qwerty123

Czy brona wahadłowa amazone 3 m do siewnika to dobry pomysł?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qwerty123    6

Ciągnik 95 km, ziemia raczej ciężka, sporo kamieni.Czy zakup takiej brony i spięcie jej z siewnikiem to dobry pomysł by wyeliminować dodatkowy zabieg kultywatorem przed siewem?

Czy ciągnik da radę?Ktoś ma dane ile taka brona waży?

qwerty123    6

Słyszałem że wirowa słaba na kamienie, jeszcze pozostaje pytanie czy ciągnik tej mocy da radę?Mówię tu o bronie z jakimś ciężkim wałem np. packer. Ewentualnie coś mechanicznego co moglibyście polecić, cel to wyeliminowanie osobnego zabiegu przedsiewnego.

Wiadomość z agroFakt.pl

jasiuhonda    36

Brona Wahadłowa to paranoja nie kupuj badziewia. Wirowa jak mały kamień to przejdzie a duży wywali na bok. Doplac trochę grosza i będzie lepiej na polu wyglądało. Na razowe po dobrej orce to niema problemu ale jak poryte jak p dzikach to na raz nie zrobisz dobrze.

tommmek    148

z kamieniami nie ma problemu gorzej jak po kukurydzy wszystko się ciągnie, do 95km to 2,5m wirowa większa nie bardzo.

jacek1296    537

3m wahadłowa z siewnikiem nabudowanym pracowałem wieki temu mtz w małej kabinie na bliźniaku. Na lekkie ziemie wystarczy, na mocniejsze trochę słabo.

qwerty123    6

A przy 115km będzie różnica? bo myślę mapować jak się gwarancja skończy.Tak to bym kupił coś 3 metry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez A_Radek
      Witam, planuje zakupić bronę aktywną używaną , prawdopodobnie RABE WERK  2.5 m do Ursusa 1014 - 96 KM- stąd pytanie:
      Jaką markę wybrać 
      Jaki rodzaj elementów roboczych - NOŻE czy ZĘBY 
      Jakie macie doświadczenia z daną marką  i awaryjnością 
      Oraz czym się kierować przy zakupie, na co zwrocic uwagę 
    • Przez LSkr
      Witam,
      Stoję przed wyborem zestawu uprawowo-siewnego. Rozważam dwie opcje:
      1. Amazone Cataya Super, wyposażenie prawie maksymalne: silnik elektryczny (chce korzystać ze zmiennej normy wysiewu), kultywator wirnikowy KX 3001, włóka, wał Matrix KWM600mm, hydrauliczny docisk redlic, redlice dwutalerzowe Twin Tec z kółkami dogniatającymi.
      2. Lemken Saphir 10: agregat aktywny Zirkon 12, siewnik też z elektrycznym silnikiem wysiewajacym, możliwość wyniesienia całego siewnika  hydraulicznie do góry w celu ponownego obrobienia nawroci, redlice dwutalrzowe (tu nie ma w opcji hydraulicznego docisku), każdą redlice ustawia się na sprężynie, włóka, wał trapezowy TPW.
      Osobiście skłaniałbym się w stronę Lemkena, ale jest pare kwestii, których nie jestem pewien. Jak zachowuje się wał TPW, nie zalepia go ? Czy brak hydraulicznego docisku redlic to duży minus ? Wschody wydaje mi się, że są porównywalne w obu przypadkach. Proszę o opinie i rady, może są tu posiadacze takich zestawów i podzieliliby się minusami/plusami maszyn. Pozdrawiam.

• Przez Xerkses
      Czy włóka polowa byłaby wystarczająca do przemieszania po orce zimowej gnojowicy rozlanej wczesną wiosną przy okazji przerwała by parowanie ( gleba lekka ) ?
    • Przez momek
      Witam Panowie liczę na Wasze podpowiedzie odnośnie budowy agregatu uprawowo siewnego mam w planach zrobić z przodu wal na płaskownikach jednolity (ponieważ znajomy ma dzielony na pół i często mu łożyska siadają te środkowe) Następnie 2 lub 3 rzędy zębów spulchniaczy liczę na wasza wypowiedź Chce zrobić belkę zgarniająca żeby pole było rownitkie I wał z tyłu rurowy I oczywiście hydropak Liczę na Wasze wypowiedzi bardzo to pomoże w wykonaniu projektu
    • Przez jarekvip99
      Posiadam kilka lat agregat bierny uprawowo siewny agromasz z przodu wal strunowy dalej dwa rzedy graczek ale prostych a nie w ksztalcie litery S i na koncu wal croskill. ciaga go zetor 12145 i problem w tym ze agregat nie zagarnia za kolami rowno pola tylko widac troszke zaglebienie a na srodku agregatu wyzej. jaka moze byc tego przyczyna? zwiekszenie glebokosci pracy agregatu nie pomaga a moze wina tych prostych zebow a w ksztalcie litery S lepiej by zarzucały ziemie na slady ciagnika?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj