Pawełrolnik0912

New Holland Vs Kubota 100KM

Polecane posty

Witam wszystkich rolników.

Stoję przed wyborem kupna ciągnika rolniczego o mocy do 100 koni co byście polecili na co zwrócili uwagę przed zakupem. Interesuje mnie New Holland T5 85 oraz kubota5091

Ciągnik pracował by z pługiem obrotowym 3 skibowym, uprawa, transport itd. itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wybierałem w tym roku dokładnie z tych dwóch modeli i wybrałem Nh. Ma 3 prędkości w.o.m.,części tańsze, bardziej dostępne oraz wizualnie mi się wydaje ładniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

kupując nowy wybiera sie ten który się nie psuje ,a części który ma tanie to ważne kiedy się starego grata kupuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dla mnie jednak ma to znaczenie jak np. szyba jest dwa razy droższa do Kuboty niż do Nh. Kilka części porównałem i wszystkie droższe sporo u Kuboty. Aczkolwiek sam traktor przy zakupie tańszy i fajne kredytowanie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

każdy ma swoje zdanie ,ja uważam że biednego nie stać na zakup tanich  rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

Wujek ma kubotę z 2020 roku to masakra jakaś cały czas coś ją boli . A za niektórymi części to trzeba czekać ja z przypłyną z Japonii czas realizacji 3 miesiące  i okazuje się ze serwis nie tę część zamówił i znów 3 miesiące czekania porażka normalnie,  teraz trzeba kupować maszyny europejskie ,

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

które masz całkowicie europejskie ?

u nas gościu ma NH kombajn i jak 2 lata temu pieprznęła mu któraś pompa to wszyscy już pokosili a on czekał aż serwis się pojawi bo pompa z Brazylii musiała dopłynąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
19 minut temu, mlody9 napisał:

A za niektórymi części to trzeba czekać ja z przypłyną z Japonii czas realizacji 3 miesiące  i okazuje się ze serwis nie tę część zamówił i znów 3 miesiące czekania porażka normalnie,  teraz trzeba kupować maszyny europejskie ,

To patrz, to New Holland lepszy, oring gumowy na rozdzielaczu się przetarł, to zamówili samolotem z Brazylii, i za 2 dni był już w serwisie ;) 

Przed chwilą, kopin napisał:

u nas gościu ma NH kombajn i jak 2 lata temu pieprznęła mu któraś pompa to wszyscy już pokosili a on czekał aż serwis się pojawi bo pompa z Brazylii musiała dopłynąć

To dziwne, mi część zamienną z Brazylii samolotem wysłali, i po 48h od zamówienia miałem ją na podwórku ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

powiem o Tobie właścicielowi kombajnu to w razie czego się skontaktuje z Tobą i powiesz mu jak i co zrobiłeś że było tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

chyba jak masz na gwarancji to sam sobie części nie zamawiasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

Tylko to było za oring ,który waży kilka gramów,ciekawe ile dopłaciłbyś za pompę która waży kilkanaście lu b kilkadziesiąt kilogramów .A

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Dopłaciłem 25zł za expres ;) 

w przesyłce lotniczej liczy się każdy gram.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
Przed chwilą, witejus napisał:

Tylko to było za oring ,który waży kilka gramów,ciekawe ile dopłaciłbyś za pompę która waży kilkanaście lu b kilkadziesiąt kilogramów .A

w przesyłce lotniczej liczy się każdy gram.

A w kombajnie w czasie żniw liczy się każda godzina ;) 

Uwierz mi, że dopłaciłbym nawet 1000zł, żeby mieć ją następnego dnia, zamiast czekać tydzień.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

a ja pisałem o serwisie ,a nie o kupnie prywatnie gumki w Brazylii,zamiast normalnie w aptece 😉

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Już po gwarancji ;) 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
1 minutę temu, kopin napisał:

a ja pisałem o serwisie ,a nie o kupnie prywatnie gumki w Brazylii,zamiast normalnie w aptece 😉

"Gumkę" kupowałem przez serwis ;) 

W okolicy jest chłopak co lata po usługach, ma 3 kombajny NH i nigdy nie czekał na części dłużej niż 48h, nawet jak były sprowadzane z Brazylii czy Chin.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

ja swoje kupuje prywatnie bo sprzęt mam od urodzenie a nie kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
Przed chwilą, kopin napisał:

ja swoje kupuje prywatnie bo sprzęt mam od urodzenie a nie kupiony

Bardzo śmieszne, boki zrywać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

nigdy nie czekał na części dłużej niż 48h,

Nie pomyślałeś że te części już były w Polsce lub Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
3 minuty temu, witejus napisał:

Nie pomyślałeś że te części już były w Polsce lub Europie?

Były w Polsce lub Europie, ale były też np w Brazylii czy Chinach ;) 

Zresztą, wątpię, żeby np z Hiszpani dotarły do Polski w ciągu 48h innym transportem niż samolot ;) 

A i podpowiem, fabryka w Płocku nie pomoże, bo co innego części zamienne, a co innego części dla fabryk ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Też w tym roku brałem pod uwagę m5092 i farmalla 85c czyli odpowiednika T5 85 i wybrałem farmalla. Co w kubocie mi się podobało to oświetlenie led w case nawet w opcji tego nie ma i promień skrętu, jednak było trochę nie jasności dla mnie, 1 to waga katalog mówił jedno przedstawiciel drugie, a 2 ehr tak samo w katalogu nie ma nic że jest w opcji ehr a przedstawiciel mówił że jest, a nawet jeśli to oni mogą mi na serwisie dołożyć. Dodatkowo w moim przypadku to w kubocie było już adblue a farmall tylko dpf ale to już nie aktualne bo nowe farmale też mają adblue. Koniec końców różnica w cenie było ok 4tyś netto na korzyść kuboty ale w case mam ehr, trzy prędkości wom i multicontroller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Fajnie wyjaśniłeś swój wybór-bezawaryjności 😉

Tylko kolega  pytał czy NH czy Kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jednak postawil bym na NH jednak maja bardziej rozbudowany serwis w Polsce


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

Ludzie kupują Kubote chyba tylko dlatego ze ma bardzo dobre finansowanie Fabryczne najtańsze ze wszystkich marek , innych plusów nie widzę , ja w tamtym roku tez zastanawiałem się nad zakupem ciągnika ok 90 konnego , kubota czy Deutz  -Fahr wybrałem Deutz 5090 My 2019 , po roku ma 800mtg i zero awarii , jestem bardzo zadowolony . (finansowanie sporo droższe jak w kubocie ) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj