa czy może kupić regenerowany?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam!

bergman31    491

Ja mam regenerowany stalowy od 3 lat. Jak narazie działa dobrze. Traktor używany sporadycznie.  

Wiadomość z agroFakt.pl

kopin    3630
2 godziny temu, Gabrys05 napisał:

Witam!
Chciałbym wymienić rozdzielacz w c 330. Kupować nowy z Archimedesa czy może kupić regenerowany?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam!

Kup zestaw 2-3 sekcyjny na błotnik z wydatkiem 40 l 

Chłoporobotnik    1650
15 godzin temu, Gabrys05 napisał:

Witam!
Z góry dzięki!
Pozdrawiam!

Jak nie używasz żadnych sekcji dodatkowych, nie masz tura, nie kiprujesz przyczep to najzwyklejszy jednosekcyjny taki jak w linku. Założyłem, jestem jak na razie zadowolony. Jeśli używasz lub planujesz używać kipra to nieco więcej wyjdzie.

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-zewnetrzny-rozdzielacz-jednosekcyjny-ursus-c-330-plywajacy-CID757-IDGXpec.html#b3b953fb0d

Gość   
Gość

Kiper zawsze się przyda jak nie teraz to w przyszłości. @chloporobotnik na tym co ty kupiłeś tez się da kiprowac czy jak to jest? masz to wyjście na hydraulike?

mariuszd93    552
14 godzin temu, Gabrys05 napisał:

600 zł

Jak 600 zł różnicy? Przecież nowy kosztuje około 600 

• Like 1

;)

Chłoporobotnik    1650
37 minut temu, akooo napisał:

Kiper zawsze się przyda jak nie teraz to w przyszłości. @chloporobotnik na tym co ty kupiłeś tez się da kiprowac czy jak to jest? masz to wyjście na hydraulike?

Nie ma wyjścia ale można pokombinować i na rzadkie użycia się dorobi. Od 30 lat się nie przydał to i dalej się nie przyda. Wolę pożyczyć traktor razem z przyczepą, przynajmniej oleje się nie mieszają.

bergman31    491

To ja już wolę oryginalny rozdzielacz regenerowany. Przynajmniej mam wyjście na wywrot i funkcję dociążenia. Jak będę potrzebował więcej wyjść hydrauliki, to zawsze mogę do niego podpiąć dodatkowy rozdzielacz 1, 2 , 3 i więcej sekcyjny.

Gabrys05    2
3 godziny temu, mariuszd93 napisał:

Jak 600 zł różnicy? Przecież nowy kosztuje około 600 

Zamiennik nowy 600 zł a oryginał 900zl

kopin    3630
21 minut temu, bergman31 napisał:

To ja już wolę oryginalny rozdzielacz regenerowany. Przynajmniej mam wyjście na wywrot i funkcję dociążenia. Jak będę potrzebował więcej wyjść hydrauliki, to zawsze mogę do niego podpiąć dodatkowy rozdzielacz 1, 2 , 3 i więcej sekcyjny.

tylko że stary masz na wydatek 20 l,jak masz lepszą pompę to szkoda tracić jej wydajności,a te nowe są już na 40 l

Chłoporobotnik    1650
30 minut temu, bergman31 napisał:

Ja na regenerowany się nie łakomiłem bo znam kilka przypadków, że było na tym regenerowanym gorzej niż na starym. Dociążenia nie używam a jak trzeba to tym też "dygnę", wyjścia na wywrot też nie- a nawet jeśli to można kupić kolejną sekcję.

Edytowano przez Chłoporobotnik

bergman31    491
1 godzinę temu, kopin napisał:

tylko że stary masz na wydatek 20 l,jak masz lepszą pompę to szkoda tracić jej wydajności,a te nowe są już na 40 l

Mam standardową pompę. Te pompy o większym wydatku mają większe zapotrzebowanie na moc a o tym sprzedawcy nieinformują.

1 godzinę temu, Chłoporobotnik napisał:

Ja na regenerowany się nie łakomiłem bo znam kilka przypadków, że było na tym regenerowanym gorzej niż na starym. Dociążenia nie używam a jak trzeba to tym też "dygnę", wyjścia na wywrot też nie- a nawet jeśli to można kupić kolejną sekcję.

Po nowy orginalny rozdzielacz do sklepu mam 9km, do producenta 8km a po regenerowany 15m w lini prostej od mojego domu. 

Chłoporobotnik    1650
5 minut temu, bergman31 napisał:

Po nowy orginalny rozdzielacz do sklepu mam 9km, do producenta 8km a po regenerowany 15m w lini prostej od mojego domu. 

Wystarczy zamówić przez internet i przyjdzie...

bergman31    491

U producenta rozdzielacz kupię na miejscu i jeszcze dostanę rabat, bo brat tam pracuje. W pół godziny dojadę i wrócę z nowym rozdzielaczem. Jak kupowałem pompę hydrauliczną do C330 3 lata temu, to dostałem 60zł rabatu. 

Po rozdzielacz regenerowany to się przejdę te kilkanaście metrów. Zakład regeneracji hydrauliki siłowej należy do krewnego, to i rabat też dostanę.

mariuszd93    552

A tak z innej beczki- dlaczego w ogóle chcesz wymienić ten rozdzielacz? 

Próbowałeś go w ogóle sam zregenerować? Wymienić parę gumek i śrut ze sprężyną w zaworze to żadna filozofia i koszt nieduży. W mojej trzydziestce po 34 latach , nadal jest oryginalny i działa bardzo dobrze. 

;)

bergman31    491
2 godziny temu, Chłoporobotnik napisał:

Jak masz pewne i blisko to można- u nas nie ma ani pewnego ani tak blisko dostępności regenerowanego.

Mieszkam w okolicach Tucholi. Tu jest dużo firm zajmujących się hydrauliką siłową.

Gabrys05    2
Dnia 4.12.2021 o 17:43, mariuszd93 napisał:

A tak z innej beczki- dlaczego w ogóle chcesz wymienić ten rozdzielacz? 

Próbowałeś go w ogóle sam zregenerować? Wymienić parę gumek i śrut ze sprężyną w zaworze to żadna filozofia i koszt nieduży. W mojej trzydziestce po 34 latach , nadal jest oryginalny i działa bardzo dobrze. 

Bo mam rozdzielacz od C 328 i chcę zmienić na ten od C 330 żeby mieć kiper.

andrzej78    204

Pompa pociąga olej ze skrzyni biegów , czy ze zbiornika w pokrywie podnośnika? W pokrywie jest malutko tego oleju.

Gabrys05    2
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

Pompa pociąga olej ze skrzyni biegów , czy ze zbiornika w pokrywie podnośnika? W pokrywie jest malutko tego oleju.

Ze skrzyni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Keto0105
      Witam posiadam traktor international 674 i od jakiegoś czasu z hydrauliką jest jakiś problem ale nie wiem co dokładnie a mianowicie jak pracuje z turem to co jakiś czas nie mam wspomagania jak ruszę dzoistikem albo rączka przy rozdzielaczu to na moment wspomaganie jest i tak cały czas też jest problem z podnośnikiem i turem wszystko szaleje a ja nie wiem czy to wina pompy czy może rozdzielacza albo może gdzieś jest coś nie szczelne przeważnie tak się dzieje jak olej jest nagrzany na zimnym sprawdzałem było jakieś 150 barów a na ciepłym jak jest problem to 50 barów proszę o pomoc. 

• Przez Karolek132
      Witam szukam dobrych szybko złączy hydraulicznych do tura które nie zaczną przeciekać po kilku miesiącach poradzicie coś 
    • Przez Pawelek01111111
      Witam, koledzy. Pacjent c330m 
      Tur nie podnosil big baga 500 kg tylko na 10 cm max i to z pomocą, więc wymieniłem pompę na wzmocniona hylmet 32l oraz nowy filtr. Po wymianie wszystko to samo, a nawet jeszcze słabiej jak się da gazu i chce podnieśc to buczy i ciśnienie widać, że chce aż te przewody rozwalić co ida do tych wajch sterujących turem 
    • Przez gtv8
      Witam ostatnio zauważyłem ze nie działa sterowanie jednej sekcji z electropilota,Tzn. recznie działa ale z krzyżowego sterowania pilotem jedna działa a druga brak reakcji. Na ekranie kiedy uzywam nie widze reakcji jak w pozostałych.Taki juz kupiłem i chciałbym to naprawic chociaz nie uzywam to boli mnie ze nie działa.Sekcje rozdzielacza to chyba jakies rexrotch boscha i jest ich cztery.Jak widziałem na zdjęciu to jakis electrozawór tym steruje moze sie zaciął. A i jak wypiąłem kostkę zasilającą to klódka sie wyswietliła.Wymieniłem electropilota ale dalej to samo,takze pilot dobry i mam ich teraz dwa:) Jakies sugestie co moze nawaliło?.
    • Przez Seba2110
      Musze wymienić pompe hydrauliczna w zetorze 7341, jest zamontowanapomoa o wydajnosci 32l/min czy moze zalozyc pompe o większej wydajnosci bez zmiany filtra na wiekszy. Ciagnik ma tura i dosc wolno działa na tamtej pompie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj