diwad8900

Doradztwo rolnicze

Polecane posty

diwad8900    8
witam,mam pytanie czy korzysta ktoś z usług firm które zajmują się dobieraniem środków ochrony roślin i nawozów dla danego gospodarstwa po oględzinach gospodarstwa np jak firma "Agrolok" są jakieś inne firmy tego typu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Więcej wie żul że pod sklepu niż niektórzy co od nich przyjeżdżali, więcej dowiesz się np tu niż od nich, oni będą ci wpychać to czego mają dużo i od czego mają największą prowizje a ceny też z kosmosu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Jedyne co może doradzić doradca, który jest jednocześnie sprzedawcą, to jak się szybko pozbyć nadmiaru gotówki. W tej chwili według mnie najwięcej wiedzy można znaleźć na hektarwiedzy.pl . Abonament na rok wynosi coś ok 120zł, więc to raczej koszt niewielki jak za rok dostępu do wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Szukaj handlowca który się zwolnił z jakiś dużej firmy i teraz sam sprzedaje środki. Zazwyczaj jak poszedł na swoje to coś ma w głowie. Duże firmy zazwyczaj pchają ,,swoje środki,, albo od jednego producenta. Z nawozami to się kupuje tam gdzie najtaniej. 

W Polsce nie istnieje takie coś jak doradca rolny. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

A ja nie polecam . Mam blisko sklep w którym sprzedawcy nie maja pojęcia o czym mówią 

Tak jak wyżej ktoś pisał . Przedstawiciele wepchną to na czym najwiecej zarobią , maja cie w dupue krótko mówiąc . Czytaj forum , podglądaj co ludzie tu dają , pytaj i sam sobie świetnie poradzisz. Nie licz na kogos inneho . Sam musisz się nauczyć jezeki chcesz żyć z rolnictwa bo nikt o twój interes nie zadba niż ty sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Ciekawi mnie  jedno skąd się  ci doradzcy biorą ,od lat 90 gdy z odr przyjeżdżali i radzili jakieś zalecenia ojcu. Nie pojawił się u nas żaden przedstawiciel, czy  doradzca rolniczy ,choć mam (miałem)największą hodowlę w swojej wsi i dzierżawię  z 6 gospodarstw żaden przedstawiciel do mnie zawitał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Z łapanki ich biorą, kiedyś przyjechał do mnie ale z innej firmy i zalecał że po ich programie na rzepak będę miał nawet 4t z ha. Czyli po zastosowaniu ich pakietu będę miał spadek plonu bo z mojego tańszego pakietu miałem po 4,7t z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443
17 godzin temu, diwad8900 napisał:

witam,mam pytanie czy korzysta ktoś z usług firm które zajmują się dobieraniem środków ochrony roślin i nawozów dla danego gospodarstwa po oględzinach gospodarstwa np jak firma "Agrolok" są jakieś inne firmy tego typu ?

Akurat z Agrolok  kiedyś ojciec trochę kupował. Kontakt, żeby pogadać dłuższą chwilę i nie raz czy dwa miał z 2 doradcami ( obaj chyba już nie pracują) ale nie jako usługa, tylko przy okazji doradzali. Pierwszy miał swoje gospodarstwo, ogromna wiedzę ze szkoły i jego pasją było rolnictwo i było czuć, że to lubi. Potrafił zajrzeć na pole dla samego siebie, żeby wiedzieć czy jego podpowiedź dała efekt, nie wciskał towaru na siłę. 

 Drugi lubił sobie pogadać i opowiadać. A o jego znajomości o rolnicwie - szkoda pisać. 

 

Wszystko zależy jak sie trafi. Ale zwykłych sprzedawców  czasami szkoda słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Tak jak wyżej - zależy kto się trafi. U nas na terenie jeździł chłopak, który pochodzi z gospodarki i cały czas pomaga dla braci na roli. Teraz zmienił firmę i dalej przyjeżdża. Chłopak bardzo się przejmuje i z mojego punktu widzenia sporo mi pomógł - np z oceną chorób w zbożach, albo chwastów, z terminami stosowania danego środka. W sezonie kilka razy po polu chodzimy. 

Co do wpychanie tego, na czym najwięcej zarobią to różnie - z jednej strony czasem było czuć, że coś konkretnego chce sprzedać, ale czasem sam mówił, że zamiast tego droższego lepiej to, albo że czegoś nie mają, to żeby sobie u konkurencji dokupić, zamiast brać jakiś zamiennik u nich. A że chce zarobić? No kurcze, z tego przecież żyje. Fakt, że ceny mają najczęściej przynajmniej nie niższe niż w lokalnych sklepach. Ale często wybór większy. Ja osobiście nie biore u nich dużo, ale za okazaną pomoc jestem w stanie czasem świadomie przepłacic - niech chłopak sobie zarobi skoro mam korzyść z jego przyjazdów. 

Z kolei jak dzwonia z centrali z agrokoku, to jest przesympatyczna dziewczyna, no ale tam w rozmowie już czuć, że to jest relacja ściśle nastawiona na sprzedaż - pogadać o pierdolach, poprzytakiwac klientowi i spróbować coś sprzedać (nie nachalnie). 

U nas nikt więcej nie jeździ - agrokok i wialan. Jak znajomy odszedł z agrokoku chyba że dwa lata temu, to nowy przedstawiciel nie był u nas ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dir    1

Witam.czy kreda granulowana to najlepszy sposób na (pod)/uratowanie wiosną jeczmienia ozimego? PH 5.0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj