neopuma

John deere 3040 odpowietrzenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
neopuma    0

Witam, mam problem z odpowietrzeniem ukladu paliwowego po wymianie oringow na pokrywie pompy wtryskowej. Pompka reczna pompuje paliwo tylko do momentu wyplywu paliwa z dolnej śrubki odpowietrzajacej natomiast gorna, wlasnie od pokrywy zostaje nieodpowietrzona przez co prawdopodobnie nie moge odpalic ciagnika bo pompa nie ma z czego wytworzyc cisnienia. Jak moge to odpowietrzyc? Moze cos robię zle? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Powinno iść jak z dolnej leci , a ten odpowietrznik to jedna śrubka czy dwie tzn jedna w drugą wkręcona , całe to wykręć , i spróbuj palcem zatykać co jakiś czas podpompować i puścić palec -patrz czy powietrze nabija , Może popka podająca słaba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopuma    0

Odpowietrzniki sa dwa, w korpusie pompy i w jej gornej pokrywie. Nie ma znaczenia czy wykrece cały odpowietrznik czyli jedna śrubkę wkrecona w drugą czy tylko sama odpowietrzająca. Niestety pompka reczna w tym modelu znajduje się po drugiej stronie pompy wtryskowej i nie mam możliwości przytkac palcem podczas pompowania. Zreszta gdy dolna sie odpowietrzy to pompka reczna nie reaguje na pompowanie. Jest tam pompka zasilajaca z pomka reczna na zasadzie membrany. Sprawdzana. Pompuje bardzo dobrze gdy odkrece dolna srubke odpowietrzajaca, ale gdy zakrece to tak jakby uklad byl szczelny i nie ma gdzie membrana wypchac paliwa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to dwóch trzeba może , kiedyś tam miałem  2650 , no nie pamiętam jak tam z pompą było , zasilająca to wiem jak jest , hmm właśnie dziwne jak pompujesz to nabija i nie idzie nie wiem jak ma wtryskowa może musi być na odpalaniu tzn nie masz czasem przestawione na gaszenie 

 

Na YT zagadaj do AGROSAW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopuma    0

Pompuje na pelnym gazie i na najnizszym, nawet probowalem w momencie dzwigni na gaszenie- bez roznicy, górna śrubka nie idzie nic nawet powietrze. Wtlaczalem w nia paliwo strzykawka zeby zalac gorna pokrywe i tez nic. Sciagnalem cala pompe wtryskowa, przedmuchalem powietrzem, umylem w nafcie, zalalem od nowa ropa i bez zmian. Gdy krecilem reka pompe jakies cisnienie robilo ale nieduze. Przed zmiana oringow nie bylo zadnych problemow z opaleniem dlatego mnie to bardzo dziwi i nie wiem gdzie szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopuma    0

Prawdopodobnie tak. Odpalilem dzis silnik ale nie wchodzi na obroty. Maksymalne to 1000obr a dzwignia dodania gazu mniej wiecej od polowy zakresu nie reaguje. Co moglem zepsuc wymieniajac oringi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopuma    0

Zdjalem jeszcze raz pokrywkę pompy, sprawdzilem dzialanie wszystkich dzwigienek, blaszki i poprawy ciągle brak. Chyba jedyna opcja to pompiarz ale zastanawia mnie czy jak zdjalem pokrywke za pierwszym razem moglo juz byc cos nie tak ze teraz pompa nie moze się do konca odpowietrzyc np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopuma    0

Zdjalem jeszcze raz pokrywkę pompy, sprawdzilem dzialanie wszystkich dzwigienek, blaszki i poprawy ciągle brak. Chyba jedyna opcja to pompiarz ale zastanawia mnie czy jak zdjalem pokrywke za pierwszym razem moglo juz byc cos nie tak ze teraz pompa nie moze się do konca odpowietrzyc np?

Temat do zamkniecia. Powodem byl zawieszony zaworek zwrotny w filterku pompy wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj