Zaloguj się, aby obserwować  
marcinb8

licznik w 16

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinb8    0

Witam. chciałbym cofnąć licznik w moim ursusie 1614, tylko nie wiem jak to zrobić ponieważ licznik jest elektroniczny z 4 wtyczkami o oznaczeniu "30" "31" i na dole "M" "Sz" bardzo proszę o pomoc:) może ktoś już coś takiego robił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po co chcesz to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musisz rozebrać licznik [ściągnąć szybkę]i przestawić te kółeczka z liczbami.Licznik jest w środku mechaniczny.Daj to komuś kto to robił w starszych samochodach, polonezach,fiatach było to samo tylko że na linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

dzięki stary za pomoc. myślałem, że może da się jakoś pod te wtyczki podpiąć prąd i wtedy by się ruszył ale jak tak to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co to ma do podobania tyle ma i tyle powinno być takie moje zdanie. No chyba że szykujesz na handel ?? :D

Jeżeli szykuje na handel to i tak nikogo nie oszuka, bo nie da się zrobić tego tak, żeby nie było śladów. Obudowa licznika jest zaprasowana i żeby go rozebrać to trzeba to zaprasowanie ogiąć a to pozostawia łatwe do zauważenia ślady. Na dodatek przy takim cofaniu licznika łatwo uszkodzić mechanizm zliczający, który po prostu przestanie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

aha to dzięki za to info:) a może mi ktoś powiedzieć co oznaczają "30" "31" i na dole "M" "Sz" te symbole bo nie wiem jak go podpiąć bo mam kable zerwane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dlatego jak rolnik kupuje używany ciągnik to warto wstawić nowy licznik gdzie jest stan zerowy i robić ciągnikiem - po 5-10 latach odnowić ciągnik (nie mylić z remontem) i sprzedać :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"30" to +12V, "31" to GND, M i Sz podłącz odpowiednio do tak samo oznaczonych zacisków w prądniczce tachometrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

dzięki. chyba mam popsutą prądniczkę albo licznik bo mth idą a nie pokazuje mi obrotów a jak nie mam podpiętego uziemienia w prądniczce to licznik szaleje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj