farmer_89

bizon czy mercator 60?

Polecane posty

1kris1    32

mam Merkatora 70 silnik 6 Perkins bez turba. kosze rocznie 25 ha zbóż. najgorzej irytuje mnie wialnia i ustawienie sita. mało pali. dałem za niego kilka lat temu 21 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

u mnie lewa strona słabiej dmucha przy zbożu to nie problem ale przy trawie bardzo poważny ,trochę poprzerabiałem ale doskonałości nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

No niewiem nigdy nie miałem deutza mam znajomego który twierdzi że innego nie kupi ale nw jaki model twierdzi że bardzo prosty kombajn i że ma dużo przekladni łańcuchowych  No porównując to do mercatora czy bizona to wydajność będzie napewno mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Możesz śmiało kontaktować się z Panem z Ujazdu, ściąga tylko Dronninborgi i schodzą praktycznie na pniu. Ja też u niego oglądałem w super stanie, ale udało się w super cenie promocyjnej kupić gdzie indziej. Ma dużą wiedze o tych sprzętach. Nie doczytałem ile ha ma kosić. Polecam Dronningobrogo i jego bliźniaki Case lub MF (najtańszy Dronek), możesz do 20 ha poszukać Sampo (najlepiej zachodniego) maszyna nie do zajechania- 12 lat bez poważniejszej awarii a kosił ok 20 ha rocznie.  Osobiście nie kupowałbym Bizona tata miał od nowości kilkanaście lat i po przesiadce na MF 32 to mówi - "dlaczego tak późno się zdecydowałem to sprzedać"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

dzwonilem to tego pana z ujazdu i to jest fakt co mowisz ale on powiedzial ze juz ciezko znalezc te dronningbory bo ich nie ma a tym bardziej tych mniejszych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ma kilka w ogłoszeniach 3000 za niecałe 40000, z zakupem używanej maszyny to trzeba mieć dużo szczęścia i trochę pojeździć. Bez jazdy nic się nie zobaczy, porówna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Daleko idąca przesada, myślę ,że nawet Mercatorowi nie dorównuje , bardzo krótkie klawisze , powierzchnia sit też nie powala .Cena powyższego kombajnu adekwatna do rocznika i wyglądu , nic poza tym. Bizon posiada silnik 100 KM a jest o wiele większy i jakoś śmiga.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

To może kolega Andrzej78 znajdzie kogoś kto przesiadł się z Bizona na zachodni. Ilu z nich by powróciło do naszego klasyka...? Śmiem twierdzić że bardzo nieliczni. 

Ten z Nowego Sącza stoi w tej cenie już ponad rok. Wtedy to była cena zaporowa, teraz robi się normalna. Poszukaj też na Marketpalace. 

Edytowano przez MARAKAM
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

uzytkownicy tych modeli mowia ze moc w tych kombajnach jest duzo lepiej wykozystana jak w bizonie co najlepsze w 3000 sa tylko 4 kalamintki do smarowania co spowodowane jest znacznie prostsza konstrukcja jak bizon

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jakbyś oglądał te maszyny przypatrz się napinaczom, szczególnie tym które mają zabudowane łożyska, koszt łożyska w tamtym roku 11 zł tylko ktoś kumaty musi to rozbrać, najlepiej na tokarce i złożyć. Fergusony już mają noramle koła napinające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja ma i fajnie jeździ, tylko na początku trzeba dojść do wprawy bo zatrzymuje się w miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Raczej nie, jeden z mojej winy bo przerobiłem napęd kosy na bizonowski, okazało się że materiał był nieodpowiedni (zły stop stali) i pękł, skręciłem dodatkowo na śruby i jest ok. Trzeba pamiętać że te maszyny te są starsze niż większość na osób forum.  Najlepiej zapłacić i mieć spokój (lub ewentualnie cieszyć się że szybko skosił, a potem patrzeć jak rośnie)  Obecnie koszę tylko u siebie, pierwszy kombajn który miałem zwrócił się po 2 latach a miałem go 12. Nie wiem czy miałeś do czynienia z kombajnami, jak ktoś nie bardzo czai bazę to lepiej sobie darować, w pierwszych sezonach może być więcej nerwów niż koszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj