patrystyka

Zachówek po zmarłym bracie

Polecane posty

Gość   
Gość

jakiś dziwny ten temat. no i te ikonki z uśmieszkami....

sie może nudzi komuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ty pewnie jak byś widział w perspektywie 2 bańki to byś wstawiał ikonki z płaczem, 😉

Edytowano przez thor1984
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ma prawo do swojej części i jak najbardziej do jej spłaty czy opłaty za korzystanie przez brata... 

Tu trza zrobić podział, wydzielić swoje i jeśli brat nie chce dzierżawić to ma prawo oddać komuś innemu i czerpać z tego korzyści.... Może tyz sprzedać itp. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Agrest napisał:

Uuu, o szacunku w gronie znajomych możesz zapomnieć. Z rodziną to wiadomo że już do wigilii nie siądziesz.

Ale smród jeszcze za potomstwem będzie się wlókł.

A podejrzewam że skoro zdecydowałeś się iść na noże to jesteś raczej zamożną osobą. Ot im więcej masz, tym więcej pragniesz.

bardzo mądrze powiedziane , podobnie pomyślałem

 @6465 @Łolek i @jarecki fajny temat jest 

10 minut temu, thor1984 napisał:

to ta Twoja mama żyje czy nie bo tu piszesz, że zmarła a w pierwszym poście, że jest na emeryturze?

No może emeryturę pobierają nadal 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
5 godzin temu, patrystyka napisał:

zmarł brat  Darek zostawił po sobie gospodarstwo rolne, kawaler miał 2 braci i mamę :) mama od 10 lat jest na emeryturze rolniczej :) gdy dostała 1/2 gospodarstwa przepisała je synowi darowizną :) co z zachowkiem dla mnie bo nie dostałem nic ? wiem ze jak sie zapisuje za emeryture się nie nalezy ale to juz miała emeryturę :) dostałem tylko  1/4 a brat ma 3/4 

Zajmujesz się matką mieszkasz z nią dajesz jej jeść? Jak nie to się ciesz że coś ci dali. Bo ja bym kazał wy***rdalać 😠

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś cieszył się że matka nie żyje dając emotkę "😎" 🤦‍♂️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Może ta darowizna byla wyłączona ze schedy spadkowej odpowiednim zapisem? 

Wtedy prawnicy ugrają najwiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no napisałem że ktoś się chyba nudzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6

nie nudzi mi się chce spłaty od brata :) jestem taki :P nawet jak się zeniłem to musiałem wiedzieć co mi teście zapiszą :D jak by nie było zapisu wiadomo kluski po objedzie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Do autora tematu Jeżeli mama przekazała bratu swoja cześć w formie darowizny to masz prawo do zachowku .Możesz o niego wystąpić do pięciu lat od jej śmierci Jeżeli natomiast przekazanie nastąpiło w formie umowy dożywocia to o zachowku zapomnij Jest jeszcze ważne czy od darowizny do śmierci nie upłynęło 10 lat ,jeżeli tak to tez niema Pamiętać należy ze zachowek to płatność gotówkowa nie rzeczowa Bez prawnika nie rozbierzesz sprawy 

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
12 minut temu, patrystyka napisał:

nie nudzi mi się chce spłaty od brata :) jestem taki :P nawet jak się zeniłem to musiałem wiedzieć co mi teście zapiszą :D jak by nie było zapisu wiadomo kluski po objedzie :D 

z tym zapisem od tescia to serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki szkoda klawiatury na  takie jajca

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Teraz takich dużo się narobiło bo się należy , ale robić to nie było komu tylko dawaj , bo przecież w rolnictwie to raj kasa na okrągło leci to trza doić .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Z takich spraw jak śmierć czy najbliższa rodzina nie można sobie robić żartów. 

Ale jeśli to prawda to trzeba zrobić sprawę spadkową.

Edytowano przez Luki995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
22 minuty temu, Kabanos napisał:

Teraz takich dużo się narobiło bo się należy , ale robić to nie było komu tylko dawaj , bo przecież w rolnictwie to raj kasa na okrągło leci to trza doić .

Kiedyś też tacy byli. Z 30 lat temu, ojciec znajomej otrzymał od swoich rodziców gospodarstwo (15ha i budynki). Po śmierci rodziców ojca, jego siostry zarządały zachowku. Znajomej ojciec musiał sprzedać 10ha, aby spłacić siostry. Mając tylko 5ha, gospodarstwo całkiem upadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

jakbym byl na miejscu brata autora tematu to bym zaproponowal że ja ci oddam gospodarstwo a ty mi plac miliony

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, patrystyka napisał:

nie nudzi mi się chce spłaty od brata :) jestem taki :P nawet jak się zeniłem to musiałem wiedzieć co mi teście zapiszą :D jak by nie było zapisu wiadomo kluski po objedzie :D 

Znakiem tego, Brat na obiad powinien Cię zaprosić. Może która w gardle stanie.  


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Dokładnie , komuś się wydaje że jak pole jest wart 70tyś. to że ma tą kasę w domu , zachówek do 5 lat i to najlepiej przez sąd bo jak by nie zrobił to zawsze źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj