Zaloguj się, aby obserwować  
BartoszGorskiGorsk

Bliźniaki Bizon

Polecane posty

tomek73    579

Miałem bliźniaki pozakładane, wykosiłem z 40 ha na nich.Nic mi się nie rozsypało nic nie urwałem.Mam szerokie opony i założyłem koła z MTZ 82 [15,5X38]trochę były za wysokie to spuściłem powietrza.Miałem je z 5 lat temu i skrzyni jeszcze nie ruszałem.Podstawa w 56 to nie szaleć,jak się będzie spokojnie pracowało to się nic nie stanie.

Sąsiad nie miał bliźniaków to dwie skrzynie zmienił wtedy.Ale jak nie szedł to sztywny hol z tyłu zapinali i Zetor 16245 na blokadach go pchał i ciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

@tomek73 też prawda ja tylko raz ubiłem pół os ale mama górki niezłe a to ze w 56 trzeba nie szaleć to bardzo dobre przekonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki tomek73 za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie... a co z kołami z tyłu bo te male kółka superka to wiadomo. lekko się skręci to już pchają błoto i kombanj się kopie. wie ktoś może czy można pod pasować jakieś koła większe ?? Myślałem o kołach od stara 266 ale nie pasują szpilki... proszę o szybką odpowiedz trzeba zboże młucić i na suszarnie:( już kiełki puszcza od nadmiaru wilgoci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Właśnie z tyłem był problem bo się z niego niekiedy spych robił.Tył jest za wąski do przodu.Ja mam 11,5 opony.Też myślałem coś z tyłem ale sobie odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem bliźniaki pozakładane, wykosiłem z 40 ha na nich.Nic mi się nie rozsypało nic nie urwałem.Mam szerokie opony i założyłem koła z MTZ 82 [15,5X38]trochę były za wysokie to spuściłem powietrza.Miałem je z 5 lat temu i skrzyni jeszcze nie ruszałem.Podstawa w 56 to nie szaleć,jak się będzie spokojnie pracowało to się nic nie stanie.

Sąsiad nie miał bliźniaków to dwie skrzynie zmienił wtedy.Ale jak nie szedł to sztywny hol z tyłu zapinali i Zetor 16245 na blokadach go pchał i ciągał.

 

To u mnie w RSP jak kosili pszenicę po łące , było mokro , kombajn zapadał się , to ciągnęli mojego ( wtedy to jeszcze był ich ) Supra za heder dwiema szóstkami z turbo , i tak młócili , 15 hektarow ... I daj takim dobry sprzęt , przecież w instrukcji jest wyrażnie napisane za co ciągnąć kombajn , ale się dziw , jeśli dziady kołchożniki nie umieją czytać

A z tym pchaniem za tył , to wiesz jak jest zamocowany tylny kierat ...

 

Tomku a gdy założyłes bliźniaki był widoczny jakiś efekt pracy na mokrych terenach ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Był i to duży.Teściu 58 to nawet do połowy nie dojeżdżał tego co ja.Gdzie ja przejechałem to on stawał.Też go parę razy wyciągałem ale szedł.Najgorszy były tylne koła, bo przód ciągną ale tył potrafił stanąć.Jak jechał to jechał ale jak staną to przeważnie dlatego, bo z tyłu skręciłem kołami a nie widziałem tego, a tylne koła szły w poprzek i się robił spych.Nawet szwagier staną na schodkach i mówił mi jak mam kierować to było dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie powinnoo być problemu z jeźdzeniem po mokrych tereenach?? A jeżeli już stanie to czym go wyciągnąć ?? Ursus 1222 bez przodu da rade ?? wiadomo że na bliżniakach to większy opór jak się zakopie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

My wyciągaliśmy 1224 to nie było problemu.1222 też pójdzie jak nie to z jakąś 60 doczepić do 1222.Kiedyś to 360 3P wyciągali mnie ale bez bliźniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Może koła od rekorda, by pasowały. Są sporo wyższe.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj