Gość Profil usunięty

Zmiana 12v na 24V do zasilania wskaźników w koparce.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, znajomy ostatnio kupił jakąś starą koparke, jest w niej instalacjia na 12v. Zepsuł mu sie wielowskaźnik jest on na 12v, i jest prawie taki sam jak z bizonie. Kolega nigdzie nie moze znajść takiego zegara na 12v, są same na 24v. Czy są jakieś moźliwości zmiany napięcia z 12v na 24v tylko do tego zegara, i czy nie będzie to kolidowało z masą 12v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

A jaka to jest dokładnie koparka? znam gościa co ma szrot z maszynami budowlanymi i koparek jest tam że końca nie widać i różnego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet nie wiem, nie przyglądałem się zbytnio, nie ma zadnych napisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Należy zastosować przetwornicę impulsową step-up. No i oczywiście wszystkie czujniki muszą być od bizona, a dokładnie muszą mieć ten sam nr serii co zestaw wskaźników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Elektrotechnik mógłbyś podać jakiegoś linka z taką przetwornicą? Bo ja szukam i znajduje same co przerabiają z 24v na 12v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się postarasz to znajdziesz. Wpisz przetwornica impulsowa 12V 24V. Jednak zakup takiego urządzenia mija się z celem, bo kosztują one około 200 PLN. Chyba najlepiej będzie poszukać na złomie zegarów na 12V. Najtaniej byłoby samemu zrobić taką przetwornicę (koszt 25 zł), jednak dla nieelektronika również jest to poza zasięgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za radę, myslelismy nad jakim tańszym sposobem, ale 200zł + zegar to za dużo. A czy dało by się przerobić zegar na 12V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nigdy nie próbowałem takiego patentu, bo nie miałem potrzeby. Teraz są żniwa więc nie mam czasu, ale jak znajdę chwilę to sprawdzę czy będzie działał przy zasialniu 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja zapytam tutaj bo też jest problem napięcie 12V i 24V. Mam koguta który jest na 24V i chcę dać go do MTZ a mam w nim 12V tylko i pytanie da się? Jak by zmienił żarówke na 12V to powinien by dzialać? Bo podpatrzyłem u kolegi w E514 na kogucie że jego jest 12/24V tylko naklejka w środku jakie żarówki maja być dla 12 i jakie dla 24. Czy silnikowi nic nie będzie o to głównie chodzi mi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będzie działać, tylko silnik będzie się wolniej obracał, czyli lipa. Trzeba by pogrzebać przy silniku, odwinąć połowę zwojów i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bo w T25 mam to też jest12/24V i napisane że pod napięcie 12 żarówka 12V 55W a pod 24V żarówka 24V 70W zobacze podłącze założę żarówke z ruska i będzie wiadomo :)

 

O proszę nawet znalazłem taki sam http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/7500

Lepszy niż w T25 bo przekładnia ślimakowa

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli na lampie jest napisane, że przystosowana jest do napięcia 12V lub 24V to zmieniasz tylko żarówkę i będzie działać. Natomiast jeżeli lampa jest tylko na 24V, to przy 12V silnik może nawet nie ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

Mariusz x-ma rację z tym wolniejszym obracaniem(zależy pewnie jeszcze od modelu koguta)-miałem takiego koguta na 24,żarówkę dałem 12(taki jak kiedyś były montowane-polski-z silnikiem jak od wycieraczki starego typu),świecił dobrze tylko się wolniej obracał-,kupę lat działał,aż go w gałąź założyłem.

@Elektrotrchnik-można spróbować podłączyć pod 12 przez chwilę-mniejsze napięcie(chwilowe)go nie spali-ruszy albo nie-pewnie zależy od mocy zastosowanego silniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dobra dostałem go już do ręki i kartke przeczytałem dołączona do niego i jest 12/24 :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj