Zaloguj się, aby obserwować  
Maceo

Kupno Pomocy!

Polecane posty

Marcin222    1

Moim zdanie lepiej kupić coś lepszego, aby się nie psuł. Lepiej dołożyć parę groszy więcej i kupić maszynę aby chodziła, a ten kombajn na takiego mi nie wygląda. :D


########## Brak ##########

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koło mnie jest 516B to prawie to samo.Dobra maszyna nie zbyt awaryjna,dużo kosi[z 2ha na godzinę]/Trochę paliwa ciągnie z 250 litrów dziennie.Części jest nowych i używanych opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

coś mi się wydaje że jakość kombajnu jest podobna do jakości zdjęć

cena ciekawa jak na taki kombajn i tuż przed sezonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

To jaki kombajn radzicie w tych pieniądzach i z sieczkarnią?przysyłajcie linki propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

hmm za 19 tyś taki kombajn z takim hederem hmmm zastanowiłbym sie czy nie bedzie sie psuł...

nie lepiej bizona jakiegos z sieczkarnia? np. taki :

http://allegro.pl/item1165435248_kombajn_zbozowy_bizon_zo56.html

http://allegro.pl/item1167309539_sprzedam_kombajn_zbozowy_class_merkator_70.html

http://allegro.pl/item1156830142_kombajn_zbozowy_bizon_super_z_56.html

 

fajne, tylko bys musiał je osobiście obejrzec i sprawdzic :D

ten dosc ciekawy...

http://allegro.pl/item1159846203_kombajn_bizon_super_okazja.html

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

na ile ha ten kombajn

za taką kasę to nie kupisz większego w dobrym stanie jeszcze z sieczkarnią

pozostaje z056 lub mercator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Te 2 i4 nie mają sieczkarni i kabiny.Co do Classa to lepiej nie.Sąsiad miał Protektora z 68r, praktycznie to samo co Merkator,sprzedał go teraz za 18 a włożył z 10.MA z 30ha.Ale twierdzi że to super kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

co do tego FORTSCHRITTA to ma na pewno swoje wymłócone bo jest to kombajn z dużego gospodarstwa lecz nadal nie określiłeś na ilu ha ma pracować u cb?

Jeśli masz małe gospodarstwo i jakieś usługi to nie proponował bym go ponieważ jest tam duży silnik który swoje pali.prawda? no i oczywiście musisz zwrócić uwagę na napęd hydro który w FORTSCHRITTACH przy górzystych polach nie spisuje się najlepiej.Polecam Bizonki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam 516b i nie nazekam.. moze i pali duzo ale kosi szybciej od bizona..

ja w tamtym roku spaliłem forszajem tyle samo paliwa a moze nawet i mniej w zniwa niz bizonem na tych samych ha... a zniwa zamkneły mi się w 47mth... co do bizonów to tylko sentyment do nich ciagnie ludzi.. ale do mojego to jakoś nikogo nie ciągnie... :D

w froszaju wszystko masz na wierzchu dostęp do częsci i ich wymiany jest dobry.. poziomowanie hedera tez sie sparwadza.. ale ja mam heder 6m..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no ja tez polecal bym bizonka tylko szukaj z kabina ten "forszaj" mnie nie przekonuje. :D

Jak nie miałeś kontaktu z takim kombajnem to sie nie wymądrzaj z tymi Bizonami bo to daleko z tyłu jest od fortschritta... Nigdy Bizona nie kupie bo robiłem Fortschrittem . Jakiś kolejny fachowiec pożal sie Boze twierdzi że napęd hydrostatyczny nie daje rady na górkach :D Ten napęd jest własnie o wiele lepiej dopracowany niż w gigancie. ten kombajn można powiedzieć że jest idealny bo poprawili to co było nei tak w 516... I nie podajcie tutaj tych Bizonów bo te maszyny niczym podobne nie są te bizonki połowy nie zrobią co kombajn którego chce załozyciel tematu... Bo ten rypnie prawie 3ha/h a Bizon no ten dobry hektar w godzine calkiem inna kategoria kombajnów. I jeszcze jedno Te kombajny po prostu maja takie ceny


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

Nie jestem "pożal się Boze fachowcem" porostu mówię jak jest mój znajomy używa forszaja w górach i non stop narzeka na jego napęd! wiec mówię co mi wiadomo:P A bizonem można skosić więcej niż 1ha/h bo wydatność mojego BS'a dochodzi do 2,5ha/h a jak wiadomo ma o 2 metry mniejszy heder od kombajnu założyciela! Więc może nie krytykuj Bizona jeśli nie znasz jego wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A nie nauczyli zeby podać model bizona?... ;) Bo już była wspominka o 56 więc... Po za tym jak sie zadba o ten napęd to znakomicie się spisze pewnie ma już wyłechtane wszystko bo jeżeli wszystko będzie ok to on będzie szedł jak kuna. Nawet głupi rozdzielacz gdy będzie wyrobiony to ciągnik gorzej podnosi... No i jaki ma model bo pewnie 516...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

temat zszedł na inne marki więc przenosze do odpowiedniego działu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj