dariusz86

C360 vs U912 - porównanie czasu pracy i spalania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dariusz86    11

Witajcie,

Taki może dziwny temat ale planuję zakupić ursusa 912. Wiem że zaraz pewnie wielu z Was napisze że bez przedniego napędu to szkoda brać ale chodzi o to że ja ciągnika nie zamierzam szukać tylko po prostu mam do kupienia od kuzyna, ciągnik znam od samego jego początku a że bez przedniego napędu? Zawsze można dorobić. Nie mam natomiast porównania czy ekonomicznie będzie to opłacalny zakup na ok 15 ha gospodarstwo. Dlatego chciałbym Was zapytać bo może ktoś ma porównanie, jak wypada Ursus 912 w porównaniu z C360. Aktualnie C360 na ziemii IV i V klasy, działam z pługiem 3 skibowym (3x40) i hektar na 2 biegu szosowym orze jakieś 3,5h spalając przy tym na hektar jakieś 27l paliwa (średnio 8l na godzinę pracy). Jak myślicie, jak przy tym wypadnie 912 zakładając że robotę robił bym tym samym pługiem póki co? Na pewno zaorze to szybciej i to nie ulega wątpliwości tylko pytanie jak ze spalaniem będzie i czy to w ogóle gra warta świeczki kupować ciężkiego ursusa. Rozważam taki zakup dlatego że ten C360 widzę że się męczy niemiłosiernie. W tym roku zacząłem siać konkretniejsze poplony typu rzodkiew oleista i po talerzówce jak to orałem na 2 to ten ciągnik ledwo szedł. Mocowo dawał radę ale grzebał się strasznie a przecież płytko tego nie zaoram bo wszystko będzie na wierzchu. Stąd pomysł na zakup czegoś cięższego a że trafiła się okazja w fajnych pieniądzach bo tylko 18k jak dla mnie to myślę czy nie wziąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

60- tka tyle pali !?  Mój Case z silnikiem 4,3 l, 80 KM  pali 10-12 litrów na godzinę w orce (4x35) , jak nie ma nadmiernego kręcenia to na 1 hektar. Jeżeli ciągnik w dobrej cenie to kupuj , mniej spali i szybciej zrobisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11

 Niestety tak C360 w ciężkiej robocie swoje spali. A co najgorsze, połowa tej pary to idzie na walkę z przyczepnością. W bronach 5, kombajnie, opryskiwaczu, tak, spali mało ale w agregacie, talerzówce czy pługu to kotłuje jak smok. I cały czas jedzie na uślizgu, praktycznie w ogóle przyczepności nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
8 godzin temu, dariusz86 napisał:

Aktualnie C360 na ziemii IV i V klasy, działam z pługiem 3 skibowym (3x40)

To mocarna ta siuntka,80 koni ma co robić w takim pługu ,z napędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Jak masz możliwość kupna pewnej 912 (napewno nie 902, 385?) za te pieniądze bym się nie zastanawiał nawet. Na taki areał dokupujesz potem (w razie potrzeby) napęd za ~15 tys i poniżej 35 masz sprawdzony ciągnik z napędem, którym taki areał bez stresu obrobisz.

U mnie z napędem na bardzo ciężkiej ziemi i słabych tylnich oponach pali max 22L/2h/ha w 3x14". W sumie jak oralem na 4x14, to spalanie było podobne, a czas wcale nie krótszy 🤷

Nawet jeśli spali Ci więcej, to na takiej powierzchni przecież nie podniesie Ci to mocno kosztów, a wygoda jest znacznie lepsza. Może wygoda to za duże słowo, ale ciężka seria dużo przyjemniej się jeździ niż 60tka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11
2 godziny temu, witejus napisał:

To mocarna ta siuntka,80 koni ma co robić w takim pługu ,z napędem

Nie no bez przesady, przecież ja tym pługiem pod ramę nie orze i dlatego mi się tak kiepsko orze bo nie wykorzystuję potencjału tego pługa. Mam jeszcze starą unię 3 skibową i przyznam że nią się orze dużo lepiej ale z kolei tej pracy nie ubywa. Ten pług 3x40 10 lat temu dostałem za darmo od znajomego który brał się za produkcję maszyn rolniczych i to był taki że tak powiem prototyp i dostałem go w ramach testów. Do 60 może faktycznie być za duży ale czasem jak mi się uda pożyczyć mocniejszy ciągnik bo nie ukrywam że do niektórych prac pożyczam od kuzyna coś większego, to z tym pługiem radzi sobie elegancko. Jak robię nim mocniejszym ciągnikiem to pole jest o wiele ładniej zaorane i ładniej wszystko pokryte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
11 godzin temu, dariusz86 napisał:

 Aktualnie C360 na ziemii IV i V klasy, działam z pługiem 3 skibowym (3x40) i hektar na 2 biegu szosowym orze jakieś 3,5h spalając przy tym na hektar jakieś 27l paliwa (średnio 8l na godzinę pracy). . 

Na pewno coś tu nie tak z ciągnikiem lub Twoją pracą.  Dotychczasowe spalanie stanowczo za wysokie. Niszczysz tylko sprzęt przesilając go.. Już lepiej odkręć 1 skibę i zostanie 2x40. Spalisz dużo mniej na hektar pracy, a czasowo nie będzie wiele dłużej bo zredukujesz uślizg.  Obroty optymalne do 1800 i będzie poprawa.  Maksymalne spalanie dla mocy znamionowej to 6litrów.. więc albo gazujesz obrotami w kosmos, albo dawka podkręcona.

Co do zmiany na 912 jak najbardziej na tak.  Orka, talerzówka agregat wszystko dużo lepiej niż 360. A w twoim przypadku spalisz mniej i zrobisz szybciej i troche wygodniej.  Jak nie chcesz kupic to daj namiar na ten ciagnik :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Dziś mi srajbuk podrzucił jakieś ogłoszenia - 912 z d*pa od 6, z lasu za prawie 25k 😮

Co do spalania, to fakt, że jak pierwszy raz oralem i pedał w podłogę, a później jak się do ciągnika przyzwyczaiłem to trzymałem 1800-1900 to różnica już była zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
1 godzinę temu, dariusz86 napisał:

Jak robię nim mocniejszym ciągnikiem to pole jest o wiele ładniej zaorane i ładniej wszystko pokryte. 

To o co ci w końcu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11

Te 912 nie są jakieś kosmicznie drogie a on ma oryginalną 912, nie żadne 902 czy 385. Na tabliczce znamionowej jest 912 wpisane a jest drugim właścicielem. Ciągnik odkupił 20 lat temu od jakiejś spółdzielni komunalnej i pola to on nie widział. W turze też nigdy nie pracował. I o tyle dobrze że jak wspomniałem, ciągnik znam. Ma nowe opony tyle, radialki a to już dość spory koszt. Silnik ma po remoncie, co prawda 7 lat temu ale on używany jest jako pomocniczy i od remontu nie zrobił nawet 500mth. Skrzynia nie remontowana ale działa bez problemów. Żółw/zając sprawne. Półbiegi sprawne. Więc mając taki ciągnik warto go chyba wziąć co też uczynię. Nawet jakby mi się nie sprawdził to cena jest taka że przy sprzedaży nie stracę na pewno. Blacharsko też jest ładny, nie zgnity, w oryginale, nie malowany ani razu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Bierz ten traktor i się nie zastanawiaj. Za te pieniądze, to można kupić dobrą C360 a taką 912 zrobisz szybciej w polu i jednak przy trochę większym komforcie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
13 godzin temu, dariusz86 napisał:

 Niestety tak C360 w ciężkiej robocie swoje spali. A co najgorsze, połowa tej pary to idzie na walkę z przyczepnością. W bronach 5, kombajnie, opryskiwaczu, tak, spali mało ale w agregacie, talerzówce czy pługu to kotłuje jak smok. I cały czas jedzie na uślizgu, praktycznie w ogóle przyczepności nie ma. 

To mój niemiec (silnik ifa) pług 5skib UG, hektar 1,5godz i pali 15L ,zestaw kupiony 6 lat temu za 5k włożyłem w niego może z 500zl albo i nawet nie.mam 5 ciagnikow na 15h Troche za dużo ,ale sprzedać szkoda bo te pieniądze dziś  nic nie warte .

IMG_20210924_153448181.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    769

W takiej sytuacji nawet nie ma się co zastanawiać, tylko brać ten ciągnik. Pewny, znasz historie, nie ma co za dużo myśleć, kupisz inny i nigdy nie wiadomo co do końca się trafi. Co do spalania to całkiem możliwe że przez cały rok spalisz nim mniej niż c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11

z tą igłą to tak nie przesadzajmy. Trochę do roboty pewnie w nim będzie. Przednie opony do wymiany bo już złom. Z tyłu uszczelniacze na ramionach do wymiany bo się poci. Ale to generalnie takie pierdoły są. On tego nie robił bo jak wspomniałem nie używa już praktycznie tego ciągnika. Jedynie w takich stresowych sytuacjach jak teraz kukurydza albo żniwa gdzie w transporcie każdy ciągnik się przyda ale do prac w polu ma już nowe maszyny i ursus nie pracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Raczej taki ciagnik to zmiana na plus. 

To spalanie 360 to troche podejrzanie duże. Przy takim spalaniu to powinien z bólem ciągnąć 2x40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj